Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3,565 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
PIENVIS 18,205,776.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 492,847 2016-12-02 2016-12-02 8361290012016 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci punimesh e mbajtur per objektin Permiresim i kushteve te kom Egjiptian,certf.clirimit te garancise dt.09.09.2016,PV merrjes perf ne dorezim dt.09.09.2016,ur.prok.nr.25 dt.06.02.2015,kontr.nr.284
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 417,443 2016-12-02 2016-12-02 8371290012016 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci punimesh per obj.Rehabilitim i banesave ne bashkeprones,certf.clirimit te garancise dt.09.11.2016,PV merrjes perf ne dorezim dt.09.11.2016,ur.p.nr.69 dt.29.04.2015,kontr.nr.4013 dt.19.06.2015
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 3,532,491 2015-11-20 2015-11-20 70121290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.situacion perf. objekti:Rehabilitim i banesave ne bashkepronesi,fat.nr.76 dt.30.09.2015 seria 22481374,PO nr.69 dt.29.04.2015,kontr.nr.4013 dt.19.06.2015
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 1,359,598 2015-10-14 2015-10-23 51221290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.situacion nr.3 Rehabilitimi i banesave ne bashkepronesi fat.nr.64 dt.20.08.2015 seria 22481362,kontr.nr.4013 dt.19.06.2015
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 1,533,239 2015-08-07 2015-08-14 34221290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LU reabilitimi i banesave ne bashkpronsi kontrata nr 4013 dt.19.06.2015 FAT.22413598 dt. 05.08.2015. Ur.prok.nr.69 dt.29.04.2015 situac.nr.2
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 3,574,252 2015-08-05 2015-08-07 34021290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2129001 BASHKIA LU permirsimi kushteve jeteses komunitetit Egjiptjan kontrata nr 2844 dt.08.04.2015 FAT.19454743 DT.30.06.2015 Ur.prok.nr.25 dt.06.02.2015
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 1,506,079 2015-07-14 2015-07-16 29921290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LU REABILITIMI I BANESAVE BASHKPRONSI kontrata nr 4013 dt.19.06.2015 FAT.22481352 DT.10.07.2015 Ur.prok.nr.69 dt.29.04.2015
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 3,504,503 2015-06-09 2015-06-10 23421290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2129001 BASHKIA LU Permisimi kushteve te komunitetit Egjiptjan fat.019454735 dt.01.06.2015 situacioni Nr.2 kontrata nr 2844 dt.08.04.2015 Ur.prok.nr.25 dt.06.02.2015
Bashkia Lushnje (0922) PIENVIS Lushnje 2,285,324 2015-05-08 2015-05-12 19921290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2129001 BASHKIA LU permisim kushteve te jeteses komunitet Egjiptjan fat.nr.19454721 dt.28.04.2015,kontrate nr.2844 dt.08.04.2015,ur.prok.nr.25 dt.06.02.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave