Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A T L A N T I K All 4,697,533.00 101 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) A T L A N T I K Gjirokaster 13,000 2012-11-13 2012-12-07 42610111082012 UNIVERS"EQEREM ÇABEJ" GJIROKASTER(1011108)SIGURACION FAT NR 884 DT 7.11.2012 NR SER 0450899
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A T L A N T I K Tirane 410,000 2012-11-21 2012-12-13 44610260012012 MIN MJEDISIT SIG PASURIE UP 73 DT 17.10.2012 PV 17.10.2012 FAT 20 DT 26.10.2012 SR 87279220
Komuna Gostime (0808) A T L A N T I K Elbasan 15,650 2012-11-19 2012-12-13 28523830012012 SIG.MJETI KOMUNA GOSTIME
Nd-ja Komunale Banesa (0217) A T L A N T I K Kuçove 15,000 2012-12-07 2012-12-18 17421240042012 shpenz.per sig.mjeti ndermarrja komunale kod.2124004 fat.nr. serie0452619 dt 04.12.2012
Dogana Kukes (1818) A T L A N T I K Kukes 25,000 2012-12-07 2012-12-18 14610100932012 siguracion TPL ft 29 dt 07.12.2012 Dogana Kukes
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) A T L A N T I K Gjirokaster 18,650 2012-12-06 2012-12-17 16210050712012 ( BORDI KULLIMIT 1005071 ) NR POLICES 900 FAT DT 27/11/2012 SER 045572
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 161,800 2012-12-08 2012-12-19 33510170782012 602-REP 6630,siguracione,up nr 93/1 dt 09.11.2012,pv dt 13.11.2012,fat 44 dt 15.11.2012,seri 87279194
Sp. Devoll (1505) A T L A N T I K Devoll 31,200 2012-12-10 2012-12-24 28410130672012 SPITALI PER ATLANTIK SHA PAGUAR SIGURACION PER 2 MAKIN
Drejtoria e Bujqesise Diber (0606) A T L A N T I K Diber 61,500 2012-08-24 2012-08-28 1341005006 1005006 drejtoria e bujqesise sig makine fat nr 55,81
Komuna Fshat Ballsh (0924) A T L A N T I K Mallakaster 32,600 2012-08-20 2012-08-21 19626350012012 PAGESE PER ATLANTIK SHA PER KOMUNEN QENDER MALLAKASTER
Instituti shendetit publik Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 27,892 2012-06-06 2012-06-11 2081013048 2012 1013048 602 ISHP karton jeshil up 50 dt 16.04.12 pv3.4 dt 11.05.12 ft 37 dt 11.05.12 ser 87278187
Burgu Peqin (0827) A T L A N T I K Peqin 34,100 2012-04-18 2012-04-25 3910140072012 Siguracion Mjeti nga Burgu PeqinViti 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) A T L A N T I K Shkoder 241,197 2013-02-19 2013-02-19 2721410102013 ad kopshte cerdhe likuj fat nr 872788661 dt 03.12.2012
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) A T L A N T I K Berat 25,650 2013-02-20 2013-02-20 2221020052013 pagese per A T L A N T I K,likujdim fature 452700 nga Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005
Zyra Arsimore Mirditë (2026) A T L A N T I K Mirdite 18,650 2013-02-25 2013-02-26 1610111232013 zyra arsimore per siguracion mjeti
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) A T L A N T I K Kukes 12,000 2013-03-07 2013-03-13 5010110182013 1011018 sig makine ft 8 dt 04.03.2013 Dr. Arsimore
Drejtoria Arsimore Berat (0202) A T L A N T I K Berat 7,000 2013-03-18 2013-03-19 11810110022013 PAGES SIG MJETI TE TRANSPORTIT FAT NR 295 DT 07.02.2013 NGA ARSIMI BR 1011002
Aparati Qendror INSTAT (3535) A T L A N T I K Tirane 99,960 2013-03-15 2013-03-19 163 1050001 2013 Instat - Pag sig.kasko urdh lik 05.03.2013 fat 23 dt 05.03.2013 pol.sig 2059 dt 05.03.2013
Gjykata e larte (3535) A T L A N T I K Tirane 12,000 2013-03-27 2013-03-27 5110290412013 GJYKATA E LARTE sig automjetesh up nr5 11 dt 6.03.2013 fat nr 41 dt 8.03.2013
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 10,800 2013-03-28 2013-03-29 5610290102013 Gjyk e Apelit te Krim te Renda siguracion up.3,15.3.2013,ftese 19.3.2013,pv21.3.2013,25.3.2013,f60,25.3.2013,s07085460
Aparati Qendror INSTAT (3535) A T L A N T I K Tirane 72,000 2013-03-27 2013-03-29 172 1050001 2013 Instat - Pag siguracion aut urdh 26.03.2013 fat 42 dt 11.03.2013 ploic.sig 015411 dt 05.03.2013
Gjykata e rrethit Kavaje (3513) A T L A N T I K Kavaje 6,000 2013-04-02 2013-04-03 3810290212013 GJYKATA LIKUIDIM SIGURACION MJETI FAT 67 DT 28.02.2013
Komuna Bicaj (1818) A T L A N T I K Kukes 40,836 2013-04-30 2013-04-30 87/125410012013 2541001 siguracion makine muaji prill 2013 Fatura Nr 12 dt 26.04.2013
Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) A T L A N T I K Kavaje 6,980 2013-05-07 2013-05-13 7110280112013 PROKURORIA LIKUIDIM SIGURACION MJETI FAT 1783 DT 26.04.2013
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) A T L A N T I K Korce 17,760 2013-05-09 2013-05-13 7310100552013 SIGURACION MJETI FAT NR.1969 DT. 26.04.13 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Shkolla e Magjistratures (3535) A T L A N T I K Tirane 57,600 2013-05-09 2013-05-13 10510550012013 SHKOLLA E MAGISTRATURES sig kasko up 14 dt 24.04.2013 ftese per oferte 26.04.2013 fat 93 dt 30.04.2013 seri 07085593
Akademia e Arteve (3535) A T L A N T I K Tirane 10,560 2013-05-14 2013-05-16 7710110472013 Universit. Arteve sig makine up 14 dt 16.4.13 nj fit 25.4.13 fat 2641 dt 25.4.13 s 0473585
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) A T L A N T I K Vlore 105,600 2013-05-15 2013-05-16 77 1016107 2013 SIGURACION MJETI+TPL D.KUFIRIT 1016107
Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) A T L A N T I K Elbasan 13,800 2013-05-20 2013-05-23 5321090172013 2109017 Qendra Soc Balashe siguracion
Prokuroria e rrethit Durres (0707) A T L A N T I K Durres 12,480 2013-05-09 2013-05-14 10010280062013 TDO 0707 PROKURORIA RRETHIT GJYQESORTPL SIGURACION BENZ 2000 ,TOYOTA NR SERIE 0470993,0470994
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) A T L A N T I K Tirane 109,000 2013-06-04 2013-06-14 1087006 121 2013 Akshi Pagese e siguracionit, kasko TPL dhe karton jeshil per automjetin e AKSHI-t U p nr.10 dt.22.04.2013 njoftim fitues.dt.26.04.2013pv.dt.26.04.2013 Ft.nr.24 dt.03.05.2013 s/07085624 Ft.nr.41 dt.03.05.2013 s/07085541
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) A T L A N T I K Tirane 96,000 2013-06-13 2013-06-20 112 10760012013 ILDKP siguracion TPL kasko, up.nr.18 dt.24.04.2013 ft.ofer.24.04.2013 kont. dt.07.05.2013 fat.01 dt.07.05.2013 fat.07085601 dt.07.05.2013
Akademia e Fiskultures (3535) A T L A N T I K Tirane 12,500 2013-06-17 2013-06-21 13510110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE SIG MJETI PV 4 DT 22.05.2013 FAT 2004 DT 22.05.2013 SERI 0474593
Burgu Peqin (0827) A T L A N T I K Peqin 52,800 2013-07-10 2013-09-24 4710140072013 Siguracion mjeti nga Burgu Peqin ne favor Atlantik Mimoza haziz Burnazi rrogozhine
Nd-ja Komunale Banesa (1111) A T L A N T I K Gjirokaster 160,750 2013-07-05 2013-09-24 8821150082013 2115008 ND.KOMUNALE BANESA 2115008 SIGURACION MAKINE, NR SERIAL 0475354 DT 18/06/2013,0475355,356,357358,359, DT 18/06/2013
Gjykata e rrethit Kruje (0716) A T L A N T I K Kruje 12,311 2013-07-11 2013-09-25 10510290242013 GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FAT 28 DT 01.07.2013 ME NR SERIE 0476273
Gjykata e larte (3535) A T L A N T I K Tirane 19,200 2013-07-11 2013-09-26 17110290412013 GJYKATA E LARTE sigurim automjeti UP 50 dt 5.7.13 fat 17 dt 9.7.13 ser 07085217
Universitet "E. cabej", Gjirokaster (1111) A T L A N T I K Gjirokaster 19,800 2013-09-02 2013-10-17 32910111082013 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER SIG VJETOR AUTOMJETI FAT 148 DT 28.08.2013 NR SER 0475475 UP NR 1/8 DT 26.8.2013 FTESOFERTE VLERES PERFUNDIMTAR
Drejtoria e Perqasjes Juridike Nderkombetare (3535) A T L A N T I K Tirane 105,700 2013-08-14 2013-10-17 8610160882013 drejt e perqasjes juridike nderkom siguracione automjete up 5 04.07.2013 urdher 18 01.08.2013 fat 51 23.07.2013
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) A T L A N T I K Durres 9,360 2013-09-11 2013-10-17 15110130052013 TDO 0707 DR.SHENDETIT PARESOR 1013005 LIK SIG.AUTOMJETI FAT 0482193 03.09.2013