Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5185 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,903,931,840.00 5,185 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) Pandi Sterjanaj Korēe 130,000 2019-04-09 2019-04-10 40421220012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) KOLAUDIM OBJEKTI: RIKONSTRUKSION I QENDRES DHE INFRAS.RRUGORE DHE MONUMENTEVE TE KULTURES VOSKOPOJE, EMERIM DT 29.09.2017, KONTRATE DT 29.09.2017, FAT.NR.45 DT 11.10.2018 UB 35726
Bashkia Korce (1515) TOWER Korēe 792,000 2019-04-09 2019-04-10 40321220012019 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE:NDERTIM I PARKUT JAPONES DHE KOP.TE KOMUNITETIT, U.P NR.30 DT 05.06.2017,RAP.PERMB.MIRATIM PROC.FORM.NJOF.FITUESI DT 31.08.17, KONTRATE DT 08.09.2017,FAT.NR.299 DT 17.12.2018, BULETIN NR.23,36,37 UB 31285
Bashkia Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korēe 2,289,794 2019-04-08 2019-04-09 40021220012019 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar - Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE INTERESI DHE PRINCIPALI KESTI XXXV DISB.I DHE KESTI XXVII DIB.III, KONTRATE NR.777 REP 432/2 KOL DT 31.03.2010, SHT.KONTRATE NR.3 DT 20.06.2014, URDHER NR.260 DT 05.04.2019
Bashkia Korce (1515) ORTAKERIA KORCA Korēe 833,160 2019-04-08 2019-04-09 39221220012019 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave BASHKIA KORCE (2122001) SHERBIMI URBAN SUBVENCIONI PER MUAJIN MARS 2019, P. NR.2815/1 DT 21.05.2018, P.V PER SHP.E SUBJ.FITUES NR.319 DT 24.05.2018,KONTRATE DT 18.06.2018, FAT.NR.34 DT 01.04.2019 UB 35172
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 1,663,726 2019-04-08 2019-04-09 39321220012019 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar - Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE INTERESI DHE PRINCIPALI, KESTI XVIII, DISB.I, KONTRATE NR.977 REP 928 KOL DT 15.05.2014, AMENDAMENT DT 18.12.2014, URDHER NR.259 DT 05.04.2019
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 1,998 2019-04-08 2019-04-09 40121220012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE (2122001) QERA AMBIENTI ME QELLIM PERDORIMI ZYRAT E PLEQESISE DHE POSTES SHKURT 2019, MIRAT.PROC.RAP.PERMB.DT 21.06.2017, KONTRATE DT 03.07.2017, URDHER NR.263 DT 05.04.2019
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korēe 7,000 2019-04-08 2019-04-09 39821220012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.4242 DT 25.03.2019, URDHER NR.265 DT 05.04.2019, UB 35711 DT 08.04.2019
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korēe 4,200 2019-04-08 2019-04-09 39921220012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.4592 DT 29.03.2019, URDHER NR.262 DT 05.04.2019, UB 35710 DT 08.04.2019
Bashkia Korce (1515) ALMO KONSTRUKSION Korēe 5,174,020 2019-04-05 2019-04-08 39121220012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) SIST.ASF.NE RRUG. E NJA (FSH.POROD,BULG,BIRANJ,GOSK.POSHTE,MORAVE) U.P NR.23 DT 20.06.18,MIR.PROC.RAP.PERMB.FORM.NJOF.FIT.DT 17.08.18,KONT.DT 04.09.18,SIT.PERF.DT 12.11.18,AKT KOL,CERT.MARR.PERK.DOR. FAT.7 DT 8.12.18
Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korēe 1,900,000 2019-04-05 2019-04-08 39521220012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2122001 BASHKIA KORCE RIKONS.I TREGUT FRUTA PERIME, U.P NR.35 DT 28.07.17, MIR.PROC.RAP.PERMB.FORM.NJOFTIM FITUESI DT 02.10.17, KONT.DT 17.10.17, SIT.PERF.DT 18.05.18,AKT KOL.CERT.MARR.PERK.DOR.FAT.NR.30 DT 18.05.18,PRE.SIT.F.REZER.UB 31553
Bashkia Korce (1515) ALMO KONSTRUKSION Korēe 1,029 2019-04-05 2019-04-08 39021220012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) SIST.ASF.NE RRUG.E NJA (FSH.PORODINE,BULG.BIRANJ,GOSK.POSHTE,MORAVE) U.P NR.23 DT 20.06.2018, RAP.PERMB.MIRATIM PROC.FORM.NJOFTIM FITUESI DT 17.08.2018, KONTRATE DT 04.09.2018,SIT.NR.1,FAT.NR.5 DT 09.10.2018 UB 34013
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 487,900 2019-04-05 2019-04-08 39621220012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2122001 BASHKIA KORCE KESHILLTARET MUAJI MARS 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 45,900 2019-04-05 2019-04-08 39421220012019 Te tjera transferta tek individet 2122001 BASHKIA KORCE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION URDHER NR.251 DT 03.04.2019, LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 303,795 2019-04-05 2019-04-08 39721220012019 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2122001 BASHKIA KORCE NDIHME FINANCIARE PER DEMET E SHKAKTUARA NGA ZJARRI, VKB NR.3 DT 31.01.2019, KONF.NR.218 PROT DT 12.02.2019, URDHER NR.109 DT 22.02.2019 LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korēe 103,160 2019-03-28 2019-03-29 35821220012019 Shpenzime te tjera transporti 2122001 BASHKIA KORCE TAKSA VJETORE MJETI FAT.NR.1900087512, 1900087530 DT 01.03.2019 URDHER NR.230 DT 27.03.2019 UB 35638 DT 28.03.2019
Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korēe 92,920 2019-03-28 2019-03-29 35521220012019 Ndihme ekonomike 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE NDIHME EKONOMIKE (6 PERQIND E FONDIT TE KUSHTEZUAR) SHKURT 2019, VENDIM NR.35 DT 20.03.2019, SHKRESE NR.443/1 PROT DT 25.03.2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korēe 45,080 2019-03-28 2019-03-29 35421220012019 Ndihme ekonomike 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE NDIHME EKONOMIKE (KOMPENSIM ENERGJIE) SHKURT 2019, VENDIM NR.35 DT 20.03.2019, SHKRESE NR.443/1 PROT DT 25.03.2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 48,944 2019-03-28 2019-03-29 35621220012019 Ndihme ekonomike 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE NDIHME EKONOMIKE (KOMPENSIM ENERGJIE) SHKURT 2019, VENDIM NR.35 DT 20.03.2019, SHKRESE NR.443/1 PROT DT 25.03.2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 29,680 2019-03-28 2019-03-29 35721220012019 Ndihme ekonomike 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE NDIHME EKONOMIKE (6 PERQIND E FONDIT TE KUSHTEZUAR) SHKURT 2019, VENDIM NR.35 DT 20.03.2019, SHKRESE NR.443/1 PROT DT 25.03.2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korēe 32,375 2019-03-28 2019-03-29 35921220012019 Shpenzime te tjera transporti 2122001 BASHKIA KORCE TAKSA VJETORE MJETI FAT.NR.1900087504, 1900087522 DT 01.03.2019 URDHER NR.213 DT 27.03.2019 UB 35639 DT 28.03.2019
Bashkia Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korēe 3,685 2019-03-27 2019-03-28 35021220012019 Uje 2122001 BASHKIA KORCE UJE SHKURT 2019 NR.KLIENTI 752754,750844,752702 FAT.NR.4609499,4615780,4622692 PROJEKTI:FUQIZIMI I FEMIJEVE ROME DHE EGJIPTIANE, KONT.QERAJE DHE MAREV.BASHK.DT 03.01.2019, URDHER NR.229 DT 27.03.2019
Bashkia Korce (1515) GJERGJI JANO (L34203003V) Korēe 316,000 2019-03-27 2019-03-28 34321220012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE VENDIM GJYQI NDAJ S.SUMBULLA ,VENDIM I GJYK.ADM.TE APELIT NR.4161 (86 2018 4679) DT 16.11.2018, SHK.PERMB.NR.520 PROT DT 17.12.2018, GJ.AUDITI NR.42 PROT DT 05.02.2019,URDHER NR.223 DT 26.03.2019 UB 35635
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 16,849,700 2019-03-26 2019-03-28 337821220012019 Pagese paaftesie 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE PAAFTESI MARS 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korēe 820 2019-03-27 2019-03-28 35121220012019 Uje 2122001 BASHKIA KORCE UJE SHKURT 2019 NR.KLIENTI 752910 FAT.NR.4622693 PROJEKTI:FUQIZIMI I FEMIJEVE ROME DHE EGJIPTIANE, MAREV.BASHK.DT 03.01.2019, URDHER NR.231 DT 27.03.2019
Bashkia Korce (1515) ALDO GJEVORI Korēe 600,000 2019-03-27 2019-03-28 34421220012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE VEN.GJYQI NDAJ V.KONGOLI,VENDIM I GJYK.ADM.TE SHK.SE PARE DURRES NR.(82 2016 1371) 837 DT 07.10.2016,SHK.PERMB.NR.239/1 REGJ DT 30.01.2019,GJ.AUDITI NR.39 PROT DT 01.02.2019, URDHER NR.224 DT 26.03.2019 UB35636
Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korēe 1,742 2019-03-27 2019-03-28 34721220012019 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI SHKURT 2019 NR.KLIENTI A629848 FAT.NR.306577422 PROJEKTI :FUQIZIMI I FEMIJEVE ROME DHE EGJIPTIANE,MAREV.BASHK. DT 03.01.2019, URDHER NR.228 DT 27.03.2019
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 7,000 2019-03-26 2019-03-28 34121220012019 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE (2122001) PENSION USHQIMOR MARS 2019 SIPAS LISTE PAGESES URDHER SEK.NR.1027 12 DT 04.10.2017, NR.981 REGJ DT 02.11.2017
Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korēe 679,039 2019-03-27 2019-03-28 34521220012019 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI SHKURT 2019 NR.KONTRATE A28795,A28824, A28944,A028114,A28885,A028806,A028903,A28843,A28842 FAT.NR.291241103,306117911,291257063,291253888,291256215,291257339,291253071,291256482,291257407
Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korēe 421,053 2019-03-27 2019-03-28 35321220012019 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE V.GJYQI NDAJ JOEL KONSTRUKSION, VENDIM I GJYK.ADM.TE SHKALLES SE PARE KORCE NR.828 (361) DT 18.05.2018, SHK.PERMB.NR.13333/018 REGJ DT 15.01.2019,GJ.AUDITI NR.310 DT 04.10.2018,URDHER NR.235 DT 27.03.19 UB35633
Bashkia Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korēe 168 2019-03-27 2019-03-28 34921220012019 Uje 2122001 BASHKIA KORCE UJE SHKURT 2019 NR.KLIENTI 672994 FAT.NR.4609411 PROJEKTI:STREHEZA EMERGJ.PER VIKTIMAT E DHUNES NE FAMILJE, KONT.QERAJE DHE MAREV.BASHK.DT 22.08.2018, URDHER NR.233 DT 27.03.2019

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA