Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,431 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
MBIKQYRJEKOLAUDIMLAMISHPK 65,880.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) MBIKQYRJE KOLAUDIM LAMI SHPK Lushnje 5,880 2016-06-15 2016-06-16 400221290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik mbikeqyrje punimesh:Sist.asf.i rruges Avdyl Korreshi,fat.nr.20466808 dt.12.08.2015,ur.prok.nr.34 dt.27.05.2015,kontr.nr.3821 dt.09.06.2015
Bashkia Lushnje (0922) MBIKQYRJE KOLAUDIM LAMI SHPK Lushnje 12,000 2016-06-15 2016-06-16 399221290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik mbikeqyrje punimesh:Rikonstr.i nje seg.ne rrugen Hekuran Zhiti,fat.nr.20466810 dt.14.08.2015,ur.prok.nr.29 dt.04.05.2015,kontr.nr.3610 dt.21.05.2015
Bashkia Lushnje (0922) MBIKQYRJE KOLAUDIM LAMI SHPK Lushnje 48,000 2016-06-15 2016-06-16 398221290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh:Rotondo e Plukut,Postbllok,Rruga e hyrjes LU-TR,fat.nr.20466815 dt.16.12.2015,ur.prok.nr.36 dt.01.06.2015,kontr.nr.3786 dt03.06.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave