Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGBES CONSTRUKSION All 407,519,560.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 335,520 2013-11-08 2013-11-15 132/121110062013 ND SHERBIMEVE PUBLIKE FIER 2111006 LIKUJDIM FATURE
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 762,480 2013-11-08 2013-11-15 13221110062013 ND SHERBIMEVE PUBLIKE FIER 2111006 LIKUJDIM FATURE
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 3,000,000 2013-11-19 2013-11-20 20910560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 28.3.2011, seri 05321369 dt 17.10.2013
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) AGBES CONSTRUKSION Tirane 868,133 2013-12-19 2013-12-19 13210940202013 PMI Zona bregdetare paradhenie kosto lokale shkrese e MINFIN 17927/1 dt.11.12.2013Up./202/1 dt.07.03.2013 kontrate 663 dt.14.06.2013 fat 61 dt.17.07.2013 seria 39996661 urdher per likujdim dt.13.12.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 1 2013-12-18 2013-12-20 115510060542013 231-ARRSH Ndertim Rruga Lushnje - Berat Lot 3Shkresa Nr.5524 Dt 13.12.13 sit Nr. 1 Fat Nr. 59 dt 11.06.13 ser 39996659 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13 UP. 11 Dt 20.03.13