Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3460 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,743,566,106.00 3,460 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 3,893,117 2018-07-18 2018-07-25 49521290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perf. obj.Sist.asf.i rruges Aleks Dani,fat.nr.72140444 dt.07.06.2011,ur.prok.nr.1017 dt.09.03.2011,kontr.nr.1195 dt.20.04.2011,Akt Kolaudim dt.12.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 1,900,000 2018-07-18 2018-07-25 48821290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Sist.asf.i rruges Delisufaj,fat.nr.29552039 dt.11.09.2017,ur.prok.nr.94 dt.08.05.2017,kontr.nr.8522 dt.23.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) COMPANY RIVIERA 2008 Lushnje 1,900,000 2018-07-18 2018-07-25 48921290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perf. obj.Sist.asf. segment rrugor Hajdaraj nj.adm.Golem,fat.nr.47979672 dt.14.09.2017,ur.prok.nr.53 dt.27.02.2017,kontr.nr.4628 dt.17.05.2017
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 212,459 2018-07-18 2018-07-25 49621290012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Sist.asf.i rruges Aleks Dani,certif.garancise se difekteve dt.08.06.2012,PV marrje perf. dorezim dt.08.06.2012,Akt Kolaudim dt.12.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 272,689 2018-07-18 2018-07-25 48421290012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Sist.asf.i rruges Vsil Prifti,certif.garancise se difekteve dt.11.06.2012,PV marrje perf. dorezim dt.11.06.2012,Akt Kolaudim dt.28.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) ALFA 2 Sh.p.k Lushnje 1,900,000 2018-07-18 2018-07-24 48521290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik obj.blerje pllka dhe bordura per trotuare,pjes.fat.nr.86205359 dt.04.05.2011, f.h.nr.72/1 dt.04.05.2011,ur.prok.nr.1031 dt.24.03.2011,kontr.nr.1279/1 dt.02.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) Izmir Tushe Lushnje 58,224 2018-07-20 2018-07-24 498521290012018 Kancelari 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje kancelarie dhe materiale per nevojat e QKB, fat.nr.60114232 dt.11.07.2018, F.h.Nr.34 dt.11.07.2018, ur.prok.nr.28 dt.27.06.2018,PV dt.27.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 144,297 2018-07-20 2018-07-24 50021290012018 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik energji elektrike, kontr.nr.BE-110909,BE-111393,BE-104816,BE-112005,fat.nr.254053653,254037691,254180809,254364646
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 581,885 2018-07-20 2018-07-24 50121290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Fatmir Izet Muca per shpronesim sipas VKM nr.238 dt.02.05.2018,shkr.nr.5138 dt.18.07.2018 dhe listepageses se shpronesimeve bashkelidhur
Bashkia Lushnje (0922) NORD - COMAT Lushnje 69,300 2018-07-20 2018-07-24 499521290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Mbikeqyrje punimesh: Rikonstr. i ambjenteve te brendshme te stadiumit, fat.nr.63449121 dt.12.06.2018, ur.prok.nr.56 dt.05.10.2017, kontr.nr.8367 dt.17.10.2017
Bashkia Lushnje (0922) ALFA 2 Sh.p.k Lushnje 421,378 2018-07-12 2018-07-23 47121290012018. Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh Sist.asf.gjelberim sheshi lgj.Loni Dhamo,certif.garancise dt.24.12.2012,PV marrje ne dorez.dt.24.12.12,Akt Kolaudimi dt.14.12.2011,ur.prok.nr.1045 dt.14.04.11,kontr.nr.1377/1 dt.24.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 451,937 2018-07-16 2018-07-23 44521290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situac.perf. Rikualifikim i hapesires sportive, diferenca e mbetur nga fat.nr.27125114 dt.21.08.2017,celur me shkr.nr.10881/1 dt.28.06.2018,ur.prok.nr.202 dt.28.10.2016,kontr.nr.15355 dt.23.02.2016
Bashkia Lushnje (0922) LLAZO/ Lushnje 1,900,000 2018-07-18 2018-07-23 48621290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perf. obj.Sist.asf. i rruges Sejmenes,pjes.fat.nr.46597779 dt.30.09.2017,ur.prok.nr.119 dt.23.05.2017,kontr.nr.6539 dt.28.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) BEQIRI Lushnje 1,900,000 2018-07-18 2018-07-23 48721290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Sist.asf. i rruges ne fsh.Xibrake,pjes.fat.nr.54288451 dt.11.10.2017,ur.prok.nr.121 dt.24.05.2017,kontr.nr.6597 dt.01.08.2017
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 3,840 2018-07-18 2018-07-20 49421290012018 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime telefoni zjarrfikesja fat.nr.725762541, 725762542 dt.30.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,720 2018-07-18 2018-07-20 49321290012018 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji zjarrfikesja per muajin qershor 2018,klienti nr.350050,fat.nr.211264654 dt.30.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 10,298 2018-07-18 2018-07-20 49221290012018 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike zjarrfikesja per muajin qershor 2018,kontr.nr.BE-108196,fat.nr.254044439 dt.23.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 3,607,322 2018-07-11 2018-07-17 44621290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situac.perf. sistemim asfaltim i rruges Bubullime Imshte, diferenca e mbetur nga fat.nr.27125136 dt.21.03.2018,celur me shkr.nr.10881/1 dt.28.06.2018,ur.prok.nr.77 dt.21.04.2017,kontr.nr.6112 dt.07.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) ALFA 2 Sh.p.k Lushnje 950,000 2018-07-12 2018-07-17 47021290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Sistemim asfaltim gjelberim sheshi ne lgj.Loni Dhamo,diference e mbetur nga fat.nr.88844135 dt.13.12.2011,ur.prok.nr.1045 dt.14.04.2011,kontr.nr.1377/1 dt.24.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) TRANS-BR Lushnje 400,000 2018-07-12 2018-07-17 46821290012018 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik rimbursimi i sherbimit urban situacioni per 3 mujorin II te vitit 2018, fat.nr.57664214 dt.30.06.2018,akt marreveshje nr.01/1 dt.04.01.2018
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 448,375 2018-07-12 2018-07-16 46721290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese e kryetareve te fshatrave muaji qershor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 305,785 2018-07-12 2018-07-16 47221290012018 Posta dhe sherbimi korrier 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime postare fat.nr.50292661, 50292688, 50292659 dt.30.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) UNION BANK SHA Lushnje 203,381 2018-07-12 2018-07-16 47621290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Brahim Haxhi Gega per shpronesime sipas VKM nr.304 dt.23.05.2018,shkr.nr.4392 dt.22.06.2018,sipas listepageses se shpronesimeve bashkelidhur
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 487,900 2018-07-12 2018-07-16 46621290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim keshilli bashkiak muaji qershor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 98,683 2018-07-12 2018-07-16 47421290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151410 dt.02.07.2018,f.h.nr.31 dt.02.07.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) 4 K TRADING Albania Lushnje 191,040 2018-07-12 2018-07-16 47721290012018 Kancelari 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje kancelarie, fat.nr.223993413 dt.08.06.2018, f.h.nr.27 dt.08.06.2018,ur.prok.nr.21 dt.28.05.2018
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,096,241 2018-07-12 2018-07-16 46921290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perf. Rikonstr.i ambienteve te brendshme te stadiumit, fat.nr.49124300 dt.03.04.2018,certif.perkohshme marrje dorezim dt.15.12.17,kolaud dt.15.12.17,ur.prok.nr.166 dt.24.08.17,kontr.nr.8367 dt.17.10.17
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 390,954 2018-07-12 2018-07-16 47321290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151401 dt.01.06.2018,f.h.nr.26 dt.01.06.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) DIMEX Lushnje 89,928 2018-07-12 2018-07-16 47821290012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje materiale pastrimi, fat.nr.57049697, 57049698, 57049699 dt.03.07.2018, f.h.nr.33 dt.03.07.2018,ur.prok.nr.30 dt.28.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) GREEN FARM SHPK Lushnje 1,753,005 2018-07-12 2018-07-16 47521290012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi gjelberimit,fat.nr.60104671 dt.30.06.2018,ur.prok.nr.63 dt.07.03.2018,kontr.nr.2695 dt.20.04.2018

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA