Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,375 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
MCE 503,236.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 21,120 2019-10-23 2019-10-29 68821290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Rrapez,fat.nr.76458323 dt.08.08.2019, urdher nr.107 dt.02.07.2019, kontr.nr.5684 dt.02.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 67,200 2019-10-23 2019-10-29 68721290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim punimesh obj:Rikonstr.shk.9vj. Karbunare e Vogel,fat.nr.76458336 dt.30.09.2019, urdher nr.105 dt.01.07.2019, kontr.nr.5659 dt.01.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 117,600 2019-10-18 2019-10-23 68521290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh obj.Rikonstr.Shk.Mesme Bashkuar 10 Korriku Dushk dhe amientet sportive, fat.nr.76458331 dt.16.09.2019,urdher nr.87 dt.05.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 209,716 2019-10-18 2019-10-23 68421290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik mbikeqyrje punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Lekaj, fat.nr.76458310 dt.19.06.2019,ur.prok.nr.12 dt.5.03.2019
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 33,600 2019-07-09 2019-07-11 44221290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim punimesh obj. Nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.56377050 dt.01.05.2019, ur.kyetarit nr.46 dt.19.03.2019
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 54,000 2019-05-14 2019-05-16 30121290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh obj.Rikonstr. i gjimnazit Dituria, Krutje, fat.nr.56377043 dt.17.04.2019, urdher nr.26 dt.06.02.2019,kontr.nr.948/1 dt.06.02.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave