Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,400 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
LILIANAVLLAMASI 266,512.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) LILIANA VLLAMASI Lushnje 86,400 2017-05-16 2017-05-18 37221290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik mbikeqyrje obj Rikonstr i rruges Abaz Bej Lushnja,fat.nr.39988001 dt.06.12.2016,ur.prok.nr.42 dt.01.07.2015,kontr.nr.4346 dt.16.07.2015
Bashkia Lushnje (0922) LILIANA VLLAMASI Lushnje 86,400 2016-06-15 2016-06-16 401221290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik mbikeqyrje punimesh:Rehabilitim i fasadave ne qender te qytetit dhe rrugen Miso Mame,fat.nr.21788043 dt.16.12.2015,ur.prok.nr.43 dt.01.07.2015,kontr.nr.4310 dt.14.07.2015
Bashkia Lushnje (0922) LILIANA VLLAMASI Lushnje 93,712 2016-06-15 2016-06-16 396221290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh:Urbanizim i zones informale ne lgj.18 Tetori,fat.nr.21835967 dt.03.03.2016,kontr.nr.10094/1 dt.24.12.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave