Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,052 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
COLOMBO 7,288,238.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 345,182 2018-05-28 2018-06-04 32321290012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik clirim garancie per obj. Rehabilitim i ndertesave te kom.Rom & Egjyptian,certif.garancise se difekteve dt.22.12.2017,PV marrje perfundimtare ne dorezim dt.22.12.2017,Akt Kolaudimi dt.02.11.2016
Bashkia Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 2,835,140 2016-12-22 2016-12-27 89621290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion perfundimtar Rehabilitim i ndertesave te kom rom dhe egjyptian,fat.nr.19964997 dt.10.10.2016,ur.prok.nr.42 dt.06.04.2016,kontr.nr.9459 dt.19.07.2016,certf.marrjes perf ne dorezim dt.02.11.2016
Bashkia Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 3,723,316 2016-09-13 2016-09-14 61921290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr 1 Rehabilitim i ndertesave te kom rom dhe egjiptian fat.nr.19964994 dt.11.08.2016,kontr.nr.9459 dt.19.07.2016
Bashkia Lushnje (0922) COLOMBO Lushnje 330,000 2015-11-17 2015-11-20 65721290012015 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.blerje bojra printeri dhe fotokopje,fat.nr.17 dt.05.03.2015 seria 19853068,ur.prok.nr.13 dt.24.02.2015
Bashkia Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 54,600 2015-05-06 2015-05-07 19721290012015 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2129001 BASHKIA LU blerje printi fat.nr.19853056 dt.12.02.2015 ur.prok.nr.08.dt.12.02.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave