Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3,305 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
EDIHALILAJ 11,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 5,000 2016-08-19 2016-08-19 58621290012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Shpenzime televizive,fat.nr.10485464 dt.06.06.2016, kontr.nr.5082/1 dt.09.05.2016
Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 2,000 2015-11-17 2015-11-19 66121290012015 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.shpenzime televizive fat.nr.7154338 dt.27.01.2015,urdheri nr.14 dt.19.01.2015
Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 2,000 2015-11-17 2015-11-18 66621290012015 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.shpenzime televizive fat.nr.7154339 dt.10.02.2015,urdheri nr.22 dt.04.02.2015
Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 2,000 2015-11-17 2015-11-18 67121290012015 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.shpenzime televizive fat.nr.7154335 dt.07.01.2015,urdheri nr.229 dt.16.12.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave