Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3500 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,802,512,042.00 3,500 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 61,800 2018-08-28 2018-08-30 56621290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per ndihme ekonomike , VKB nr.87 dt.13.08.2018,aktmarrev.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses korrik 2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 271,868 2018-08-28 2018-08-30 56521290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per ndihme ekonomike , VKB nr.87 dt.13.08.2018,aktmarrev.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses korrik 2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 148 2018-08-28 2018-08-30 56721290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenz.per ndihme ekonomike,Nj.Adm.Bubullime,Dushk,Fiershegan,Hyzgjokaj,Kolonje, VKB nr.87 dt.13.08.2018,aktmarrev.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses korrik 2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 29,600 2018-08-28 2018-08-30 56721290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per ndihme ekonomike,Nj.Adm.Bubullime,Dushk,Fiershegan,Hyzgjokaj,Kolonje, VKB nr.87 dt.13.08.2018,aktmarrev.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses korrik 2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 112,783 2018-08-28 2018-08-29 56321290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenz.per invalidet e punes dhe PAK per 10 njesite administrative, VKB nr.86 dt.13.08.2018,aktmarrev.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018, sipas listepageses gusht 2018
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 409,111 2018-08-22 2018-08-28 55621290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr. i trotuareve ne shetitoren e palmave,pjese e mbetur nga fat.nr.29552001 dt.30.11.2015,ur.prok.nr.172 dt.28.05.2012,kontr.nr.3122 dt.13.07.2012
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 45,818 2018-08-22 2018-08-24 56121290012018 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime sherbim interneti,fat.nr.227250710 dt.31.07.2018,ur.prok.nr.01 dt.25.01.2018,kontr.nr.809 dt.02.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 59,092 2018-08-22 2018-08-24 55021290012018 Posta dhe sherbimi korrier 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime postare fat.nr.61422015,61422016,61422043 dt.31.07.2018
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 13,053 2018-08-22 2018-08-24 55321290012018 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike zjarrfikesja per muajin korrik 2018,kontr.nr.BE-108196,fat.nr.287576596 dt.31.07.2018
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,720 2018-08-22 2018-08-24 55421290012018 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji zjarrfikesja per muajin korrikr 2018,klienti nr.350050,fat.nr.211287724 dt.31.07.2018
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 4,140 2018-08-22 2018-08-24 55521290012018 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime telefoni zjarrfikesja fat.nr.725913534, 725913535 dt.31.07.2018
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 19,447 2018-08-22 2018-08-24 55221290012018 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji fat.nr.211287157 dt.31.07.2018,nr.klienti 350006
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 216,184 2018-08-22 2018-08-24 56021290012018 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik energji elektrike, kontr.nr.BE-110909,BE-111393,BE-104816,BE-112005,fat.nr.287660793,287619870,287577019,287365636 dt.30.07.2018
Bashkia Lushnje (0922) ALFA 2 Sh.p.k Lushnje 1,900,000 2018-08-07 2018-08-14 54421290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik obj.blerje pllka dhe bordura per trotuare,pjes.fat.nr.86205359 dt.04.05.2011, f.h.nr.72/1 dt.04.05.2011,ur.prok.nr.1031 dt.24.03.2011,kontr.nr.1279/1 dt.02.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) TRANSUDHETARE Lushnje 215,640 2018-08-07 2018-08-09 53721290012018 Shpenzime te tjera transporti 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik riparim automjetesh,fat.nr.13422965 dt.29.06.2018,ur.prok.nr.24 dt.18.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 448,375 2018-08-07 2018-08-09 53521290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese e kryetareve te fshatrave muaji korrik 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,500 2018-08-07 2018-08-09 53321290012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Aferdita Zaimaj qera ambienti per moshen e trete per muajin korrik 2018,kontrata nr.499 dt.23.01.2018,prokure e posacme dt.20.08.2017,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 358,160 2018-08-07 2018-08-09 54321290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Pali Trifon Syziu shpronesim sipas VKM nr.412 dt.04.07.2018,shkr.nr.5222 dt.20.07.2018, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 487,900 2018-08-07 2018-08-09 53421290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim keshilli bashkiak muaji korrik 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 42,500 2018-08-07 2018-08-09 53221290012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Altin Krakulli qera ambienti per moshen e trete per muajin korrik 2018,kontrata nr.537 dt.24.01.2018,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) GRAMOZ NEXHIPI Lushnje 43,800 2018-08-07 2018-08-09 54621290012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Blerje fikese zjarri per zjarrfikesen,fat.nr.50199757 dt.23.07.2018,f.h.nr.35 dt.23.07.2018, ur.prok.nr.31 dt.20.07.2018, PV dt.20.07.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 238,500 2018-08-07 2018-08-09 54821290012018 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera te pastrehet per muajin korrik 2018 VKB nr.9 dt.26.01.2018,shkr.Pref.Fier nr.166/1 dt.09.02.2018,kontr.porosi nr.30 dt.16.11.2017,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 99,742 2018-08-07 2018-08-08 54521290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151421 dt.2.08.2018,f.h.nr.37 dt.02.08.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 46,240 2018-08-06 2018-08-08 52921290012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime vend permbarimi Liri Furrxhi (lik.perfundimtar),vendimi nr.1272 dt.04.06.2015,nr.305 dt.17.03.2014,kerkesa nr.11249 dt.08.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 4,929,094 2018-08-07 2018-08-08 54721290012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit, fat.nr.51583031 dt.01.08.2018, ur.prok.nr.56 dt.22.02.2018, kontr.nr.2441 dt.11.04.2018
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 378,286 2018-08-07 2018-08-08 53621290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151411 dt.2.07.2018,f.h.nr.32 dt.02.07.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 908,140 2018-08-06 2018-08-08 52421290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike per 10 njeiste adm. VKB nr.76 dt.20.07.2018,aktmarrev.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018, sipas listepageses nxjerre nga sistemi pikezimit korrik 2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 4,541 2018-08-06 2018-08-08 52421290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi shpenz.ndihme ekonomike per 10 njeiste adm. VKB nr.76 dt.20.07.2018,aktmarrev.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018, sipas listepageses nxjerre nga sistemi pikezimit korrik 2018
Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 50,000 2018-08-06 2018-08-08 53021290012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore per Dritan Mino,vendimi nr.39 dt.16.01.2012,nr.2115 dt.07.07.2016, akt marreveshja nr.989 dt.27.01.2017
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 533,340 2018-08-06 2018-08-08 52521290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike ekzistues VKB nr.76 dt.20.07.2018 sipas listepageses korrik 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA