Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,400 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
NERITANĒUKO 641,297.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) NERITAN ĒUKO Lushnje 142,057 2018-03-12 2018-03-16 15221290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore EGIS TEL lik.perf.,vendimi nr.798 dt.03.06.2015,shkresa nr.322 dt.19.02.2017
Bashkia Lushnje (0922) NERITAN ĒUKO Lushnje 140,000 2018-02-08 2018-02-09 6621290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore EGIS TEL,vendimi nr.798 dt.03.06.2015,shkresa nr.322 dt.19.02.2017
Bashkia Lushnje (0922) NERITAN ĒUKO Lushnje 209,240 2016-08-18 2016-08-19 56821290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik detyrime gjyqesore per Lotarine Kombetare sipas vendimit nr.1058 dt.14.07.2015,shkresa nr.9231 dt.01.12.2015,shkresa nr.4960 dt.05.054.2016
Bashkia Lushnje (0922) NERITAN ĒUKO Lushnje 150,000 2016-07-12 2016-07-12 48321290012016 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik detyrime gjyqesore per Lotarine Kombetare sipas vendimit nr.1058 dt.14.07.2015,shkresa nr.9231 dt.01.12.2015,shkresa nr.4960 dt.05.054.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave