Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,045 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BlerinaSadiku 512,640.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) Blerina Sadiku Lushnje 235,200 2019-06-11 2019-06-12 25621290012019 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Blerje uniforma per zjarrefikesen, fat.nr.61104109 dt.12.03.2019, fh.nr.08 dt.12.03.2019, ur.prok.nr.05 dt.22.02.2019
Bashkia Lushnje (0922) Blerina Sadiku Lushnje 119,040 2019-03-20 2019-03-25 16921290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Blerje tubo hedhes, fat.nr.61104105 dt.05.03.2019, fh.nr.25 dt.05.03.2019, ur.prok.nr.6 dt.28.02.2019
Bashkia Lushnje (0922) Blerina Sadiku Lushnje 158,400 2018-05-28 2018-05-30 32221290012018 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje uniforma zjarrefikesja, fat.nr.36257216 dt.24.04.2018, f.h.nr.19 dt.24.04.2018, ur.prok.nr.14 dt.11.04.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave