Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 1,539 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,135,753,195.00 1,539 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,640 2021-01-14 2021-01-21 1910110012021 Sherbime telefonike MASR, Shpenz tel fiks, Fat nr 388694727 dt 31/12/2020 M/Dhjetor 2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,000 2021-01-14 2021-01-21 1510110012021 Udhetim i brendshem MASR, Sherbime udhetime brenda vendit, Aut nr 6412 dt. 27/11/2020, Aut nr 6738 dt.18/12/2020, Aut nr 6830 dt.23/12/2020 Bordero dieta date 13/01/2021
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 62,730 2021-01-14 2021-01-21 1810110012021 Posta dhe sherbimi korrier MASR, Sherbim postar M/Dhjetor 2020, Fat nr 5327 dt 26/12/2020 seri 86822927, Fat nr 5681 dt 26/12/2020 seri 86822581
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 8,000 2021-01-14 2021-01-21 1710110012021 Udhetim i brendshem MASR, Sherbime udhetime brenda vendit, Aut nr 6412 dt.27/11/2020, Aut nr 6738 dt.18/12/2020, Aut nr 6830 dt.23/12/2020 Bordero dieta date 13/01/2021
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 118,920 2021-01-14 2021-01-21 1610110012021 Udhetim i brendshem MASR, Sherbime udhetime brenda vendit, Aut nr 6412 dt. 27/11/2020, Aut nr 6738 dt.18/12/2020, Aut nr 6830 dt.23/12/2020 Bordero dieta date 13/01/2021
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,500 2021-01-14 2021-01-19 2010110012021 Sherbime telefonike MASR, shpenz tel cel Mirela Arifi, fat nr 388744029 dt 31/12/2020 M/Dhjetor 2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,024,450 2021-01-08 2021-01-13 70910110012020 Bursa MASR, Burse ekselence Enxhi Sharxhi GBP 7000 kursi 140 Euro 350 kursi 127 Urdh.nr.351 prot.6654 dt.14/12/2020 Aktmarreveshje nr 3845/2 dt.16/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,450,600 2021-01-11 2021-01-13 70810110012020 Sherbimet bankare MASR, Burse ekselence Ksandros Apostoli CHF 12000 Kursi 117, Euro 350 Kursi 126, Urdh.nr.351 prot.6654 dt.14/12/2020 Aktmarreveshje nr.5470/1 dt.16/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TIRANA BANK Tirane 39,594 2021-01-07 2021-01-08 610110012021 Paga baze MASR punonj pagat M/ Dhjetor 2020,Permbledhes page 01-31/Dhjetor 2020,Bordero dt 31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,141,283 2021-01-07 2021-01-08 210110012021 Paga baze MASR,punonjes pagat muaji Dhjetor 2020,Nr planif 134,Nr fakt 50,Permbledh 01-31 Dhjetor 2020,bordero dt 31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,328,039 2021-01-07 2021-01-08 310110012021 Te tjera transferta tek individet MASR,punonjes pagat muaji Dhjetor 2020,Nr planif 134,Nr fakt 36,Permbledh 01-31 Dhjetor 2020,bordero dt 31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 642,926 2021-01-07 2021-01-08 310110012021 Shtese page per vjetersi ne pune MASR,punonjes pagat muaji Dhjetor 2020, Bordero page dt 31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 72,972 2021-01-07 2021-01-08 710110012021 Shtese page per vjetersi ne pune MASR, punonjes pagat muaji Dhjetor 2020, bordero page dt.31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Banka OTP Albania Tirane 44,111 2021-01-07 2021-01-08 510110012021 Paga baze MASR, punonjes pagat muaji Dhjetor 2020, Bordero page dt.31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 342,474 2021-01-07 2021-01-08 1210110012021 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate M/ Dhjetor 2020, shkresa MF nr 22520/120 dt 09/03/2020,Shkresa Min Fin 17833/1 dt 16/10/2020, permbledhse 01-31 Dhjetor 2020, bordero dt 31/12/2020, nr plan 28, nr fak 9
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 245,407 2021-01-07 2021-01-08 910110012021 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate M/ Dhjetor 2020, shkresa MF nr 22520/120 dt 09/03/2020,Shkresa Min Fin 17833/1 dt 16/10/2020, permbledhse 01-31 Dhjetor 2020, bordero dt 31/12/2020, nr plan 28, nr fak 8
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,235 2021-01-07 2021-01-08 1310110012021 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate M/ Dhjetor 2020, shkresa MF nr 22520/120 dt 09/03/2020,, permbledhse 01-31 Dhjetor 2020, bordero dt 31/12/2020, nr plan 14, nr fak 2
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 136,867 2021-01-07 2021-01-08 1010110012021 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate M/ Dhjetor 2020, shkresa MF nr 22520/120 dt 09/03/2020,Shkresa Min Fin 17833/1 dt 16/10/2020, permbledhse 01-31 Dhjetor 2020, bordero dt 31/12/2020, nr plan 28, nr fak 4
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,339,236 2021-01-07 2021-01-08 110110012021 Shtese page per vjetersi ne pune MASR,punonjes pagat muaji Dhjetor 2020,Nr planif 134,Nr fakt 50,Permbledh 01-31 Dhjetor 2020,bordero dt 31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 134,253 2021-01-07 2021-01-08 810110012021 Paga baze MASR, punonjes pagat muaji Dhjetor 2020, Bordero page dt.31/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 146,547 2021-01-07 2021-01-08 1110110012021 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, Paga punonjes kontrate M/ Dhjetor 2020, shkresa MF nr 22520/120 dt 09/03/2020,Shkresa Min Fin 17833/1 dt 16/10/2020, permbledhse 01-31 Dhjetor 2020, bordero dt 31/12/2020, nr plan 28, nr fak4
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 150,000 2020-12-28 2020-12-30 70510110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fondi grand NTS Vlore M/Nentor 2020, Aut.nr. prot.6633/4 dt.28/12/2020, shkresa percjellse nr .335 dt.17/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 17,568,840 2020-12-24 2020-12-30 70310110012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerje paisje mobil ne kuader te rindert te shkollave nga termet,Urdh prok nr 31 dt 27/07/20,,kontra vazhd.4074/4, 04/09/20,Akt verifik(ZVA Lezhe+Kurbin) 16/12/20,Fat 290,291dt16/12/20seri 82133184,82133185,hyr 13,39 (ZVA Lezhe,Kurbin)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 26,401,500 2020-12-24 2020-12-30 70210110012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerje paisje mobil ne kuader te rindert te shkollave nga termet,Urdh prok nr 31 dt 27/07/20,,kontra vazhd.4074/4, 04/09/20,Akt verifik(ZVA Durres) 23/12/20,Fat 300,23/12/20seri 82133194,hyr 31 (ZVA Durres)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 100,000 2020-12-28 2020-12-30 70410110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fondi Grand NTS Elbasan M/Nentor 2020, Aut.nr.prot.671 dt.28/12/2020, Shkresa percjellse Nr.01/15 dt.04/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 2,000,000 2020-12-23 2020-12-28 70010110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fondi grand NTS Nr.2, M/Nentor 2020, Aut.nr.6633/3 dt.22/10/2020, Shkresa percjellse nr.546 dt.14/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 48,388 2020-12-23 2020-12-28 69410110012020 Shpenzime per honorare MASR honorare grupi i ekspertv te komitet Shqiptaro -Grek, Urdh(Kryeministr) nr 258 dt 18/11/2014,P.Verb i mbledhje Maj-Dhjetor 2019 VKM 621, 24/09/2014(menyr e pagese),Bordero dt 21/12/2020,Tatim i mbajt ne burim dhe progresiv
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 105,000 2020-12-23 2020-12-28 69910110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fondi grand NTS Shkoder, M/Nentor 2020, Aut.nr.6501/2 dt.22/10/2020, Shkresa percjellse nr.188 dt.02/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALFA - E Tirane 12,000 2020-12-23 2020-12-28 69110110012020 Sherbime te tjera MASR sherbim vendosje dhe riparim xhama dera jashteme, P.Verb emergjence nr 6739 dt 21/12/2020,P.Verb demi dt 09/12/2020,Fatura nr 22 dt 16/12/2020 seri 78566631
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,800 2020-12-23 2020-12-28 69610110012020 Shpenzime per honorare MASR honorare grupi i ekspertv te komitet Shqiptaro -Grek, Urdh(Kryeministr) nr 258 dt 18/11/2014,P.Verb i mbledhje Maj-Dhjetor 2019 VKM 621, 24/09/2014(menyr e pagese),Bordero dt 21/12/2020,Tatim i mbajt ne burim dhe progresiv
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Xhovan Gjini Tirane 55,200 2020-12-23 2020-12-28 70110110012020 Shpenzime te tjera transporti MASR, sherbim larje automjetesh(Nentor+Dhjetor), urdh.prok.nr.4 prot.765 dt.28/01/2020, kontr.sherb.vazhdim nr.765/2 dt.31/01/2020, fat.nr.203 dt 22/12/2020 seri 96334103
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 150,000 2020-12-23 2020-12-28 69810110012020 Te tjera transferime korrente MASR, Trans.fondi grand NTS Korce, M/Nentor 2020, Aut.nr.6489/1 dt.22/10/2020, Shkresa percjellse nr.51 dt.02/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 41,760 2020-12-23 2020-12-28 69510110012020 Shpenzime per honorare MASR honorare grupi i ekspertv te komitet Shqiptaro -Grek, Urdh(Kryeministr) nr 258 dt 18/11/2014,P.Verb i mbledhje Maj-Dhjetor 2019 VKM 621, 24/09/2014(menyr e pagese),Bordero dt 21/12/2020,Tatim i mbajt ne burim dhe progresiv
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 42,873,240 2020-12-23 2020-12-28 69710110012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerje paisje mobil ne kuader te rindert te shkollave nga termet,Urdh prok nr 31 dt 27/07/20,,kontra vazhd.4074/4, 04/09/20,Akt verifik(ZVA Durres) 21/12/20,Fat 299,21/12/20seri 82133193,hyr 29 (ZVA Durres)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ER-NO SHPK Tirane 52,200 2020-12-18 2020-12-24 68810110012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MASR kolaudim punimesh(Rikonstruks i ndertes IZHA),Urdh prok 29 dt 23/07/20,Pr.verb mbi zhvill e proced dt 28/07/20,Kontrate sherb nr 3978/1 dt 23/07/20,Akti i kolaudimit, Fat nr 16 dt 28/07/20 seri 73115466
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PPD Lifts Tirane 32,364 2020-12-22 2020-12-24 69210110012020 Sherbime te tjera MASR, sherbim ashensori Tetor-Dhjetor 2020, urdh prok(Vazhd) nr 6 dt 13/02/2020, pverbal oper dt 13.02.2020, pverbal zhvil proc 13/02/2020, fat nr 24 dt 21/12/2020 seri 87416070
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KALLFA Tirane 277,205 2020-12-22 2020-12-24 69310110012020 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR sherbim dhe mirmb printim,fotokopje dhe skanim U.Prok nr 27 dt 15/07/20,Mareve. kuader.nr 3827/3 dt 28/08/20,Kontr.sherbim vazhd .nr 3827/4 dt 28/08/20,P.Verb i grup punes dt 21/12/2020,Fat nr 1671 dt 10/12/2020 seri 84939540
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FONDACIONI VODAFONE ALBANIA Tirane 19,122,938 2020-12-23 2020-12-24 68710110012020 Shpenz. per rritjen e AQT - sheqer MASR,RimbursimTvsh, vkm 437 dt.03/06/2020, Kontrate dhurimi 1091/1 dt 22/04/2020, FH nr 07 dt.11/12/2020 FD dt 11/12/2020 Fat nr 01 dt.11/12/2020 seri 95320001
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 184,864 2020-12-21 2020-12-23 69010110012020 Sherbimet bankare MASR, Burse ekselence, K.Apostoli CHF 1560 Kursi 116.9, urdh.nr 351 dt.14/12/2020 prot.6654, Aktmarreveshje nr 5470/1 dt.16/12/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALMEDICAL Tirane 4,695,102 2020-12-18 2020-12-23 68210110012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR blerje laborat shkenco per shkoll e demt nga termet,Urdh prok30 dt 24/07/20,,kontrat ne vazhd 4036/3 14/09/20,Fat 33,34,35 seri 93129135, 93129136,93129137 04/12/20,fl hyrja 18 dt 04/12/20 (ZVA Kamez),Akt verif dt 04/12/20
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave