Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,400 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
NATASHAPARANGONI 975,500.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) NATASHA PARANGONI Lushnje 480,000 2016-05-23 2016-05-24 30621290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik supervizion:Rikonstr.shk.se mesme bashkuar Allkaj, fat.nr.10617101 dt.10.07.2013,ur.prok.nr.7 dt.27.10.2011,konr.nr.368 dt.31.10.2011 transf.Nj.Adm.Allkaj
Bashkia Lushnje (0922) NATASHA PARANGONI Lushnje 278,000 2016-05-23 2016-05-24 30521290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik projekt:sist.asf.rruga ish SMT Qender-Toshkez-Delisufaj-Fiershegan,mbetje fat.nr.10617102 dt.10.07.2013,ur.prok.nr.4 dt.13.02.2012,transf.Nj.Adm.Allkaj
Bashkia Lushnje (0922) NATASHA PARANGONI Lushnje 217,500 2015-11-20 2015-11-20 68021290012015 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.mbikeqyrje punimesh:Rikonstr.trot.Shetitore Palmave dhe Sist.Asf.bllok banimi lgj.Sk.Lib.zona 2,fat.nr.43 dt.10.07.2013 seria 86677698,kontr.nr.3124 dt.13.07.2012 dhe kontr.nr.2754 dt.20.06.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave