Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) (Mbi 2,113 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,066,459,614.00 2,113 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA"TIRANA ART" Tirane 180,000 2021-04-12 2021-04-14 25810120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Edukimi udheton ne kohe,urdher nr.63.dt.09.02.2021,fatura nr.1 2021.dt.31.03.2021,kontrata nr.1371.dt.17.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 80,000 2021-04-12 2021-04-14 25510120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Poezi,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 115,kontrata nr.963.dt25.02.2021,listepagesa Prill 2021,raport monitorimi nr.1744.dt.02.04.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 87,219 2021-04-12 2021-04-14 25110120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Unesco,urdher nr.494.dt.02.12.2020,kontrata nr.5530 1.dt.21.12.2020,listepagesa prill 2021,
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 150,000 2021-04-12 2021-04-14 25710120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti e art web,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 148,kontrata nr.1325.dt.12.03.2021,listepagese Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHOQATA"SINFOART" Tirane 360,000 2021-04-12 2021-04-14 26110120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 101001,projekti Festivali i rruges,urdhe nr 63.dt.09.02.2021,pika.73,kontrata nr.1531,dt.24.03.2021,fatura nr.2 2021,dt.07.04.2021.
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sabian Hasani Tirane 300,000 2021-04-12 2021-04-14 26510120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti fonike digjital,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 102,kontrata 1523.dt.24.03.2021,fatura nr 1 2021 dt.08.04.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 780,000 2021-04-12 2021-04-14 26310120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Orgjinal al,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 50,kontrata nr.1317.dt.12.03.2021,listepagese Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Ledia Asabella Tirane 240,000 2021-04-12 2021-04-14 25910120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Rrugetimi Kombit,fatura nr.1286.dt.11.03.2021,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 141,kontrata nr.1286.dt.11.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,000 2021-04-12 2021-04-14 24610120012021 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta,autoriz.ntr.1328.dt.12.03.2021,,aut.nr 1327.dt.12.03.2021,a.nr.1014.dt.01.03.2021,aut.nr.1376,dt.17.03.2021,aut.1499,dt.17.03.2021,aut,nr.1581,dt.1581,dt.26.03.2021,listepagesa Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,500 2021-04-12 2021-04-14 24410120012021 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta,autoriz.ntr.1328.dt.12.03.2021,,aut.nr 1327.dt.12.03.2021,a.nr.1014.dt.01.03.2021,aut.nr.1376,dt.17.03.2021,aut.1499,dt.17.03.2021,aut,nr.1581,dt.1581,dt.26.03.2021,listepagesa Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 162,000 2021-04-12 2021-04-14 25310120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Scan dhe Histori,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 147,kontrata nr.1608.dt.29.03.2021,listepagesa Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 180,000 2021-04-12 2021-04-14 25210120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Tempo rubato,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 112,kontrata nr.1610.dt.29.03.2021,listepagesa Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 14,500 2021-04-12 2021-04-14 24510120012021 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta,autoriz.ntr.1328.dt.12.03.2021,,aut.nr 1327.dt.12.03.2021,a.nr.1014.dt.01.03.2021,aut.nr.1376,dt.17.03.2021,aut.1499,dt.17.03.2021,aut,nr.1581,dt.1581,dt.26.03.2021,listepagesa Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Banka OTP Albania Tirane 100,000 2021-04-12 2021-04-14 25610120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Perqafimi,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 34,kontrata nr.1049.dt.01.03.2021,listepagesa Prill 2021,Raport pershkrues nr.1756.dt.06.04.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Klubi i shkrimtarëve dhe artistëve" Naim Frashëri" Tirane 180,000 2021-04-12 2021-04-14 26410120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Ne gjurmet Naimiane,yrdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 55,kontrata nr.1527.dt.24.03.2021,fatura nr.1 2021.dt.08.04.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 383,760 2021-04-12 2021-04-14 25010120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Unesco,urdher nr.494.dt.02.12.2020,kontrata nr.5247 16.dt.07.12.2020,kontrate nr.55530 5.dt.21.12.2020,kontr.5530 12.dt.21.12.2020,kontr 5530 4.dt.21.12.2020,kontr.5530 3.dt.28.12.2020,kontrate 5652 4.
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 39,000 2021-04-12 2021-04-14 24710120012021 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta,autoriz.ntr.1328.dt.12.03.2021,,aut.nr 1327.dt.12.03.2021,a.nr.1014.dt.01.03.2021,aut.nr.1376,dt.17.03.2021,aut.1499,dt.17.03.2021,aut,nr.1581,dt.1581,dt.26.03.2021,listepagesa Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QEND.SOC.KULT.-EDUKOJME ME ART Tirane 240,000 2021-04-12 2021-04-14 24910120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Edukojme me traditen,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 125,fatura nr.1 2021.dt.06.04.2021,kontrata nr.1645.dt.30.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Endri Pine Tirane 450,000 2021-04-12 2021-04-14 26010120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Aplikacion me guide Muzeu pavarsia,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 32,fatura nr.1 2021 dt.06.04.2021,kontrata nr.1318.dt.12.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 180,000 2021-04-12 2021-04-14 26210120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Marshi djelmenise dibrane,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 156,kontrata nr.1322.dt.12.03.2021,listepagese Prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,480 2021-04-08 2021-04-12 24110120012021 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Kultures 1012001,shpenzime poste,fatura nr.637.dt.26.03.2021,seria 86821837
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Qendra "Foleja e Zejeve" Tirane 360,000 2021-04-08 2021-04-12 23810120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti te rinjt e artizanatit,fatura nr.3 2021.dt.05.04.2021,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 71,kontrata nr.1132.dt.04.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AKADEMIA E ARTIT DHE TRASHEGIMISE "ODEA" Tirane 180,000 2021-04-08 2021-04-12 24010120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti e books per trashegimin,fatura nr.1 2021.dt.29.03.2021,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 23.kontrata nr.1045.dt.01.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Illyrian Guard Tirane 655,705 2021-04-08 2021-04-12 24210120012021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria e Kultures 1012001,sherbim roje,fatura nr.461 2021.dt.31.03.2021,udhezim i perbashket nr 407 1.dt.14.06.2019,kontrata nr.4386.dt.14.10.2020
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA"ISHPK" Tirane 900,000 2021-04-08 2021-04-12 24310120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti promovim i trashegimis kulturore,fatura nr.1 2021.dt.02.04.2021,kontrata nr.1350.dt.16.03.2021,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 120
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FOND.TRADITA POPULLORE Tirane 540,000 2021-04-08 2021-04-12 23910120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Muzeu i veshjeve tradicionale,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 70,fatura nr.1 2021.dt.02.04.2021,kontrata nr.1134.dt.04.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 300,000 2021-04-06 2021-04-09 23010120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Albania Aming,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 38,kontrata nr.1528.dt.24.03.2021,listepagese Prill 2021 E.Vaso
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 180,000 2021-04-06 2021-04-09 23210120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Ne shtegun e pashkelur rritin manat,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 11,kontrata nr.1365.dt.17.03.2021,listepagesa Prill 2021 M.Stefo
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 300,000 2021-04-06 2021-04-09 23510120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Albania Guitar Festival,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 88,kontrata nr.1370.dt.17.03.2021,listepagesa Prill 2021,D.Bizhga
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 180,000 2021-04-06 2021-04-09 23710120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Fest.folk.i talenteve te reja,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 63,kontrata nr.1525.dt.04.03.2021,listepagesa prill 2021,F.Vukaj
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 300,000 2021-04-06 2021-04-09 23410120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Midis tradites dhe modernes,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 19,kontrata nr.1516.dt.24.03.2021,listepagese prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 240,680 2021-04-06 2021-04-09 23110120012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Ministria e Kultures 1012001,qera ambjenti,urdher nr.52.dt.03.02.2020,kontrate nr.1410.dt.10.03.2020,listepagesa prill 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Qendra "UNIONI MIRDITA Tirane 330,000 2021-04-06 2021-04-09 22810120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Tur neper artin shkembor ne Mirdite,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 67,kontrata nr.1130.dt.04.03.2021,fatura nr.1 2021.dt.29.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Qendra " TI " Tirane 870,000 2021-04-06 2021-04-09 22910120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti rrenja platform,fatura nr.1 2021.dt.11.03.2021,kontrata nr1139.dt.01.03.2021,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 84
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 180,000 2021-04-06 2021-04-09 23610120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Ciceron Boturdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 132,kontrata nr.1314.dt.12.03.2021,listepagesa Prill 2021,E.Shehaj
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 240,000 2021-04-06 2021-04-09 23310120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Color Tour,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 116,kontrata nr.1522.dt.24.03.2021,listepagesa Prill 2021,gejsi tafa
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 84,000 2021-04-01 2021-04-07 20110120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Legjendat e Pathena,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 113,kontrate nr.1521 dt.24.03.2021,listepagese mars 2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHOQATA KULTURORE VIZART Tirane 348,000 2021-04-01 2021-04-07 19610120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kulturess 1012001,projekti Bienalja Nderk.e Akuarelit,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 48,fatura nr.1 2021.dt.12.03.2021,kontrata nr.1136.dt.04.03.2021
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA "EVENT" Tirane 480,000 2021-04-01 2021-04-07 19710120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Muze dhe Edukim kulturor,,fatura nr.1 2021.dt.25.03.2021,kontrata nr.1529.dt.24.03.2021,urdher nr.63.dt.09.02.2021,pika 74
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHOQ. RROMANO KHAM Tirane 180,000 2021-04-01 2021-04-07 19910120012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Copeza te identitetit tim,fatura nr.1 2021.dt.26.03.2021,kontrata nr.1284,dt,11.03.2021,urdher nr 63.dt.09.02.2021,pika 126
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave