Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,820 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 701,416,985.00 2,820 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Dashi Tirane 51,680 2021-04-14 2021-04-16 30410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Dhjetor 2020 Urdher nr.110 dt 5.3.2021 ft nr. 1/2021 dt 23.3.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elvis Bramo Tirane 91,780 2021-04-14 2021-04-16 30610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Nentor-Dhjetor 2020 , Urdher nr.109 dt 5.3.2021, Urdher nr.110 dt 5.3.21, ft nr.1/2021 dt 24.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELTON ASLLANI Tirane 8,190 2021-04-14 2021-04-16 30910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Nentor 2020 , Urdher nr.109 dt 5.3.21, ft nr.1/2021 dt 20.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Erdi Hoxhalli Tirane 11,010 2021-04-14 2021-04-16 30510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Nentor-Dhjetor 2020 , Urdher nr.109 dt 5.3.2021, Urdher nr.110 dt 5.3.21, ft nr.2/2021 dt 24.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Sema Tirane 8,230 2021-04-14 2021-04-16 30310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Tetor 2020 (Lindita Sema), Urdher nr.433 dt 29.12.2020, ft nr.1/2021 dt 22.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELTON ASLLANI Tirane 13,780 2021-04-14 2021-04-16 30810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimiDhjetor 2020 , Urdher nr.110 dt 5.3.21, ft nr.2/2021 dt 20.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Enid Zoto Tirane 15,240 2021-04-09 2021-04-15 28510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor, Dhjetor 2020 urdher ministri nr.109 dt.05.03.2021, nr.110 dt.05.03.2021, fature nr.1/2021 dt.17.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FATMIR HOXHA (M01313031C) Tirane 86,320 2021-04-09 2021-04-15 29010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor Dhjetor 2020 Urdher nr.109 dt.05.03.2021, nr.110 dt.05.03.2021, fature nr.1/2021 dt.10.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,400 2021-04-09 2021-04-15 29910140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompensim shpenz. telefoni detajim telefoni nr.5742 dt.08.04.2021 listepagese dt.08.04.2021 vkm nr.673 dt.02.09.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000 2021-04-09 2021-04-15 29710140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompensim shpenz. telefoni Shkurt 2021 (T.Lubonja) vkm nr.673 dt.02.09.2020 detajim limiti nr.5742 dt.17.09.2020 listepagese dt.08.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Irada Peçi Tirane 24,760 2021-04-09 2021-04-15 28810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor, Dhjetor 2020 urdher ministri nr.109 dt.05.03.2021, nr.110 dt.05.03.2021, fature nr.1/2021 dt.11.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,400 2021-04-09 2021-04-15 29610140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompensim shpenz. telefoni Shkurt 2021 (G.Deva) vkm nr.673 dt.02.09.2020 detajim limit nr.5742 dt.17.09.2020 listepagese dt.08.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 171,248 2021-04-09 2021-04-15 29110140012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Drejtesise Tarife sherbimi permbarimor Ekzekutim vend. gjyq. (Juliana Hoxha) vend. nr.66 dt.05.10.2017 gjyk. apel Tirane, llog. tarif. permb. dt.06.04.2021, ft. nr.2/2021 dt.17.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 137,840 2021-04-09 2021-04-15 28710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor, Dhjetor 2020 urdher ministri nr.109 dt.05.03.2021, nr.110 dt.05.03.2021, fature nr.1/2021 dt.11.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,922 2021-04-09 2021-04-15 29810140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompensim shpenz. telefoni detajim limit nr.5742 dt.08.04.2021 listepagese dt.08.04.2021 vkm nr.673 dt.02.09.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Spiro Samarxhi Tirane 7,000 2021-04-09 2021-04-15 28910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020, urdher ministri nr.110 dt.05.03.2021, fature nr.1/2021 dt.10.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 109,980 2021-04-09 2021-04-15 28110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 urdher ministri nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.1/2021 dt.19.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA HITAJ Tirane 23,600 2021-04-09 2021-04-15 28310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 urdher ministri nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.1/2021 dt.17.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Qafshtama Tirane 23,400 2021-04-09 2021-04-15 29510140012021 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Drejtesise Shpenzim pritje percjellje - Uje up nr.365 dt.30.10.2020 ftese per oferte nr.6795/2 dt.30.10.2020 shpallje fitusi app dt.02.11.2020 pv marr dorezim dt.04.11.2020 ft nr.217944301 dt.04.11.2020 fh nr.82 dt.04.11.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elda Katorri Tirane 52,020 2021-04-09 2021-04-15 28610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor, Dhjetor 2020 urdher ministri nr.109 dt.05.03.2021, nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.1/2021 dt.17.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 149,780 2021-04-09 2021-04-15 28210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor, Dhjetor 2020 urdher ministri nr.109 dt.05.03.2021 nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.1/2021 dt.18.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,094 2021-04-09 2021-04-15 29310140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Pagese te Menjehershme nderprerje funksioni (Jonida Gaba) Listepagese dt.08.04.2021 urdher MD nr.45 dt.01.02.2021 vkm nr.548 dt.27.07.2016 Shkrese MFE nr.2847/1 dt.22.02.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,000 2021-04-08 2021-04-13 29410140012021 Udhetim i brendshem Ministria e Drejetesise Dieta brenda vendit, autorizim nr.1601 dt 16.3.21, nr 1771/3 dt 26.3.21, nr.1771/1 dt 24.03.21, nr.1771/4 dt 31.3.21, listepagese nr. 8.4.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2021-04-07 2021-04-13 26210140012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejetesise Mirmbajtje e sistemit ALBIS Shkurt 2021, Kontrate vazhdim nr.7260/13 dt 9.2.17, Urdher 8607 dt 3.8.18, Raport peroidik 02.2.21-01.03.21, ft nr 128/2021 dt 5.3.21, pv.marrjes ne dorezim dt 12.3.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Kristi Katundi Tirane 6,500 2021-04-07 2021-04-12 26610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 urdher ministri nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.01/2021 dt.08.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Redina Qafa Tirane 18,290 2021-04-07 2021-04-12 26310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthim Nentor-Dhjetor 2020, Urdher nr.109 dt 5.3.21, Urdher nr.110 dt 5.3.2021, Ft nr.1/2021 dt 10.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 14,000 2021-04-07 2021-04-12 26810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Simultant urdher prokurimi nr.81 dt.17.02.2021 pv prokurimi nr.19.02.2021 pv marrje ne dorezim dt.08.03.2021 ft. nr.9/2021 dt.08.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Anila Ziu Tirane 24,050 2021-04-07 2021-04-12 26510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 urdher ministri nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.03/2021 dt.06.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SAFARI ALB Tirane 22,490 2021-04-07 2021-04-12 26410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 (Neven Abdelkhalek), Urdher nr.109 dt 5.3.2021 Ft nr.4/2021 dt 6.3.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Jonilda Shehu Tirane 53,300 2021-04-07 2021-04-12 26710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor 2020 urdher ministri nr.109 dt.05.03.2021 fature nr.01/2021 dt.08.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 7,900 2021-03-31 2021-04-09 23710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH Euralius, Kontrate Grant nr.CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.7895/1 dt.30.12.2020 Fature nr.325304596 serial 325304596
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 30,000 2021-03-31 2021-04-08 25010140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Drejetesise Blerje Lule, Urdher Prokurimi nr.774/1 dt 05.02.21, Pv prokurimi nen 100.000 leke dt 5.2.21, Pv marrjes dorezim dt 01.03.21, ft nr.3/2021 dt 01.03.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 6,110 2021-04-01 2021-04-08 25710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Dhjetor 2020 Xheni Leka, Urdher nr.110 dt 5.3.21, FT nr 62/2021 dt 4.3.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elsa Bakshevani Tirane 12,310 2021-03-31 2021-04-08 25810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Nentor-Dhjetor 2020 , Urdher nr.109/110 dt 5.03.2021, Ft nr.1/2021 dt 4.3.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MURATI BA Tirane 12,000 2021-04-01 2021-04-08 25110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbime te tjera, Urdher Prokurimi nr.1109/1 dt 25.2.21, PV Prokurimi nen 100.000 leke dt 1.3.21, Proces Verbal marrjes ne dorezim dt 2.3.21, Ft nr.4/2021 dt 02.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elsa Bakshevani Tirane 9,200 2021-03-31 2021-04-08 25910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Dhjetor 2020 (Svetllana Anastasi), Urdher nr.110 dt 5.03.2021, Ft nr.2/2021 dt 4.3.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 60,500 2021-04-02 2021-04-08 27010140012021 Udhetim i brendshem Ministria e Drejetesise Dieta brenda vendit, autorizim nr.1163/1 dt 5.3.21, nr.163/2 dt 11.03.21, nr.1711 dt 23.3.21. nr.989/2 dt 4.3.21, listepages dt 2.3.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Aurora Kenga Tirane 106,900 2021-04-01 2021-04-08 25410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Dhjetor 2020, Urdher nr.110 dt 5.3.21, FT nr. 1/2021 dt 3.3.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 15,000 2021-03-31 2021-04-08 26110140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Drejetesise Blerje Lule, Urdher Prokurimi nr.615/2 dt 01.02.21, Pv prokurimi nen 100.000 leke dt 1.2.21, Pv marrjes dorezim dt 01.03.21, ft nr.2/2021 dt 01.03.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Nertila Çinari Tirane 19,290 2021-03-31 2021-04-08 26010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Dhjetor 2020, Urdher nr.110 dt 5.03.2021, Ft nr.1/2021 dt 4.3.21
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave