Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 1,492 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,561,364,817.00 1,492 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 15,251,352 2021-01-19 2021-01-22 600210260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH projeti Pyjeve Urdher S.P nr 8136 dt 10.12.20, kont.ESP-TS-ICB-8 DT 18.10.2016, fat 4.2020 dt 01.12.2020 S 46210540
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Illyrian Guard Tirane 740,327 2021-01-20 2021-01-22 701210260012020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherb ruajtjes dhe sigurise fizike te objektit godina MTM DHJTOR 2020 ,kontrata e sherbimit nr 384 dt 13.01.220, ne vazhdim ,Urdher nr 10 dt 14.01.2020 Kom marrjes dorez, fat 1373 dt 28.12.20 S94219990, PV 31.12.2020 konfirmim shebimi
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA '' DRITARE '' Tirane 700,000 2021-01-19 2021-01-22 694110260012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MTM Fonde per zhvill turiz Prom.i Turizmit Shqiptaret e mrekullueshem II, kontr nr 7482 dt 11.11.2020, kesti fundit ,Miratim grupi punes 28.12.2020, raport financiar 7482.1 dt 21.12.2020, raport auditimi 14.12.2020, fat nr 15 dt 16.12.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S.E.J PER SLU & SFA Tirane 968,034 2021-01-20 2021-01-22 575310260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate Nr 6283 dt 27.09.2016, Fat nr 10 dt 18.11.2020 S 49513510 U-Sek Pergj nr 8020 dt 04.12.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA"TED" Tirane 2,800,000 2020-12-28 2021-01-19 69610260012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MTM Fonde per zhvill turiz MODELE PER ZHV. E AKTIVITE TE TURIZMIT DETARNE ZONAT BREGD ,kontr nr 7476 dt 11.11.2020,kesti fundit , miratim 28.12.2020, rap finan 7476.1 dt21.12.20, rap audit 21.12.20 fat 13 dt 18.12.20 S 13160113
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CIVIL CONS Tirane 94,265 2020-12-31 2021-01-19 675110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Pages mbikq. punim.rikon MTM u-p 133 dt 26.04.2019,pv dt 26.04.2019,kont 4064.1 dt 26.04.2019, fat 10 dt 03.12.2019 S60075610, certi marrj dorez 12.12.2019, akt normativ nr 34 dt 16.12.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G & L CONSTRUCTION Tirane 10,652 2020-12-31 2021-01-19 676110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Pages Kolaud rikon MTM,U-P 391 dt 11.12.2019, p-v 11.12.2019, kont 10445.1 dt 11.12.2019,fat 297 dt 11.12.2019, S80266150 certi marrje dorez 12.12.2019, akt normativ nr 34 dt 16.12.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FASTECH Tirane 998,271 2020-12-31 2021-01-18 70610260012020 Garanci të vitit në vazhdim për pajisje elektronike dhe zyre, Të Dala MTM Garanci 5 perqind Sistemi Elektronik i Monitorimit te Pyjeve, Kontrate nr 7713 dt 18.11.2016, Urdher Ministri Nr 237 dt 11.09.2020, PV marrjes ne dorezim 26.10.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) IMPULS STUDIO Tirane 96,053 2020-12-31 2021-01-18 70510260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim tvsh Projekti Due Mare,Shkrese drejtoria dt 15.12.2020, kontrate nr 6514 dt 01.10.2020, fat nr 291 dt 27.11.2020 S78727930
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NET-GROUP Tirane 700,744 2020-12-29 2021-01-14 68810260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Supervizor Kune Vain , Kontrate ne vazhdim nr 7320.5 dt 27.09.2019, fat 45 dt 01.06.2020 S81818445
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 3,428,094 2020-12-30 2021-01-14 686110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Perm. Infrastruktures Kune Vain Lezhe, shk dt 24.12.20, Kont. ne vazh nr 5971.5 dt 16.08.19, Situac perfund nr 5 dt 02.06.20 , fat nr 12 dt 02.06.2020 S86639562, Akt kolaud dt 21.12.20, marrja ne dorez e punimeve dt 21.12.20
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 30,000 2020-12-31 2021-01-13 70710260012020 Te tjera transferta tek individet MTM Shperblim rast vdekje Z.Ingrit Mingomataj, Urdher ministri nr 343 dt 31.12.2020, lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HE&SK 11 Tirane 119,760 2020-12-29 2021-01-13 68510260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kolaudator i punimeve Kune vain, U-P nr 327 dt 18.12.2020, P-V perllog fondit Limit 18.12.2020, P-V dt 18.12.2020, kontrate nr 8344.1 dt 18.12.2020, Fat nr 28 dt 21.12.2020 S 69880180
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EKSORTIRANA Tirane 5,300 2020-12-28 2021-01-13 66010260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH SWAN ,ka lidhje me U sh 571 dt 10.12.2020 diference ne likujdim 5.300 leke per mungese fondesh , celje fondi me aktin normativ nr 34 date 16.12.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI Tirane 40,000 2020-12-29 2021-01-13 527210260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 24.11.2020, Shkrese Drejtoria e Projekteve 25.11.2020, Faturave tatimore fd nr 76 dt 23.07.2020 S 83369776
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,059,723 2021-01-06 2021-01-07 0310260012021 Shtesë page për punë të vështira e të dëmshme për shëndetin Mtm paga muaji Dhjetor 2020, listepagesa plan 132 fakt 33
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,028,026 2021-01-06 2021-01-07 0110260012021 Paga baze Mtm paga muaji Dhjetor 2020, listepagesa plan 132 fakt 17
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 776,970 2021-01-06 2021-01-07 1110260012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga Punonjes me Kontrate Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 10 Fakt 17
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,468,074 2021-01-06 2021-01-07 0610260012021 Paga baze MTM Paga Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 132 Fakt 22
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 84,840 2021-01-06 2021-01-07 1010260012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga Punonjes me Kontrate Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 20 Fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 229,395 2021-01-06 2021-01-07 0510260012021 Paga e grupit MTM Paga Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 132 Fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 90,013 2021-01-06 2021-01-07 0910260012021 Paga baze MTM Paga Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,777,112 2021-01-06 2021-01-07 0410260012021 Paga e grupit MTM Paga Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 132 Fakt 27
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,193 2021-01-06 2021-01-07 0710260012021 Paga e grupit MTM Paga Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 50,740 2021-01-06 2021-01-07 0810260012021 Paga e grupit MTM Paga Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 240,887 2021-01-06 2021-01-07 0210260012021 Paga baze Mtm paga muaji Dhjetor 2020, listepagesa plan 132 fakt 3
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,776 2021-01-06 2021-01-07 1210260012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga Punonjes me Kontrate Muaji Dhjetor 2020, Listepagese, Plan 20 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GFA Consulting Group GmbH-Dega Shqiptare Tirane 5,074,395 2020-12-24 2021-01-05 58310260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH Parku Biosferik i Prespës, VKM nr 707 dt 01.12.2017, shkrese drejt 21.12.2020, shkrese AKZM nr 1272 dt 10.12.2020, fat nr 28 dt 10.12.2020 S65149630
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,478,016 2020-12-29 2020-12-31 68110260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM vendim gjyqesor Apeli Tirane Lutfi Pupla nr 453 dt 26.02.2020 shkrese min turizmi nr 127 dt 24.12.2020, listepagese likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENERAL DEBT COLLECTION Tirane 1,213,147 2020-12-28 2020-12-31 68410260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor e Apelit Tirane Hanë Sterkaj nr 2316 dt 06.06.2018 , Shkrese Min Turizmi nr. 131 dt. 28.12.2020, Fat TVSH nr 63 dt 24.12.2020 S 56552582 Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Webs Tirane 2,730,000 2020-12-28 2020-12-31 69110260012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MTM Fonde per zhvill turiz Kijimi i nje data baze per hotelerine ne shqiperi,kontr nr 7478 dt 11.11.20, kesti fundit , miratim 28.12.2020, raport financiar nr7478.1 dt21.12.2020, raport auditimi dt 21.12.2020 fat nr 74 dt18.12.2020 S924863
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) IDRA Tirane 123,576 2020-12-28 2020-12-31 63010260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH projekti Pyjeve Urdh sek pergj nr 8328 dt 17.12.2020, kont nr 8135 dt 10.12.2020,, fat 125. dt 11.12.2020 S 95104325
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 375,060 2020-12-28 2020-12-31 68710260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykata e Apelit Tiranë Bajram Kojku Nr.900 Dt. 21.03.2019, Shkrese Min Turizmi Nr. 130 Dt. 28.12.2020 , Listepagese , Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHPETIM ALLAMANI Tirane 1,075,200 2020-12-24 2020-12-31 67110260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Gjon Gegaj nr 296 dt 05.02.2019, Shkrese Min Turizmi nr 124 dt 24.12.2020, fat TVSH nr 19 dt 18.12.2020, Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 297,400 2020-12-29 2020-12-31 70210260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate Administrative e Apelit Tirane nr 2670 dt 10.10.2019 Dorina Ndoka, Shkrese Min Turizmi nr 134 dt 28.10.2020, Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HYSEN QOJLE Tirane 889,539 2020-12-29 2020-12-31 64810260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate Administrative e Apelit Nr 348 dt 13.02.2020 Ferdinand Kurti,Shkrese Min Turizmi nr. 100 dt. 24.12.2020, Fat TVSH nr 106 dt 17.12.2020 S92438326, Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "ATELIER 4" Tirane 24,454,800 2020-12-24 2020-12-31 60310260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Krijimi master plan per zonat Turis. Kont. ne vazhd. nr 4814.8 dt 01.10.2019,A.K.Planif te Territ Nr 1019.3 dt 17.11.2020, Kerkese nr 8204 dt 15.12.2020, P-V kom marrjes ne dorezim dt 18.12.2020, fat nr 192 dt 15.12.2020 S 88898314
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 810,250 2020-12-28 2020-12-31 66810260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate e Apelit Tiranë Hysni Breçani nr 2686 dt 28.06.2018, Shkrese Min Turizmi nr. 121 dt. 24.12.2020, Listepagese, Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PAVLIN DODA Tirane 807,593 2020-12-29 2020-12-31 64510260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim gjykate Administrative e apelit Tirane nr 2168 86 2019 2488 dt 09.07.2019 Ardjan keci, shkrese Min nr 97 dt 24.12.2020, fat tvsh nr 53dt 17.12.2020fat tvsh nr 53, dt 17.12.2020 s 72054602, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRË E PËRMBARIMIT PRIVAT PRESTIGE Tirane 522,156 2020-12-24 2020-12-31 68010260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Mitat Kushta nr 3873 dt 16.11.2016, Shkrese Min Turizmi nr 93 dt 24.12.2020, fat TVSH nr 354 dt 18.12.2020, Likuidim Total
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave