Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDON VASILI All 463,080.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti "Resi" Tirane (3535) ANDON VASILI Tirane 69,980 2012-04-04 2012-04-12 5810160082012 602-Rep R.E.S.I pjese kembimi,up nr 8 dt 28.03.2012,v dt 30.03.2012,fat nr 16 dt 02.04.2012,seri 02347917,fh nr 4 dt 03.04.2012
Sp. Kolonje (1514) ANDON VASILI Kolonje 68,800 2012-09-24 2012-09-25 19810130722012 SPITALI KOLONJE SHPENZIME PER MIREMB.E MJETEVE TE TRANSP.URDH.PROK,NR.35 DT.01.07.2012 FATURA NR.530DT.25.07.2012
Reparti "Resi" Tirane (3535) ANDON VASILI Tirane 98,200 2012-09-28 2012-10-04 14810160082012 Rep R.E.S.I TRANSPORT MATER. FAT 94 25.09.2012 FH 15 25.09.2012
Reparti "Resi" Tirane (3535) ANDON VASILI Tirane 100,400 2012-12-07 2012-12-18 18310160082012 Rep R.E.S.I bl.materiale transport fat 124 06.12.2012 fh 7 06.12.2012
Sp. Kolonje (1514) ANDON VASILI Kolonje 94,000 2012-11-30 2012-12-17 240.10130722012 SPITALI KOLONJE SHP.PER MIRMB.MJETE TRANSPORTI U.PROK NR.52 DT.04.10 FAT.NR.112DT.25.10.2012
Sp. Kolonje (1514) ANDON VASILI Kolonje 31,700 2013-08-21 2013-10-17 17710130722013 spitali kolonje shpenzime per mirembajtjen e mjeteve transportit fatura nr.246dt.25.07.2013 urdh.prok.nr.27 dt.25.07.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >