Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,404 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
INA 3,262,242.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) INA Lushnje 155,174 2018-07-11 2018-07-13 46221290012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci te difekteve per obj.Ndertim rruge me cakull nga vorrezat e fsh.Dushk Peqin ne Golem i Vogel, certif.clirimi garancie dt.29.12.2017,PV marrje perf.ne dorezim dt.29.12.17,akt kolaudim dt.14.08.2015
Bashkia Lushnje (0922) INA Lushnje 22,290 2017-06-12 2017-06-13 44121290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik.5% clirim garancie obj Rruga nga fsh.Arrez deri ne Kamcisht,nj.adm.Krutje,Certif.e clirimit te garancise dt.03.04.2017,PV marrjes perf ne dorezim dt.03.04.2017
Bashkia Lushnje (0922) INA Lushnje 136,464 2017-05-11 2017-05-12 34821290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik. clirim garancie 5% objekti Sist.asf.rruga lgj e re e perroit kolonje,transf.nj.adm.Kolonje,PV marrjes perf ne dorezim dt.04.02.2017,certif.clirimit te garancise dt.04.02.2017
Bashkia Lushnje (0922) INA Lushnje 2,948,314 2016-06-21 2016-06-21 41921290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion perf. Ndertim rruge me cakull vorrezat e fsh.Dushk Peqin-Golem Vogel,fat.nr.29406677 dt.12.02.2016,kontr.dt.30.06.2015 transf.nga nj.adm.Dushk
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave