Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 2,435 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,775,720,717.00 2,435 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 2,027,828 2021-04-12 2021-04-16 59110130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend TVSH per proje per forn mater mjeksore COVID-19,Shkr nr 1088 dt 25.02.2021,Deklarata Dog nr 1873 dt 13.01.2021,F-h nr2 dt 15.01.2021,Cerif origj,dt 23.11.2020,fat 146157964d 09.12.2020,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2021-04-13 2021-04-16 13010130012021 Te tjera transferta tek individet 1013001 Min Shendet Mbr Sociale Pages per rast fatkeqsie Shkresa 1778 dt 12.04.2021,lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 25,820 2021-03-31 2021-04-16 10610130012021 Udhetim i brendshem 1013001 min shend djeta, shkrese nr 77 dt 19.01.2021,listpagesa dt 29.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 405,241 2021-04-13 2021-04-16 58110130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend TVSH per proje per forn mater mjeksore COVID-19,Shkr nr 1088 dt 25.02.2021,Deklarata Dog nr 1873 dt 13.01.2021,F-h nr1 dt 13.01.2021,Cerif origj,dt 09.12.2020,list paketimi dt 11.12.2020,fat dt 11.12.2020
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,000 2021-04-09 2021-04-13 12510130012021 Karburant dhe vaj 1013001Min shend mbr sociale Rimbursim karburanti,ligji 10160 pika 4 dt 15.10.2009,Rimb Telef VKM nr 673 dt 02.09.2020,MA nr 289131 dt 15.02.2021,MA nr 523677 dt 18.03.2021,Nr ref 39372207 dt 01.01.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 37,000 2021-04-09 2021-04-13 12810130012021 Karburant dhe vaj 1013001Min shend mbr sociale Rimbursim Karburantimuaji ,Shkurt,Mars 2021,Rimbursim Telefoni ,ligji 10160 pika 4 dt 15.10.2009,Kodi i klientit 182059741,,VKM nr 673 dt 02.09.2020,lista bashk
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,600 2021-04-09 2021-04-13 12710130012021 Te tjera transferta tek individet 1013001Min shend mbr sociale Rimbursim karburanti,per Shkurt,Mars 2021,Rimb Telef VKM nr 673 dt 02.09.2020 Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,100 2021-04-08 2021-04-13 105110130012021 Te tjera transferta tek individet 1013001 MIN SHEND RIMB TEL ,LISTPAG DT 23.03.2021,SHKRESE DT 23.03.2021,autorizim nr 885 dt 15.02.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2021-04-08 2021-04-13 108110130012021 Te tjera transferta tek individet 1013001 min shend ,rimb tel ,listpagesa dt 29.03.2021,shkrese dt 29.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,035 2021-04-08 2021-04-13 104110130012021 Te tjera transferta tek individet 1013001 MIN SHEND RIMB TEL,pagesesipas urdhrit, LISTPAG DT 23.03.2021,SHKRESE DT 23.03.2021,urdher nr 149 dt 04.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 30,000 2021-04-08 2021-04-13 12310130012021 Te tjera transferta tek individet 1013001 MIN SHEND pagese per raste fatkeqesie,shkrese nr 1238 dt 04.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2021-04-08 2021-04-13 109110130012021 Te tjera transferta tek individet 1013001 min shend ,rimb tel ,listpagesa dt 29.03.2021,shkrese dt 29.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 290,000 2021-04-09 2021-04-13 12410130012021 Sherbime telefonike 1013001Min shend mbr sociale Djeta brenda vendit Kerkesa dt 26.01.2021,Urdheri nr 417/1 dt 22.01.2021,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Illyrian Guard Tirane 655,705 2021-04-01 2021-04-09 12210130012021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013001 min shend kontrate ne vazhdim,fat nr 1457 dt 31.12.2020 seri 95871425,proc verb dt 31.12.2020
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,620 2021-04-01 2021-04-07 10410130012021 Sherbime telefonike 1013001 MIN SHEND RIMB TEL ,LISTPAG DT 23.03.2021,SHKRESE DT 23.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,800 2021-04-01 2021-04-07 10510130012021 Sherbime telefonike 1013001 MIN SHEND RIMB TEL ,LISTPAG DT 23.03.2021,SHKRESE DT 23.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 58,000 2021-03-31 2021-04-06 10710130012021 Udhetim i brendshem 1013001 min shend djeta, urdher nr 36 dt 22.01.2021,listpagesa dt 29.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,431,846 2021-04-01 2021-04-02 11410130012021 Shtese page per funksionin 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,168 2021-04-01 2021-04-02 11210130012021 Paga baze 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit,Punonjes me kontrat Sh Nr 18733/1 dt 16.10.2020,VKM NR dt 22.01.2020
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,883,140 2021-04-01 2021-04-02 11010130012021 Shtese page per kualifikimin 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 140,558 2021-04-01 2021-04-02 11710130012021 Shtese page per funksionin 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,662,139 2021-04-01 2021-04-02 11110130012021 Shtese page per vjetersi ne pune 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 51,070 2021-04-01 2021-04-02 11810130012021 Paga baze 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Banka OTP Albania Tirane 85,752 2021-04-01 2021-04-02 12110130012021 Shtese page per funksionin 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,347,111 2021-04-01 2021-04-02 11310130012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,528 2021-04-01 2021-04-02 12010130012021 Shtese page per funksionin 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit,punonjes me kontrate sh nr 18733/1 dt 16.10.2021 VKM nr 47 dt 22.01.2020
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,534 2021-04-01 2021-04-02 11910130012021 Paga baze 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit,punonjes me kontrate sh nr 18733/1 dt 16.10.2021 VKM nr 47 dt 22.01.2020
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 263,345 2021-04-01 2021-04-02 11610130012021 Shtese page per vjetersi ne pune 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,568 2021-04-01 2021-04-02 11510130012021 Paga baze 1013001 Min Shend Mb Sociale Pagat per Periudhen 01-31 Mars 2021 Listat bashkangjit,punonjes me kontrate sh nr 18733/1 dt 16.10.2021 VKM nr 47 dt 22.01.2020
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,100 2021-03-16 2021-03-31 9310130012021 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend shpenz tel statik dhjetor 2020,nr klientit 310000013186,shkrese dt 04.11.20,fat dt 31.12.2020 nr seri 388660630
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,898 2021-03-16 2021-03-29 9610130012021 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend shpenz tel statik janar 2021,nr klientit 310001693668,shkrese dt 10.03.2021,fat dt 31.01.2021 seri 388881478
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 25,000 2021-03-17 2021-03-29 10210130012021 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend djeta, shkrese nr 1149 dt 01.03.2021,listpagesa dt 17.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 406,324 2021-03-16 2021-03-29 9710130012021 Elektricitet 1013001 Min Shend energji elektrike dhjetor 2020,shkrese dt 10.03.2021,fat nr 384754083 dt 31.12.2020
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,890 2021-03-16 2021-03-29 9510130012021 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend shpenz tel statik nentor 2020 ,nr klientit 310000013186,shkrese dt 10.03.2021,fat dt 31.01.2021 seri 388881478
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,420 2021-03-16 2021-03-29 9110130012021 Uje 1013001 Min Shen shpenz uji janar 2021,fat nr 2101-159752-1-1 dt 31.01.2021,shkrese nr 1 dt 10.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 5,550 2021-03-16 2021-03-29 9210130012021 Uje 1013001 Min Shen shpenz uji dhjetor2020,fat nr 2012-159752-1-1 dt 31.12.2020,shkrese nr 1 dt 10.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 291,916 2021-03-16 2021-03-29 9810130012021 Elektricitet 1013001 Min Shend energji elektrike janar 2021,shkrese dt 10.03.2021,fat nr 409211097 dt 25.01.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,032 2021-03-16 2021-03-29 9410130012021 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend shpenz tel statik janar2021 ,nr klientit 310000013186,shkrese dt 04.11.2021,fat dt 31.01.2021 seri 388768278
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Banka OTP Albania Tirane 4,808,997 2021-03-05 2021-03-12 7810130012021 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit politik Sh MF nr 3503 dt 19.02.2021 dhe Sh MF nr 4415,4419,4420,4421 dt 05.03.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,246,434 2021-03-05 2021-03-12 8410130012021 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit politik Sh MF 3503 dt 19.02.2021 dhe 4414,4419 ,4421 dt 05.03.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave