Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,400 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ILIRPETRITI 59,700.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) ILIR PETRITI Lushnje 9,900 2017-05-24 2017-05-26 38221290012017 Shpenzime te tjera transporti 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbim e riparim mjeti,fat.nr.39472297 dt.28.04.2017,PV emergjence dt.28.04.2017
Bashkia Lushnje (0922) ILIR PETRITI Lushnje 14,400 2016-08-18 2016-08-19 57221290012016 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik riparim mjeti fat.nr.32109458 dt.04.07.2016,PV emergjence dt.04.07.2016
Bashkia Lushnje (0922) ILIR PETRITI Lushnje 7,200 2016-05-24 2016-05-26 31621290012016 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.riparim mjeti fat.nr.32109387dt.29.04.2016,PV emergjence dt.29.04.2016
Bashkia Lushnje (0922) ILIR PETRITI Lushnje 9,700 2015-03-25 2015-03-25 9021290012015 Shpenzime te tjera transporti 2129001 BASHKIA LU. per sa lik RIPARIM MJETI FAT.6639124 DT.26.01.2015
Bashkia Lushnje (0922) ILIR PETRITI Lushnje 18,500 2015-02-12 2015-02-13 5321290012015 Shpenzime te tjera transporti 2129001 BASHKIA LU riparim mjeti proces verbali dt.12.01.2015 fat 6639123 dt.12.01.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave