Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,143 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,690,906,946.00 1,143 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 1,265,616 2021-01-19 2021-01-22 490110160012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001, blerje printera per DPGJC, UP nr 13 dt 08.04.2020, marrev kuader nr 4125 dt 02.09.2020, njoftim fituesi nr 6560 dt 03.12.2020, kontr nr 8300/4 dt 22.12.2020, urdh 8300/6 dt 24.12.2020, fature 1946 dt 24.12.2020FH nr 59dt 24.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 490,800 2021-01-19 2021-01-22 49410160012020 Te tjera transferta tek individet 1016001, pagese pjesemarrje ne komision, shkrese nr 873/1 dt 14.01.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 4,000 2021-01-15 2021-01-21 49110160012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, detyrim per konsum energjie gjate perdorimit te salles, fature nr 157 dt 01.10.2020 seri 69534511 shkrese 127 dt 05.10.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) CLEAN FAST Tirane 112,680 2021-01-15 2021-01-21 48910160012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1016001, sherbim per dezinfektim te ambjenteve, kerkese dt 17.11.2020, UP nr 8746 dt 07.12.2020, fature nr 170 dt 18.12.2020 seri 93606170 prverbal dt 18.12.2020 shkrese nr 8746/1 dt 29.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Qafshtama Tirane 37,413 2021-01-15 2021-01-21 48510160012020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje uje, UP nr 4796/1 dt 30.06.2020 ftese per oferte nr 4796/2 dt 30.06.2020 njoftim fituesi APP dt 01.07.2020 vazhdim kontrate 4796/3 dt 06.07.2020 fature nr 217928233 dt 18.12.2020 FH 56 dt 18.12.2020 prverbal dt 18.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 9,489,947 2021-01-15 2021-01-21 48410160012020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001, blerje certifikata, kontrate 1235/2 dt 04.03.2020, urdher nr 1235/3 dt 04.03.2020, permbledhese e faturave, FH, fature 407 dt 18.12.2020 seri 87281402 FH nr 51 dt 18.12.2020, akt kolaudimi dt 21.12.2020 shkrese 1235/7 dt 30.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GLORI PROJEKT Tirane 56,754,403 2021-01-15 2021-01-21 49310160012020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1016001, blerje mobilje per BKH dhe SPAK, UP nr 5128 dt 10.07.2020, njoftim fituesi nr 5128/16 dt 14.10.2020, kontr 5128/17 dt 28.10.2020, urdh 5128/23 dt 21.12.2020, fature 369 dt 22.12.2020, FH nr 56 dt 22.12.2020, prverbal dt 22.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Shkëlqim Almadhi Tirane 117,600 2021-01-15 2021-01-21 48710160012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016001, sherbim per mirembajtje ndertese, kerkese dt 17.12.2020 prverbal nr 8820/1 dt 17.12.2020, UP nr 9055 dt 18.12.2020, fature nr 79 dt 22.12.2020 seri 79805279 prverbal dt 22.12.2020 shkrese nr 9055/1 dt 29.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Shkëlqim Almadhi Tirane 117,600 2021-01-15 2021-01-21 48810160012020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1016001, sherbim per mirembajtje per vendosjen ne funks te sistemit te dedekt tymit, kerkese dt 17.12.2020, UP nr 9054 dt 18.12.2020, fature nr 78 dt 22.12.2020 seri 79805278 prverbal dt 22.12.2020 shkrese nr 9054/1 dt 29.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 16,877,120 2021-01-15 2021-01-21 48310160012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016001, punime per realiz e projektit, planim, skemave te instalimeve...UP 607/7 dt19.11.2019, njoftim fit 607/28 dt 11.12.2019 amendament shtese kontr 607/30 dt 16.12.2019, diference fat 50 dt 29.10.2020 seri 87643350, situacion nr 3,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së TIRANË JUG Tirane 8,600 2021-01-15 2021-01-21 48610160012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, kodi i llogarise ekonomike 7112300, fature arketimi nr 10976 dt 09.11.2020, shkrese nr 24/199 dt 10.11.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 95,485 2021-01-15 2021-01-21 49210160012020 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, sherbim postar m/dhjetor 2020, fature 5293 dt 26.12.2020 seri 86822993
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) <> Tirane 6,000 2021-01-11 2021-01-19 48010160012020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje maska mbrojtese, kerkese nr 9128 dt 22.12.2020, UP nr 9128/1 dt 22.12.2020, fature 174 dt 23.12.2020 seri 78292226 FH 58 dt 23.12.2020, prverbal dt 23.12.2020, shkrese 9128/2 dt 29.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 2,491,776 2021-01-12 2021-01-19 47610160012020 Kancelari 1016001, blerje leter GJC, marrev kuader15/13 dt 24.05.2019, urdh 6710/1dt22.09.2020, ftese per oferte 6710/2 dt 22.09.2020, prverbal dt 29.09.2020, kontr 6710/3dt19.11.2020, urdh 6710/4 dt03.12.2020, fat321901030 dt10.12.2020 FH 51dt 10.12
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 3,120 2021-01-11 2021-01-19 47910160012020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje karta identifikimi, UP 916/1 dt 23.12.2020 fature 3378 dt 30.12.2020 seri 95814704 FH nr 60 dt 30.12.2020, prverbal dt 30.12.2020 shkrese 9161/2 dt 31.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 1,608,000 2021-01-12 2021-01-19 48210160012020 Sherbime te tjera 1016001, sherbim dekori per festat e fundvitit, kontrate nr 2451/5 dt 28.12.2020, fature nr 72 dt 30.12.2020 seri 75473134 prverbal dt 30.12.2020 shkrese nr 2451/6 dt 31.12.2020, nr 94 dt 05.10.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK TIRANE RURALE 1 Tirane 8,600 2021-01-11 2021-01-19 48110160012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, sherbim per nxjerrje te dhenash nga ASHK, kodi i llogarise ekonomike 7112300, fature arketimi nr 36 dt 09.12.2020, shkrese nr 82/155 dt 05.11.2020, nr 9355 dt 15.12.2020, nr 169/1 dt 23.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FOND " DOWN SYNDROME ALBANIA " DSA Tirane 71,250 2021-01-08 2021-01-18 47810160012020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje kartolina urimi, kerkese dt 22.10.2020, UP nr 9162 dt 23.12.2020, fature 109 dt 23.12.2020 seri 15023270, FH nr 57 dt 23.12.2020, prverbal dt 23.12.2020, shkrese 9162/1 dt 30.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 21,525,104 2021-01-08 2021-01-18 47510160012020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016001,blerje tonera, marrev kuader14/33 dt17.06.2019, ftese per oferte dt 03.09.2020, kontr 7747/2 dt 07.12.2020, urdh 7747/3 dt 14.12.2020, fature 321890169 dt14.12.2020 FH 53 dt 14.12.2020 prverbal dt 14.12.2020 shkrese 7747/4 dt 29.12.
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,170 2020-12-29 2021-01-07 47110160012020 Sherbime telefonike 1016001, listepagese rimbursim shpenzim telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese fatura gusht - nentor 2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 651,273 2021-01-05 2021-01-06 710160012021 Paga baze 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, listepagese paga dhjetor 2020, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 389,432 2021-01-05 2021-01-06 910160012021 Paga baze 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, listepagese paga dhjetor 2020, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,181,053 2021-01-05 2021-01-06 110160012021 Shtese page per kualifikimin 1016001, pagese paga dhjetor 2020 sipas listepageses, nr i punonjesve plan 164, fakt 146
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 165,939 2021-01-05 2021-01-06 410160012021 Paga baze 1016001, pagese paga dhjetor 2020 sipas listepageses, nr i punonjesve plan 164, fakt 146
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 261,427 2021-01-05 2021-01-06 210160012021 Paga baze 1016001, pagese paga dhjetor 2020 sipas listepageses, nr i punonjesve plan 164, fakt 146
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,387,288 2021-01-05 2021-01-06 3110160012021 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001, pagese paga dhjetor 2020 sipas listepageses, nr i punonjesve plan 164, fakt 146
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 563,993 2021-01-05 2021-01-06 810160012021 Paga baze 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, listepagese paga dhjetor 2020, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,735,475 2021-01-05 2021-01-06 510160012021 Paga baze 1016001, pagese paga dhjetor 2020 sipas listepageses, nr i punonjesve plan 164, fakt 146
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,970,647 2021-01-05 2021-01-06 610160012021 Paga baze 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, listepagese paga dhjetor 2020, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,500 2020-12-28 2020-12-31 46910160012020 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, program pune nr 3021/4 dt 10.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) E.P.S.A Tirane 1,062,634 2020-12-28 2020-12-31 46410160012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, vend gjyqesor K Dervishi, Vendim Gjyk Admin nr 1965 dt 15.04.2015, VGJ Apeli 1132 dt 16.03.2017, memo nr 7705/2 dt 22.12.2020 shkrese 7705/1 dt 09.11.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 859,612 2020-12-24 2020-12-31 45710160012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, vend gjyqesor I Haklaj, Vendim Gjyk Admin nr 2825 dt 02.06.2014, VGJ Apeli 238 dt 11.02.2016 shkrese permb 6092 dt 11.12.2020 fature 403 dt 10.12.2020 seri 95276327 memo nr 7705/2 dt 22.12.2020 shkrese 7705/1 dt 09.11.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2020-12-28 2020-12-31 46610160012020 Te tjera transferta tek individet 1016001, pagese perfitim financiar per sherbime transporti, ligji 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013, m/dhjetor 2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SBFD FRIGO 09 Tirane 100,000 2020-12-28 2020-12-31 46710160012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016001, sherbim mirembajtje te sistemit te kondiconimit, kerkese dt 01.11.2020, UP nr 8745 dt 07.12.2020, fature 195 dt 18.12.2020 seri 90260532, prverbal sherbimi dt 08.12.2020, shkrese 8745/1 dt 22.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORIAN SKENDI Tirane 1,194,993 2020-12-24 2020-12-31 46010160012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, vend gjyqesor A Nezaj, Vendim Gjyk Admin nr 758 dt 22.02.2016, VGJ Apeli 2362 dt 12.06.2018 shkrese permb 8361 dt 18.11.2020 fature 399 dt 14.12.2020 seri 89572649 memo nr 7705/2 dt 22.12.2020 shkrese 7705/1 dt 09.11.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,196 2020-12-24 2020-12-31 45410160012020 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, abonim ne shtyp m/nentor 2020, vazhdim marreveshje nr 774/1 dt 18.02.2020, amendim marreveshje 774/4 dt 01.06.2020 fature nr 355 dt 03.12.2020 seri 81102866 shkrese nr 8732/1 dt 17.12.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,400 2020-12-29 2020-12-31 47210160012020 Sherbime telefonike 1016001, listepagese rimbursim shpenzim telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese fatura gusht - nentor 2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 525,000 2020-12-28 2020-12-31 46810160012020 Udhetim i brendshem 1016001, listepagese sherbim brenda vendit, program pune nr 8321/2 dt 07.12.2020, nr 8322/2 dt 07.12.2020, plan pune nr 2997 dt 24.11.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Vasil Shandro(L73705401K) Tirane 898,100 2020-12-24 2020-12-31 45910160012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, vend gjyqesor R Ahmetcenaj, Vendim Gjyk Admin nr 832 dt 03.03.2014, VGJ Apeli 467 dt 04.03.2016 shkrese permb 8414 dt 20.11.2020 fature 224 dt 14.12.2020 seri 80530024 memo nr 7705/2 dt 22.12.2020 shkrese 7705/1 dt 09.11.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BISLIM SINAJ Tirane 95,000 2020-12-24 2020-12-31 46110160012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, vend gjyqesor H Arapi, Vendim Gjyk Rrethi Gjyqesor nr 2075 dt 22.02.2016, Vendim ekzekutimi 3479 dt 27.06.2011 shkrese permb 170/1 dt 27.11.2020 fature 233 dt 22.12.2020 seri 60012383 memo nr 7705/2 dt 22.12.2020
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave