Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDI KONSTRUKSION All 4,702,371.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ANDI KONSTRUKSION Tirane 76,000 2012-11-07 2012-11-21 4741013048 2012 1013048 602 ISHP ndarje amb te ishp sist pajisj IT up135 dt 9.10.12 pv 25.10.12 ft 35 dt 25.10.12 ser 69825717 sit 25.10.12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ANDI KONSTRUKSION Tirane 280,000 2012-11-09 2012-11-30 4751013048 2012 1013048 231 ISHP rip tarace q.trajn up 136 dt 9.10.12 pv 28.10.12 ft 36 dt 28.10.12 ser 69825718 ait 28.10.12
Qendra Kombetare e Edukimit ne Vazhdim (3535) ANDI KONSTRUKSION Tirane 45,840 2012-11-13 2012-12-07 11110139042012 602 QKEV LYERJE,UP 16 D 1/11/12,PV 5/11/12,FAT 37 D 8/11/12 S 69825720
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ANDI KONSTRUKSION Tirane 138,666 2012-11-16 2012-12-13 50210130482012 ISHP LYERJE SALLE ISHP U 145 DT 17.10.2012 PV 3 D T26.10.2012 PV 7.11.2012 SIT 07.11.2012 FAT 38 DT 12.11.2012 SR 6982572
Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) ANDI KONSTRUKSION Tirane 3,500,565 2012-12-21 2012-12-27 10510120132012 231Q R V A bazam I Qemali.A Hajdari,Pres willson up 94 dt 26.10.12 njf 8.11.12 kontr 8.11.12 ft 41,42,39 dt 2.12.12 ser 6982572469825725,6982522 sit 1,2,3,dt 23.11.12 mbajt 5% garanci
Klinika Stomatologjike Universitare Tirane (3535) ANDI KONSTRUKSION Tirane 477,060 2012-04-23 2012-04-25 3810130532012 602 KLINIKA STOMATOLOGJIKE UNIVERSITAREmiremb kaldaje up 8 dt 10.04.12 pv3.4 dt 10.01.12 ft 34 dt 15.04.12 ser 69825715 sit 15.04.12
Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) ANDI KONSTRUKSION Tirane 184,240 2013-09-26 2013-10-24 5110120132012 QRVA466 dhenie 5% garanci urdher 65 dt 20.09.13 kont 105 dt 8.11.12 ft 39,40,41 dt 2.12.12 ser 69825722,69825725,69825724 akt m dorez 23.11.12
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >