Transaksion Thesari 2019- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 934 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,006,244,910.00 934 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,044,500 2021-01-12 2021-01-19 210030012021 Sherbimet bankare 602 Aparati i KM. Dieta me jashte.Program nr.34 dt.05.01.2021.Urdherpagese dt.05.01.2021.Autorizim nr.34/1 dt.05.01.2021.Urdherpagese dt.12.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 226,764 2021-01-14 2021-01-19 510030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenz.tel.cel.aparati dhjetor 2020.Fature seri 391255297 dt.31.12.2020. Kodi 546022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 110,310 2021-01-14 2021-01-19 410030012021 Uje 602 Aparati i KM. Shpenz.uji dhjetor 2020.Fature.permbl.nr.0102 dt.14.01.2021.Kodi i klientit 188777-1,159467-2, 159467-1, 159466-1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 2,990 2021-01-14 2021-01-19 610030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenz.tel.cel.dhjetor 2020.Fature seri 391256303 dt.31.12.2020.Kodi 551561.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,528,500 2021-01-12 2021-01-19 110030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Dieta me jashte.Program nr.34 dt.05.01.2021.Urdherpagese dt.05.01.2021.Autorizim nr.34/1 dt.05.01.2021.Urdherpagese dt.12.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2020-12-29 2021-01-18 44110030012020 Udhetim i brendshem 602 Aparati i KM.Dieta brenda vendit.listepagese dhjetor 2020.Program dt.27.10.2020,Autorizim dt.27.10.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2020-12-29 2021-01-18 44210030012020 Udhetim i brendshem 602 Aparati i KM.Dieta brenda vendit.listepagese dhjetor 2020.Program dt.27.10.2020,Autorizim dt.27.10.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2020-12-29 2021-01-18 44010030012020 Udhetim i brendshem 602 Aparati i KM.Dieta brenda vendit.listepagese dhjetor 2020.Program dt.27.10.2020,Autorizim dt.27.10.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 43,499 2021-01-14 2021-01-18 310030012021 Paga baze 600 Aparati i KM.Paguar pensioni vullnetar dhjetor 2020.Fat.permbl.nr.0101 dt.14.01.2021.Kontr.nr.1013003 dt.18.02.2018.Kontr.nr.1013404 dt.25.4.2018.Kontr.nr.1014004 dt.19.7.2018.Kontr.nr.1014793 dt.10.10.2018.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,990 2020-12-29 2021-01-18 43910030012020 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM.Sherbimi postar dhjetor 2020.Fature permbl.nr.1220 dt.29.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 297,864 2020-12-29 2021-01-18 43810030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenz. pritje -percjellje.Fature permbl.nr.1219 dt.29.12.2020.Urdherpagese dt.22.12.2020,prog.dt.22.12.2020.Urdherpag.dt.10.11.2020,Program dt.10.11.2020.Urdherpag.dt.16.11.2020,Prog.dt.16.11.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) InfoSoft Office Tirane 4,819,986 2020-12-28 2021-01-05 43210030012020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 602 Aparati i KM.Shpenzime bl. toner.Fature nr.321890792 dt.18.12.2020.Flete hyrje nr.14 dt.18.12.2020.Kontrate nr.6365 dt.16.12.2020.Urdh.prok.nr.14 dt.08.03.2019.Njoft.fituesi.nr.14/23 dt.29.5.2019.Procesverbal dt.22.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BT SOLUTIONS Tirane 715,200 2020-12-28 2020-12-31 43010030012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 231 Aparati i KM.Shpenzime blerje pajisje zyre printera.Fature 377 seri 94996341 dt.17.12.2020.Flete hyrje nr.15 dt.18.12.2020.Urdh.prok.nr.1813 dt.08.04.2020. Kontrate nr.6021 dt.27.11.2020.Njoft.fitues.nr.5168 dt.09.10.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 52,250 2020-12-28 2020-12-31 43410030012020 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime bileta me jashte.Fature nr.164 seri 71055859 dt.13.03.2019.Prog.1464 dt.12.03.2019.Autor.1464/1 dt.12.03.2019.Urdh.pag.dt.12.03.2019.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,426,198 2020-12-29 2020-12-31 43710030012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 Aparati i KM. likjd Vendim Gjyqesor per largim nga puna per.Luljeta Sulaj,Urdher pagese dt 28.12.2020, listepagese dhjetor 2020,Vendim GJ.Administrative SHK1 nr 85 dt 4.02.2016, vendim i V.K.SH.Civil nr 270 dt 27.04.2006
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 45,665 2020-12-24 2020-12-31 42610030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.41 seri 68388287 dt.15.12.2020.Urdherpagese dt.15.12.2020.Program dt.1-11.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 24,000 2020-12-29 2020-12-31 43510030012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Shpenzim mirembajtje ashensori dhjetor 2020.Kontrate ne vazhdim nr.1315/1 dt.27.2.2020.Fature nr.713 dt.23.12.2020 seri 94578505.Sherbim periodik dhjetor 2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,262,000 2020-12-29 2020-12-31 43610030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje- percjellje. Fature permbledhese nr.1218 dt.29.12..2020.Urdherpagese dt.30/19/9/26/9.10.2020, Program dt.30/19/9/26/9.10.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BT SOLUTIONS Tirane 880,800 2020-12-29 2020-12-31 43310030012020 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje 231 Aparati i KM.Shpenzime bl.fotokopje.Fature nr.359 seri 94996323 dt.07.12.2020.Flete hyrje nr.13 dt.07.12.2020.Urdh.prok.nr.1813 dt.08.04.2020.Kontrate nr.6020 dt.27.11.2020.Njoft.fituesi nr.5166 dt.08.10.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 156,600 2020-12-28 2020-12-30 42910030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.73 seri 87098239 dt.28.12.2020.Program dt.2-28.12.2020.Kontrate ne vazhdim nr.25/1 dt.06.01.2020.Urdh.prok.nr.25 dt.06.01.2020.Kerkese dt.30.12.2019.proc.verb.fond.limit dt.31.12.2019.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FORMULA Tirane 329,880 2020-12-24 2020-12-30 42310030012020 Sherbime te tjera 602 Aparati i KM.Shpenzime rimbushje fikese zjarri.Urdh.prok.nr.6189/3 dt.10.12.2020.Proc.verb.fond.limit.dt.03.12.2020.Fature nr.226 seri 82075776 dt.15.12.2020.Akt.marrje ne dorez.dt.15.12.2020.Formular.njoft.fit.nr.15.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 5,497,149 2020-12-24 2020-12-30 42510030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.151 seri 68388057 dt.02.10.2020.Urdherpagese dt.01.10.2020.Program dt.01.10.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2020-12-24 2020-12-30 42710030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Rimbursim tel.Listepagese dhjetor 2020.Fature 391163022 dt.01.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 44,000 2020-12-24 2020-12-30 42810030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.1512 seri 95510562 dt.17.12.2020.Flete hyrje nr.1 dt.17.12.2020.Urdherpagese dt.1.10.2020,program dt.01.10.2020.Urdherpag.dt.02.10.2020,program dt.02.10.2020.Urdherpag.dt.05.10.2020
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Introvus Solutions Tirane 2,616,000 2020-12-28 2020-12-30 43110030012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 Aparati i KM.Shpenzime blerje kompjuter.Fature 270221848 seri 270221848 dt.07.12.2020.Flete hyrje nr.12 dt.07.12.2020.Urdh.prok.1813 dt.08.04.2020.Kontrate 5888 dt.20.11.2020.Njoft.fit.nr.5170 dt.08.10.2020.Akt.marrje ne dorez.07.12.20.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PIRRO VERUSHI Tirane 285,000 2020-12-24 2020-12-30 42410030012020 Sherbime te tjera 602 Aparati i KM. Lidhje vendimesh.Urdh.prok.nr.6184 dt.07.12.2020.Proc.verb.fondi.limit dt.04.12.2020.Fature nr.16 dt.18.12.2020 seri 13002009.Kerkese dt.02.12.2020.Akt marrje.ne dorez.dt.18.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 759,000 2020-12-22 2020-12-24 41010030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1212 dt.21.12.2020.Urdherpag.dt.1.10.20,program dt.01.10.20.Urdherpag.dt.18.11.20,program dt.18.12.20.Urdherpag. dt.17.11.20,program dt.17.12.20.Urdherpag.dt.18.11.20
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 59,392 2020-12-22 2020-12-24 41610030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Dieta brenda vendit& rimbursim tel.Listepagese dhjetor 2020.Fature permbl.nr.1215 dt.21.12.2020.Program dt.8.11.2020,autor.dt.8.11.2020.Program dt.11.11.2020,autor.dt.11.11.2020.Program dt.25.11.20,autor.dt.25.11.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,800 2020-12-22 2020-12-24 41910030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Rimbursim tel.&dieta brenda vendit.Listepagese dhjetor 2020.Fature permbl.nr.1214 dt.21.12.2020.Program dt.25.11.2020,autor.dt.25.11.2020.Program dt.04.03.2020,autor.dt.04.03.2020.Program dt.12.06.2020,autor.dt.12.06.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 852,063 2020-12-22 2020-12-24 41110030012020 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime blieta me jashte.Fature nr.657 seri. 87201957 dt.15.12.2020.Program nr.6151 dt.04.12.2020.Autorizim 6151/1 dt.04.12.2020.Urdher pagese dt.04.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2020-12-22 2020-12-24 40710030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime tel.linja LD nentor 2020.Fature nr.91094958 seri.227113009 dt.30.11.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 352,263 2020-12-22 2020-12-24 41510030012020 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM.Abonim shtypi i huaj & vendas, tetor, nentor, dhjetor 2020.Kontrate ne vahzdim nr.prot.20 dt.06.01.2020.Fature permbledhese nr.1211 dt.21.12.2020.Procesverbal i marrjes ne dorezim dt.02.11.2020.Procesverbal dt.01.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AD - STAR Tirane 39,561,507 2020-12-23 2020-12-24 42110030012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 231 Aparati i KM. Nderhyrje riforcuese ne godinen e KM.Kontrate ne vazhdim nr.396 dt.30.07.2020.Faure nr.12 dt.15.12.2020 seri 93308112. Situacion nr.2 dt.15.12.2020.Preventiv dt.30.07.2020.Urdh.prok.nr.26 dt.08.06.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,200 2020-12-22 2020-12-24 41810030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Rimbursim tel.Listepagese dhjetor 2020.Fature permbl.nr.1216 dt.21.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2020-12-22 2020-12-24 40810030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime tel.vila Dr. nentor.2020.Fature nr.43 seri.68388289 dt.15.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 178,000 2020-12-22 2020-12-24 41410030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.42 seri. 68388288 dt.15.12.2020. Urdherpagese dt.10.12.2020, programe dt.01-10.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,800 2020-12-22 2020-12-24 42010030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime tel.cel nentor 2020.Nr.ab.2689687210.Fature seri 393301727 dt.02.12.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,160 2020-12-22 2020-12-24 41710030012020 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Dieta brenda vendit& rimbursim tel.Listepagese dhjetor 2020.Fature permbl.nr.1213 dt.21.12.2020.Program dt.8.11.2020,autor.dt.8.11.2020.Program dt.11.11.2020,autor.dt.11.11.2020.Program dt.14.02.20,autor.dt.14.02.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,653,400 2020-12-22 2020-12-24 40910030012020 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.205 seri.69534411 dt.30.11.2020.Urdherpagese dt.30.11.2020,program dt.2-26.11.2020.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 162,231 2020-12-22 2020-12-24 41210030012020 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime blieta me jashte.Fature permbledhese nr.1217 dt.21.12.2020.Program nr.5163/1 dt.09.10.20.Autorizim 5163/2 dt.9.10.2020.Urdherpag. dt.09.10.2020.Prog.208 dt.15.1.20.Autor.208/1 dt.15.1.20.Urdherpag. dt.15.01.20.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave