Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3295 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,565,050,363.00 3,295 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 105,938 2018-10-16 2018-10-17 70721110012018 Udhetim jashte shtetit Bashkia Fier 2111001,dieta jashtė vendit ,Urdh 3297/4 dt 7.5.2018,shkresė 3297/5 dt 7.5.2018, sipas listėpagesės,Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 244,047 2018-10-16 2018-10-17 70621110012018 Udhetim jashte shtetit Bashkia Fier 2111001,dieta jashtė vendit ,Urdh 3297/4 dt 7.5.2018,shkresė 3297/5 dt 7.5.2018, sipas listėpagesės,Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) KOLA INVEST Fier 1,358,125 2018-10-15 2018-10-16 69121110012018 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001,garanci 5%,kėrkesė 4357 dt 03.05.2018,Urdh.Kryet 465281 dt 02.06.2018, kontr.7/122-231/2015,sit.pėrf.akt kolaudimi dt 09.06.2016.akt marrje dorėzim dt 09.06.2018,ēerti.garancie punimi dt 19.09.2018
Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 821,290 2018-10-15 2018-10-16 69621110012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001, paga Maj-Dhjetor 2017, Urdh 479 nr.8259 prot.Urdh 480 nr 8260 prot dt 10.09.2018,Vend Gjyq 62-2018-1088 dt 01.03.2018 sipas listėpagesės, Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,670 2018-10-15 2018-10-16 69421110012018 Uje Bashkia Fier 2111001, ujė, kontratė 8920161, fat 8920161 dt 30.09.2018
Bashkia Fier (0909) KOLA INVEST Fier 247,918 2018-10-15 2018-10-16 69021110012018 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001,garanci 5%,kėrkesė 4357 dt 03.05.2018,Urdh.Kryet 465281 dt 02.06.2018, kontr.7/122-231/2015,sit.pėrf.akt kolaudimi dt 09.06.2016.akt marrje dorėzim dt 09.06.2018,ēerti.garancie punimi dt 19.09.2018
Bashkia Fier (0909) I.D.K - KONSTRUKSION Fier 960,000 2018-10-15 2018-10-16 69221110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - speciale transp.rrugor Bashkia Fier 2111001,mak.vijėzimi, up 16 dt 25.05.2018,ft.pėr ofertė dt 25.05.2018,klasif.pėrf.dt 30.05.2018,pv tė ndryshme, kontr. 11.06.2018,fat 65 seri 62978065 dt 18.6.2018,fh 23 dt 18.6.2018,pv marrje dorėzim dt 18.06.2018
Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 17,880 2018-10-15 2018-10-16 69321110012018 Uje Bashkia Fier 2111001, ujė, kontratė 8900030 sipas akt rakordimit
Bashkia Fier (0909) ARBEN ALLIAJ Fier 93,900 2018-10-15 2018-10-16 69521110012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001,suvenire, urdh dt 15.08.2018,fat 15 seri 59649665 dt 15.08.2018,fh 36 dt 15.08.2018,pv marrje dorėzim dt 15.08.2018
Bashkia Fier (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 4,000 2018-10-11 2018-10-12 68321110012018 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001,ndalesė detyrimi pėr pension ushqimor nga A.Dabulla, nj.admin Mbrostar
Bashkia Fier (0909) BREGU COMPANY Fier 182,400 2018-10-11 2018-10-12 68821110012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001,mat ndėrtimi, up 28 dt 10.09.2018,ft.pėr ofertė dt 10.09.2018,klasif pėrfund.11.09.2018,pv tė ndryshme,fat 29 seri 63351379 dt 18.09.2018,fh 39 dt 18.09.2018,pv marrje dor. dt 18.9.2018
Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 719,340 2018-10-11 2018-10-12 67921110012018 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001, ndihmė ekonomike Bashkia Fier Shtaor 2018, VKB 83 dt 19.09.2018, mirat Pref 1550/1 dt 1.10.2018,sipas listėpagesės,Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) NJESIA E ZBATIMIT TE PROJEKTIT Fier 42,000 2018-10-11 2018-10-12 68221110012018 Paga baze Bashkia Fier 2111001,ndalesė page pėr strehimin social pėr A.Avdulaj,K.Ahmeti, S.Hasani
Bashkia Fier (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 125,000 2018-10-11 2018-10-12 68521110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia Fier 2111001,pagesė Vend.Gjyq.3112 dt 10.10.2016, akt marrveshje 3578 dt 10.04.2018 pėr Anila Haxhiu
Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 14,260 2018-10-11 2018-10-12 68021110012018 Uje Bashkia Fier 2111001, ujė, kontr 890062, fat 11360416 dt 28.09.2018
Bashkia Fier (0909) INA BARJAMAJ Fier 247,000 2018-10-11 2018-10-12 68621110012018 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashkia Fier 2111001,pagesė Vend.Gjyq.1137 dt 31.3.2014, akt marrveshje 1178/3 dt 05.04.2018 pėr Valentina Doko
Bashkia Fier (0909) Ledjan Shabanaj Fier 834,000 2018-10-11 2018-10-12 68721110012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Fier 2111001,dėrrasa, up 27 dt 10.09.2018,ft.pėr ofertė dt 10.09.2018,klasif pėrfund.,pv tė ndryshme,fat 51 seri 68126752 dt 26.09.2018,fh 40 dt 26.09.2018,pv marrje dor. dt 26.9.2018
Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,247,860 2018-10-11 2018-10-12 67821110012018 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001, ndihmė ekonomike nj.admin Libofshė, Mbrostar,Portėz,Topojė, Dėrmenas,Qendėr Shtaor 2018, VKB 83 dt 19.09.2018, mirat Pref 1550/1 dt 1.10.2018,
Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 31,969 2018-10-11 2018-10-12 68121110012018 Uje Bashkia Fier 2111001, ujė, kontr 8208031 sipas akt rakordimit pėr Qendrėn Multifunksionale
Bashkia Fier (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 5,535 2018-10-11 2018-10-12 68421110012018 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001,ndalesė detyrimi pėr pension ushqimor nga A.Saqellari, nj.admin Libofshė
Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 48,920 2018-10-10 2018-10-11 66821110012018 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001,dieta,sipas listėpagesės, Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 482,800 2018-10-10 2018-10-11 67021110012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001,pagesė Kėshilltarėsh Shtator 2018,sipas listėpagesės, Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) KAJMAKU Fier 2,541,197 2018-10-10 2018-10-11 67421110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - pyje Bashkia Fier 2111001,pemė dekorative, up 34 dt 21.06.2018, njof kontr 5976/2 prot dt 21.06.2018,rap pėrmbl 5976/3 dt 19.07.2018,njof fit 5976/5 dt 19.07.2018,kontr 5976/6 dt 14.08.2018,sit pjesor 1, fat 33 seri 54889638 dt 29.08.2018,
Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 255,000 2018-10-10 2018-10-11 66721110012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001,pag ekspert. per prog IPA -2-Itali-Shqipėri-Mali i Zi,Urdh 6169 prot dt 28.06.2018,sipas listėpagesės, Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 150,960 2018-10-10 2018-10-11 67121110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001,pagesė qiramarrje,VKB 74 DT 27.09.2016,mirat Pref.1505 dt 23.02.2017,kontr qiraje 6396 dt 30.11.2016, amend kontr 6396/16 dt 09.02.2017,sipas listėpagesės, Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 26,401 2018-10-10 2018-10-11 66521110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001,shpėrblim pėr lirim nga puna te punonjėsit,sipas listėpagesės, Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 212,500 2018-10-10 2018-10-11 67321110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001,pagesė qiramarrje,kontr.qiraje 50/1 dt 27.02.2018, njof ne form elektr. ofertė 50 dt 04.01.2018,pv marrje dorėzim dt 28.03.2018,sipas listėpagesės Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 30,000 2018-10-10 2018-10-11 66621110012018 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,shpėrblim pėr vdekje,Urdh 547 nr 9176 prot dt 08.10.2018,sipas listėpagesės, Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 152,184 2018-10-10 2018-10-11 67721110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001,shpėrblim pėr punonjės qė lirohen nga detyra,Urdh 6441/3 prot dt 17.07.2018,sipas listėpagesės Nevila Ēala
Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 143,650 2018-10-10 2018-10-11 67221110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001,pagesė qiramarrje,VKB 74 DT 27.09.2016,mirat Pref.1505 dt 23.02.2017,kontr.qiraje 6396/10 dt 01.12.2016,kontr noter 2824 rep 954 kol dt 15.12.2016 sipas listėpagesės Nevila Ēala

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA