Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 2,347 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,983,517,315.00 2,347 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TIRANA PAPER PROVIDE Tirane 105,600 2021-01-15 2021-01-21 3010150012021 Kancelari 1015001 Min Jashtme,lik leter,proc verb formul nr 4 dt 07.12.20,fat 4091 dt 07.12.20 seri 95245091,fl hyr nr 72 dt 14.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TIRANA PAPER PROVIDE Tirane 105,600 2021-01-15 2021-01-21 3110150012021 Kancelari 1015001 Min Jashtme,lik leter,proc verb formul nr 4 dt 23.12.20,fat 4091 dt 07.12.20 seri 95245191,fl hyr nr 73 dt 23.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KST ADVERTISING Tirane 4,235 2021-01-15 2021-01-21 2510150012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001 Min Jashtme,lik rip makina,urdh drejt sherb nr 10 dt 22.10.2020,situac dt 11.07.2019,fat 102 dt 11.07.2019 seri 74699252
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KST ADVERTISING Tirane 2,027 2021-01-15 2021-01-21 2410150012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001 Min Jashtme,lik rip makina,urdh drejt sherb nr 10 dt 22.10.2020,situac dt 15.11.2019,fat 84 dt 15.11.2019 seri 80874266
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 61,330 2021-01-15 2021-01-21 1710150012021 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 113 dt 26.08.2019,ftese oferte 26.08.2019,proc verb 26.08.2019,njoft fit 26.09.2019,fat 139 dt 21.12.2020 seri 84161689
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Enkelejda Kolli Tirane 9,000 2021-01-15 2021-01-21 2910150012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme,lik pritje zyrtare,proc verb 10 dt 21.12.20,fat 153 dt 21.12.20 seri 15070706,fl hyr nr 80 dt 28.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O L S O N I Tirane 119,448 2021-01-15 2021-01-21 3310150012021 Kancelari 1015001 Min Jashtme,lik kuti arshive,proc verb formul nr 4 dt 11.12.20,fat 1299 dt 11.12.20 seri 94752121,fl hyr nr 69 dt 11.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Gallo Albania Tirane 44,000 2021-01-19 2021-01-21 3610150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1015001 Min Jashtme,lik rroba pune,proc verb dt 14 dt 22.12.20,fat 270 dt 22.12.20 seri 93733439,fl hyr nr 75 dt 28.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 158,366 2021-01-18 2021-01-21 3910150012021 Shpenzime te tjera transporti 1015001 Min Jashtme,lik taksa makina,urdh 618 dt 28.12.2020fat dt 13.01.2021
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 24,600 2021-01-15 2021-01-21 2810150012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme,lik pritje zyrtare,urdh prok nr 56 dt 10.12.20,proc verb dt 10.12.20,fat 226 dt 10.12.20 seri 21891926,fl hyr nr 79 dt 28.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALFLEXIM Tirane 48,000 2021-01-15 2021-01-21 3510150012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1015001 Min Jashtme,lik miremb sist kamera,proc verb formul nr 73 dt 14.12.20,fat 99 dt 14.12.20 seri 91228031,fl hyr nr 71 dt 14.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KST ADVERTISING Tirane 5,912 2021-01-15 2021-01-21 2310150012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001 Min Jashtme,lik rip makina,urdh drejt sherb nr 10 dt 22.10.2020,situac dt 11.06.2019,fat 84 dt 11.06.2019 seri 74682484
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HEP-2012 Tirane 148,440 2021-01-15 2021-01-21 3710150012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1015001 Min Jashtme,lik mat pastrimi urdh prok nr 21 dt 2.12.20,ftese oferte 02.12.20,proc verb 7.12.20,fat 188 dt 9.12.20 seri 92623858,fl hyr 65 dt 9.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VIOLETA PACANI Tirane 22,100 2021-01-15 2021-01-21 3410150012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1015001 Min Jashtme,lik pjese kembimi,proc verb formul nr 13 dt 23.12.20,fat 1862 dt 23.12.20 seri 79646022,fl hyr nr 76 dt 28.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 18,000 2021-01-15 2021-01-21 2610150012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme,lik buqeta lulesh,urdh prok nr 55 dt 7.12.20,proc verb dt 7.12.20,fat 70 dt 7.12.20 seri 73286070,fl hyr nr 78 dt 28.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 18,000 2021-01-15 2021-01-21 2710150012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme,lik buqeta lulesh,urdh prok nr 54 dt 04.12.20,proc verb dt 04.12.20,fat 67 dt 04.12.20 seri 73286067,fl hyr nr 77 dt 28.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 118,800 2021-01-15 2021-01-21 3210150012021 Kancelari 1015001 Min Jashtme,lik kancelari,proc verb formul nr12 dt 28.12.20,fat 10 dt 28.12.20 seri 67489910,fl hyr nr 74 dt 28.12.20
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 430,378 2021-01-15 2021-01-21 1810150012021 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 57 dt 15.12.20,,proc verb 15.12.20,fat 660 dt 21.12.2020 seri 94143360
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 406,980 2021-01-15 2021-01-21 1910150012021 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 58 dt 15.12.20,,proc verb 15.12.20,fat 659 dt 21.12.2020 seri 94143359
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,280 2021-01-14 2021-01-19 2110150012021 Sherbime telefonike 1015001 Min Jashtme,lik telefon dhjetor20,fat 388708851 dt 31.12.20,klienti 31001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 125,614 2021-01-14 2021-01-19 2210150012021 Sherbime telefonike 1015001 Min Jashtme,lik telefon dhjetor20,fat 388708870 dt 31.12.20,klienti 31001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 214,200 2021-01-14 2021-01-15 1510150012021 Shtesa page te tjera 1015001 Min Jashtme,lik paga tVKMnr 1119 dt 29.12.20,listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 320,137 2021-01-14 2021-01-15 1610150012021 Shtesa page te tjera 1015001 Min Jashtme,lik paga urdh min nr 3 dt 05.1.2021,listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,506,912 2021-01-05 2021-01-06 110150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,972,487 2021-01-05 2021-01-06 310150012021 Shtesa page te tjera 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 74,580 2021-01-05 2021-01-06 810150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga task force dhjetor20, urdh K/min 77 dt 17.4.2019listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 425,853 2021-01-05 2021-01-06 1010150012021 Shtesa page te tjera 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20, VKMnr 47 dt 22.01.2020,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,236,085 2021-01-05 2021-01-06 210150012021 Shtesa page te tjera 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 277,016 2021-01-05 2021-01-06 710150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga task force dhjetor20, urdh K/min 77 dt 17.4.2019listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 106,095 2021-01-05 2021-01-06 910150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga task force dhjetor20, urdh K/min 77 dt 17.4.2019listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 24,418 2021-01-05 2021-01-06 1310150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga task force dhjetor20, urdh K/min 77 dt 17.4.2019listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,046,490 2021-01-05 2021-01-06 410150012021 Shtesa page te tjera 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 338,201 2021-01-05 2021-01-06 1110150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20, VKMnr 47 dt 22.01.2020,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 194,556 2021-01-05 2021-01-06 1210150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20, VKMnr 47 dt 22.01.2020,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 59,315 2021-01-05 2021-01-06 510150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga dhjetor20,listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 318,192 2021-01-05 2021-01-06 610150012021 Paga baze 1015001 Min Jashtme,lik paga task force dhjetor20, urdh K/min 77 dt 17.4.2019listepagese,nr pun 204-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 159,000 2020-12-29 2020-12-31 83910150012020 Shpenzime per pritje e percjellje Min Jashtme Lik ft pritje zyrtare, VKM nr 258 03.06.1999,progr nr 13 dt 24.11.2020, fat 12 dt 15.12.2020 seri 63750587
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 3,749,397 2020-12-24 2020-12-29 82810150012020 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Min Jashtme.lik kthim 5%,urdh prok nr 2 7.08.2019,kontr 17.9.2019,sit 11.12.2019,fat 128 dt 11.12.2019,akt kolaud dt 13.12.2019,certifikate dorez 20.12.2020
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 229,630 2020-12-28 2020-12-29 83710150012020 Uje Min Jashtme.lik uje, kontr nr 159294-1,shkrese ujesj nr 20519 dt 11.12.2020
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) We Translate Albania Tirane 46,052 2020-12-24 2020-12-28 82910150012020 Sherbime te tjera Min Jashtme.lik perkthime,kontr nr 6 dt 10.08.20,fat 113 dt 21.09.2020 seri 90884213
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave