Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3,565 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
PANFINA 2,210,101.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) PANFINA Lushnje 1,740,997 2015-12-01 2015-12-07 72721290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129001 BASHKIA LU. per sa xhirojme diference lik.Kanalizim i ujerave te zeza ne lgj.Saver ,fat.nr.86677477 dt.30.09.20123,kontr.nr.2803/4 dt.22.06.2012
Bashkia Lushnje (0922) PANFINA Lushnje 264,906 2015-12-01 2015-12-04 72821290012015 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129001 BASHKIA LU. per sa xhirojme per lik.5% i mbajtur per objektin:Kanalizim i ujerave te zeza ne lgj.Saver ,fat.nr.86677477 dt.30.09.20123,kontr.nr.2803/4 dt.22.06.2012
Bashkia Lushnje (0922) PANFINA Lushnje 170,166 2015-11-20 2015-11-24 67921290012015 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.5 % garanci e mbajtur objekti:Rikonstr.rruga Spiro Moisiu,fat.dt.14.07.2009,kontr.nr.641/1 dt.17.06.2009
Bashkia Lushnje (0922) PANFINA Lushnje 34,032 2015-02-13 2015-02-16 5421290012015 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001 BASHKIA LU. Garanci punimesh 5% sistemim asfaltim degezimit jugor rruga" V.Nova" lagja Saver proces.verbal marrjes dorzim 02.02.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave