Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 1,643 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,900,912,986.00 1,643 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) G & L CONSTRUCTION Tirane 225,000 2021-01-20 2021-01-22 59710170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Ministria e Mbrojtjes, kolaudimim punimesh, urdher lidhje zbat.kont.879/4, 06.10.2020, ft 80266193, 13.11.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,150 2021-01-20 2021-01-22 59810170012020 Sherbime telefonike Sherbim telefonik kodi 1059684, Dhjetor 2020 Ministri i Mbrojtjes
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 155,100 2020-12-22 2021-01-21 5520170012020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Ministria e Mbrojtjes, shpenz.dokumentacion specifik , up 109,07.12.2020, foferte 07.12.2020, pverbal 1 04.11.2020, fat 279,14.12.2020,92962193 fhyrja 17, 14.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 676,140 2020-12-22 2021-01-21 55010170012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ministria e Mbrojtjes, shpenzim mirembajtje up 103,23.11.2020, foferte 23.11.2020, pverbal 120.11.2020, fat 29,03.12.2020, 90514579shkresa 1881,16.11.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PROTOCONS Tirane 100,440 2020-12-29 2021-01-21 57110170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Ministria e mbrojtjes , kolaudim punimesh per rikon.e banesavete demtuara nga termeti,kontrata 2471 dt 22.11.19, fat 50 dt 10.12.2019 seri 35839250
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 1,478,400 2020-12-22 2021-01-21 55410170012020 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Mbrojtjes, shpenz.dekori per pritje percjelljene zbatim te kontrates 5105/3, 03.12.2020, shkresa 5105/2,02.12.2020, fat 58, 09.12.2020, 75473118
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 103,200 2020-12-22 2021-01-21 5480170012020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1017001 Min.Mbrojtjes shpenz.dokumentacion specifik , up 107,01.12.2020, foferte 01.12.2020, pverbal 127.11.2020, fat 267,04.12.2020,92962181 fhyrja 16, 04.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,000 2021-01-11 2021-01-19 59410170012020 Udhetim i brendshem Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendeshem au, 2/12, 02.12.2020, SHK. 6795, 07.12.2020liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,873,153 2021-01-12 2021-01-19 60110170012020 Sherbimet bankare 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu poloni 15000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,150,794 2021-01-12 2021-01-19 60910170012020 Sherbimet bankare 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu tampa 50000 dollare kursi 102.8 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,873,153 2021-01-12 2021-01-19 60010170012020 Sherbimet bankare 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu rumani 15000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,873,153 2021-01-12 2021-01-19 60510170012020 Sherbimet bankare 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu spanje 15000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,867,153 2021-01-12 2021-01-19 59910170012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu gjermani15000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,741,952 2021-01-12 2021-01-19 60210170012020 Sherbimet bankare 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu ankara 30000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,088,124 2021-01-12 2021-01-19 60610170012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu shape mons 105000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,091,710 2021-01-12 2021-01-19 60710170012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, au shba 30000 dollare kursi 102.8 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 246,000 2021-01-11 2021-01-19 59510170012020 Udhetim i brendshem Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendeshem au, 2/12, 02.12.2020, SHK. 6795, 07.12.2020liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 11,000 2021-01-11 2021-01-19 59610170012020 Udhetim i brendshem Ministria e Mbrojtjes dieta te brendeshme au, 2/12, 01.12.2020, shkr. 6795,07.12.2020 liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,741,952 2021-01-12 2021-01-19 60410170012020 Sherbimet bankare 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu seebrig30000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,596,392 2021-01-12 2021-01-19 61010170012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu mision bruksel 85000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,000 2021-01-12 2021-01-19 61110170012020 Udhetim i brendshem Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendeshem au, 6028/1, 03.11.2020liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,741,952 2021-01-12 2021-01-19 60310170012020 Sherbimet bankare 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu austri 30000 kursi 124.4 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,298,504 2021-01-12 2021-01-19 60810170012020 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes 1017001 Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e Nato-s, pu virxhinia 100000 dollare kursi 102.8 date 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 438,500 2021-01-11 2021-01-19 59310170012020 Udhetim i brendshem Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendeshem au, 2/12, 02.12.2020, SHK. 6795, 07.12.2020liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "ATELIER 4" Tirane 138,070 2021-01-08 2021-01-18 59210170012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Ministria e Mbrojtjes, kthim 5% garanci mbajtur gabimisht tek kont.mbikqyrje punimesh nr 6599/2 dt 6.11.19, urdh.shpenz.1013 dt 30.12.19, ft 57596125 dt 4.12.19
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 165,784 2021-01-06 2021-01-18 710170012021 Sherbime te tjera Ministria e Mbrojtjes paga projekt personeli Dhjetor 2020, plan dhe fakt 128 , liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 75,500 2021-01-06 2021-01-18 810170012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Mbrojtjes zbatim vendimi gjyqi , au 775/1, 08.02.2017, kerk. 4223/1,25.07.2018, shk. 5703, 30.06.2018, vgjyqi 1856, 17.07.2013 Dhjetor 2020,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Palma Construction Tirane 1,362,891 2021-01-08 2021-01-18 58910170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Ministria e Mbrojtjes, mbikqyrje punimesh, urdher lidhje zbat.kont. 7115/1 dt 19.11.19, kont. 7169/5 dt 22.11.19, ft 90896323 dt 9.10.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "ATELIER 4" Tirane 406,398 2021-01-08 2021-01-18 59010170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Ministria e Mbrojtjes, mbikqyrje punimesh, vazhdim kont. 6599/1 dt 6.11.19, ft 88898415 dt 24.6.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "ATELIER 4" Tirane 161,915 2021-01-08 2021-01-18 59110170012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Ministria e Mbrojtjes, mbikqyrje punimesh, vazhdim kont. 6599/2 dt 6.11.19, diference fature 5796243 dt 26.3.2020(ush 473)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2020-12-29 2021-01-13 57010170012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Mbrojtjes ribursim pasaport vkm 335,02.09.1997, liste pagese19
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 64,800 2020-12-29 2021-01-13 56710170012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e mbrojtjes, up. 111,11.12.2020, foferte 14.12.2020, pverbal,1 14.12.2020,fat 1166, 15.12.2020,95361347
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,500 2020-12-29 2021-01-13 57310170012020 Udhetim i brendshem Ministria e mbrojtjes au 27/11, 27.11.2020, festa nentoriliste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 112,126 2020-12-29 2021-01-13 56410170012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e mbrojtjes, siguracion AU, PU, ft2, 20.10.2020, 78890298 dt 16.7.20
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2020-12-29 2021-01-13 56910170012020 Sherbime telefonike Ministria e Mbrojtjes, ribursim telefoni vkm 673, 02.09.2020, umm 1342, 05.11.2020, liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Instituti i Modelimeve ne Biznes Tirane 332,155 2020-12-29 2021-01-13 57410170012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e mbrojtjes blerje sherbime alfaweb, au, 4935/3, 09.07.2018, fat 223919820, 12.10.2020
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 100,983 2020-12-29 2021-01-13 56510170012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e mbrojtjes, siguracion AU, PU, ft 189,03.12.2020,83737249
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 31,500 2020-12-29 2021-01-13 56610170012020 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Mbrojtjes Pritje percjellje, prog.1960/1,02.12.2020,fat281,09.12.2020, 84573281
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Shoqëria Përmbarimore "SPAHIU" Tirane 303,320 2020-12-29 2021-01-13 57210170012020 Te tjera transferta tek individet Ministria e Mbrojtjes shpenz. gjyqesore, au 4060/3, 15.07.2019, fat. 39,17.12.2020,42569289
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2020-12-29 2021-01-08 56810170012020 Ndihme ekonomike Ndihme ekonomike umm 1923,24.12.2020 liste pagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave