Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,400 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
LAND&CO 2,816,400.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) LAND & CO Lushnje 60,000 2019-11-21 2019-11-27 80221290012019 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Sherbim rrjeti GNSS SATNET, fat.nr.71014782 dt.25.10.2019, ur.prok.nr.43 dt.25.10.2019
Bashkia Lushnje (0922) LAND & CO Lushnje 46,200 2019-03-13 2019-03-19 15621290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci i mbajtur nga obj.Blerje pajisje GPS PV marjjes ne dorezim dt.11.04.2018,PV per lik.e garancise dt.05.03.2019,ur..prok.nr.10 dt.19.03.2018
Bashkia Lushnje (0922) LAND & CO Lushnje 932,400 2018-12-27 2019-01-07 81221290012018 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Sherbime kadastrale ZK nr.1408, fat.nr.35264618 dt.28.07.2017, PV marrje ne dorezim dt.07.12.2017, ur.prok.nr.28 dt.15.05.2017,kontr.nr.4752/1 dt.22.05.2017
Bashkia Lushnje (0922) LAND & CO Lushnje 877,800 2018-06-14 2018-06-19 38821290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje pajisje GPS, fat.nr.352646637 dt.11.04.2018, f.h.nr.16 dt.11.04.2018, ur.prok.nr.10 dt.19.03.2018
Bashkia Lushnje (0922) LAND & CO Lushnje 900,000 2016-12-27 2016-12-28 92121290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik hartim i planeve te rivelimit te fsh Cinar fat.nr.35264610 dt.07.11.2016,f.h.nr.52 dt.07.11.2016,ur.prok.nr.68 dt.24.10.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave