Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 1,893 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 12,717,217,706.00 1,893 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 4,983,809 2021-01-20 2021-01-22 82410060012020 Sherbime te tjera MIE PAGESE PER KONSULENCE MARRVESHJA E TIA SHKRES 1386/15 DT 11/11/19 FATURA NR 2201011738 DT 7/10/19 TRANSFERTE 40000 EURO KURSI I DITES 1euro=124.3 ALL KONTRATA DT 16/5/2019VKM 242 DT 19.4.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 4,361,376 2021-01-20 2021-01-22 82510060012020 Sherbimet bankare MIE PAGESE PER KONSULENCE MARRVESHJA E TIA SHKRES 1386/15 DT 11/11/19 FATURA NR 2201008647 DT 7/10/19 TRANSFERTE 35000 EURO KURSI I DITES 1euro=124.3 ALL KONTRATA 16/5/2019 VKM NR 242 DT 19/4/2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERGYS BEZHANI Tirane 16,232 2020-12-30 2021-01-21 79110060012020 Sherbime te tjera MIE, shpenz perkthim dok dhenie konce, memo nr16/6dt.16.6.20, urdh 5437dt.16.7.20, kontr nr.5437/1dt.16.7.20, pv dt.20.11.20, fat nr.623(90063523)dt.23.11.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Vasilika Kote Tirane 250,800 2021-01-11 2021-01-19 81710060012020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIE BLERJE DOK SPECIFIK ME LOGO KERKES 31/12 DT 31/12/20 UP NR 38 DT 22.12.20 FITUESI 29/12/20 PV DORZIM 31/12/20 FH 31 DT 31/12/20 FAT NR 48 DT 31/12/20(90650848)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2021-01-12 2021-01-19 82010060012020 Udhetim i brendshem MIe dieta brenda vendit urdh nr9102dt.28.12.2, lp bashkelidh, vkm 997dt.10.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 50,500 2021-01-12 2021-01-19 82110060012020 Udhetim i brendshem MIe dieta brenda vendit urdh nr9102dt.28.12.2, lp bashkelidh, vkm 997dt.10.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Vasilika Kote Tirane 24,000 2021-01-11 2021-01-19 82210060012020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIE, blerje kartvizita , kerknr30/12dt30.12.20, up nr7821dt.5.11.20,fat47(90650847), dt.24.12.20, pv marrje dorz dt.24.12.20, fh nr30dt.24.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 140,500 2021-01-12 2021-01-19 81810060012020 Udhetim i brendshem MIe dieta brenda vendit urdh nr9102dt.28.12.2, lp bashkelidh, vkm 997dt.10.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IC CONSULENTEN Tirane 222,588,000 2021-01-13 2021-01-19 82310060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE RISHIKIMI I FIZBIL DHE HARTIM PROJKT TUNELI LLOGARA UP 4592 DT 17/6/20NJ.K4592/2DT18/6/20 BULT 37 DT 22/6/20 FIT 5819/6 DT 25/9/20 KONT5819/11 DT 21/10/20 BULT 82 DT 5/10/20 URDH GR PUN5819/15 DT 27/11/20 FAT NR 38(32562088) DT 10/12/20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,820 2021-01-12 2021-01-19 81910060012020 Udhetim i brendshem MIe dieta brenda vendit urdh nr9102dt.28.12.2, lp bashkelidh, vkm 997dt.10.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 90,000 2020-12-17 2021-01-18 76710060012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE shpenzime vendim gjyqesor pagesa pjesore urdher 245 dt 25.8.20 vendim 4493 dt 14.12.2016 zyrie gjyrmishka
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DRICONS Tirane 595,550 2020-12-30 2021-01-15 81610060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore kolaudim i punimeve per aplik e eficens god mieshkres 29/12 dt29/12 up 36 dt 26/11/20 ftesa 2/12/20 njoftim 2/12/20 kontrata 8397 dt 2/20 fat nr 506(85221486) dt 22/12/20 akt kolaudim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANES Tirane 999,960 2020-12-30 2021-01-15 81410060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE HARTIM I PROJEKTIT PER ZONAT INDS, KONTRATE NR 6305/3 DT 26/11/20 URDH GR PUNE 6305/7 DT 16/12/20 FAT NR 250(92880597)DT 15/12/20 HARTIMI I PROJEKTIT PV MARRJE DORZIM DT 28/12/20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 6,822,429 2020-12-30 2021-01-15 81310060012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE pagese sit nr 5 aplikimi i teknikes se eficences kontrat vazhdim 11878/6dt 4/12/18fat nr 597(56767597) dt 18/12/20 situacioni nr 5 dt 18/12/2020 urdher gr pune 11878/8 dt4/12/2018 proces verbal 29/12 dt 29/12/20 mbikqyrja, akt kolaud
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 948,560 2020-12-30 2021-01-15 81210060012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE pagese sit nr 3 aplikimi i teknikes se eficences kontrat vazhdim 2241/5 dt 10/4/2020 fat nr 596(56767596) dt 18/12/20 situacioni nr 3 dt 18/12/2020 urdher gr pune 11878/8 dt4/12/2018 proces verbal 29/12 dt 29/12/20 mbikqyrja, akt kolaud
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANES Tirane 999,950 2020-12-30 2021-01-15 81510060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE HARTIM I STUDIMIT TEK EKONOMIK, KONTRATE NR 6305/4 DT 27/11/20 URDH GR PUNE 6305/8 DT 16/12/20 FAT NR 251(92880598)DT 15/12/20 HARTIMI I PROJEKTIT PV MARRJE DORZIM DT 28/12/20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 8,227,729 2020-12-30 2021-01-14 81110060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE pagese sit nr 2 aplikimi i teknikes se eficences kontrat vazhdim 2241/5 dt 10/4/2020 fat nr 677(56767677) dt 23/10/2020 situacioni nr 2 dt 23/10/2020 urdher gr pune 11878/8 dt4/12/2018 proces verbal 10/11 dt 10/11/2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STUDIOARCH4 Tirane 668,466 2020-12-29 2021-01-13 80610060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIE, rimbursim, shkresa nr.24/12 dt.24.12.20, urdh 5447 dt.17.7.20, kontr nr 6441/5 dt.15.9.20,relacion gr punes 29/12dt29.12.20, fat nr72(92287016) dt.14.12.20, pv 29/12 dt.29.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 287,725 2021-01-06 2021-01-07 510060012021 Paga baze MIE paga muaji dhjetor 2020 plan 254 fk 251 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,441,341 2021-01-06 2021-01-07 310060012021 Paga baze MIE paga muaji dhjetor 2020 plan 254 fk 251 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,807,023 2021-01-06 2021-01-07 210060012021 Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga dhjetor 2020. listepages bashklidh plan 254 fakt 251
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 642,939 2021-01-06 2021-01-07 610060012021 Paga baze MIE , paga dhjetor 2020. listepages bashklidh plan 254 fakt 251
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,169,791 2021-01-06 2021-01-07 110060012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE , paga dhjetor 2020. listepages bashklidh plan 254 fakt 251
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,135,166 2021-01-06 2021-01-07 410060012021 Shtese page per vjetersi ne pune MIE paga muaji dhjetor 2020 plan 254 fk 251 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 78,250 2020-12-29 2020-12-31 80910060012020 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare licensim urdh nr8965 dt.22.12.20, urdh min nr.48 dt.27.1.20, lp dt.28.12.20, vkm nr656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,112 2020-12-29 2020-12-31 81010060012020 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare licensim urdh nr8965 dt.22.12.20, urdh min nr.48 dt.27.1.20, lp dt.28.12.20, vkm nr656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 83,300 2020-12-29 2020-12-31 80810060012020 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare licensim urdh nr8965 dt.22.12.20, urdh min nr.48 dt.27.1.20, lp dt.28.12.20, vkm nr656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DOLSAR MUHENDISLIK ANONIM SIRKETI DEGA SHQIPERI Tirane 2,973,200 2020-12-28 2020-12-31 79910060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Mie pagese pjesore sherbim konsulence milot morine shkresa njzp4/11 dt 4/11/20 fat nr 28 dt 7/10/20(54781329) pjesor situacin korrik -gusht - shtator kontrata vazhdim 508/4 dt 14/6/2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJTORIA VENDORE ASHK-se LUSHNJE Tirane 17,000 2020-12-29 2020-12-31 80710060012020 Sherbime te tjera MIE, shpenz rregjs prone kerkese 8516/4 , urdh 8516/5 dt.28.12.20, fat nr 10755 dt.28.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dega ne Shqiperi e INFRASTRUKTUR & UMWELT, Professor Bohm und Partner Ingenieure Tirane 3,177,341 2020-12-28 2020-12-30 79610060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, tvsh projek mnxh hartimi masterplani, shkres nr4761/1 dt.8.7.20, urdh 392dt18.10.19, vkm nr460dt.10.6.20, fat7(69404985)dt.13.5.20,pvdt.7.7.20,raport prog nr5
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dega ne Shqiperi e INFRASTRUKTUR & UMWELT, Professor Bohm und Partner Ingenieure Tirane 2,727,102 2020-12-28 2020-12-30 79510060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, tvsh projek mnxh hartimi masterplani, shkres nr2403/1 dt.19.5.20, urdh 392dt18.10.19, vkm nr460dt.10.6.20, fat1(69404980)dt.3.2.20,pvdt.13.11.20,raport prog nr4
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 105,300 2020-12-10 2020-12-30 70310060012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Mie sherbime makine kerkesa akt konstatim 6/7/20 akt verifikim 28/7/20kontrata 5436/2 dt 22/7/20 fat nr 242(90073380) dt 29/7/20 situacion 29/7/20 certifikate garancie 29/7/20 pv marrje dorezim 29/7/20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,001,910 2020-12-28 2020-12-30 80210060012020 Te tjera transferta tek individet MIe, shpenz varrimi listepages dt.24.12.20, urdh pages nr9014 dt.24.12.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BLERIMI SH.P.K Tirane 997,500 2020-12-24 2020-12-29 78410060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, lyerje fasad dhe suvat, pages perf, kontr1092/2dt.18.2.20, urdh4038dt.28.5.20,fat19(86531019),sit perf,pv 7.9.20,aktmarrje perkohshme,sit fond rezerv dorzim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 1,083,163 2020-12-23 2020-12-29 78210060012020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE SHPENZIME RUAJTJE OBJEKTI SHKRES 3/12 DT 3.12.2020 KONTRATE 10989/2 DT 10/1/20 FAT NR 1250(94219867) DT 30.11.2020 PV DT 30.11.20 RELACION NENTOR 2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,399,873 2020-12-28 2020-12-29 80310060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pag pjesore ince elbasan pjesore kesti gusht 20, kesti shtato, kesti tet,kesti nent,kesti dhjet shkrs 21/12/20 fat 94166918 dt 10.12.2020 situacin nr 7 kontrat vazhdi11026/7 dt 16.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 57,885,112 2020-12-28 2020-12-29 79710060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pag pjesore ince fier fier pagezse pjesore kesti 47 shkrese 21/09 dt 21/09/20 kontrate vazhdim 5553/5 fat pjes 42887247 dt 1.9.20 sit prog 20/8/2020 memo 25/08/2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 6,855,067 2020-12-24 2020-12-29 78810060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE, pages pjesore sit 2,aplikim tekn efic kontr2241/5dt.10.4.20,fat291(51805291)dt.30.4.20, situacion nr.1 dt.30.4.20, urdh11878/8dt.4.12.18,pv nr29/7 dt.29.7.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 145,199,619 2020-12-28 2020-12-29 80410060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pag pjesore ince elbasan pjesore kesti gusht 20, kesti shtato, kesti tet,kesti nent,kesti dhjet shkrs 21/12/20 fat 94166918 dt 10.12.2020 situacin nr 7 kontrat vazhdi11026/7 dt 16.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dea Studio Tirane 3,000,000 2020-12-24 2020-12-29 78710060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE, plan vendor f.3 pages pjes, pv 11/9dt11.9.20,rap vlers teknik5990 dt.13.8.20,kontr10491/13dt.4.10.18,fat nr 15(53988932) dt1.9.20
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave