Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ZENEL HOXHAJ All 1,454,450.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Kastrat (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 200,000 2012-04-02 2012-04-11 4626270012012 2627001-Kom.Kastrat(ak.social per vitin e ri 2012) fature nr.serie 5124528 date 31.12.2011
Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 100,000 2012-05-15 2012-05-17 7210111242012 Zyra Arsimore (Publikime ne TV fature nr.serie 5124543 date 09.05.2012)
Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 100,000 2012-06-12 2012-06-25 8310111242012 Zyra Arsimore (Publikime ne TV fature nr.serie 004458 date 07.06.2012)
Komuna Velipoje (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 5,000 2012-08-13 2012-08-17 13827660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FATURE NR 5124550 DATE 18.05.2012
Drejtoria e Pyjeve Malesi e Madhe (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 75,000 2012-08-15 2012-08-20 8210260332012 1026033-Dr.Sh.Pyjor (lik.njoft.telev.fat.nr.25,dt.04.08.2012,ser.004412)
Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 50,000 2012-09-07 2012-09-12 12710111242012 Zyra Arsimore (Publikime ne TV fature nr.serie 004420 date 29.08.2012)
Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 12,000 2012-10-08 2012-10-09 14310100732012 DEGA TATIM TAKSAVE SHKODER LIKUJ FAT NR 6245752 24.09.2012
Komuna Velipoje (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 17,000 2012-11-07 2012-11-21 20127660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FAT NR 004417 DT. 30.08.2012, FATURE 004426 DT. 28.09.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 30,000 2012-11-13 2012-12-07 10810051162012 QTTB SHKODER FAT NR 6245755DT 26.10.2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 6,000 2012-11-21 2012-12-13 17110100732012 likuj fat nr 6245756 13.11.2012
Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 150,000 2012-11-22 2012-12-17 28221300012012 2310001 Bashkia Koplik ( njof.tv)fature.5124547dt.05.11.2012
Komuna Velipoje (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 5,000 2012-11-23 2012-12-17 22827660012012 2766001 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FT. 004428 DT. 25.10.2012
Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 200,000 2012-12-08 2012-12-19 29821300012012 Bashkia Koplik(org.simpoziumi )fature nr.004432 dt.22.11.2012
Komuna Velipoje (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 7,250 2013-03-05 2013-03-26 4627660012013 KOMUNA VELIPOJE, FAT 004469 DT 22.10.2012,FAT 004430 DT 22.11.2012
Komuna Kastrat (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 197,200 2013-04-19 2013-04-22 6726270012013 Komuna Kastrat (ak.kulturor 2012)fature nr.004445 dt.31.12.3012
Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 100,000 2013-04-26 2013-04-26 4510111242013 1011124 Zyra Arsimore (publikime ne TV) fature nr.ser.004437 dt.10.01.2013
Komuna Velipoje (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 84,000 2013-05-10 2013-05-13 8427660012013 KOMUNA VELIPOJE, FAT 004438 DT 21.01.2013, FAT 004465 DT 20.01.2013, FAT 004441 DT 22.01.2013
Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 60,000 2013-10-24 2013-11-11 12010111242013 1011124(Z.Arsimore -lik.fat.nr.232,dt.13.09.2013-ser.6245775-njoftime ne tv.)
Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 56,000 2013-10-24 2013-11-11 19721300012013 Bashkia(trans.TV)fat.tat.nr.004455 dt05.5.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >