Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,007 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
NIKA 3,861,730.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) NIKA Lushnje 193,086 2018-05-28 2018-06-04 31821290012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik clirim garancie per obj. Sistemim asfaltim bllok banimi lgj.Skender Libohova zona 2,certif.garancise se difekteve dt.20.03.2018,PV marrje perfundimtare ne dorezim dt.20.03.2018,Akt Kolaudimi dt.26.09.2012
Bashkia Lushnje (0922) NIKA Lushnje 950,000 2017-04-12 2017-04-20 26321290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sistemim asfaltim bllok banimi lgj.Skender Libohova zona 2,fat.nr.04787383 dt.28.09.2012,ur.prok.nr.129 dt.25.04.2012,kontr.nr.2756 dt.20.06.2012
Bashkia Lushnje (0922) NIKA Lushnje 2,243,644 2016-05-24 2016-05-27 31221290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sist.asf.bllok banimi lgj.Skender Libohova Zona 2,fat.nr.04787383 dt.28.09.2012,shtese kontr.nr.2756 dt.20.06.2012
Bashkia Lushnje (0922) NIKA Lushnje 475,000 2015-12-01 2015-12-04 72321290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LU. per sa xhirojme lik.sistemim,asfaltim bllok banimi lgj.Skender Libohova Zona 2,fat.nr.04787383 dt.18.09.2012,kontr.nr.2756 dt.20.06.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave