Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3,305 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BOSHNJAKU.B 26,146,413.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,108,114 2018-06-18 2018-06-20 40221290012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik clirim garanci punimesh per obj.Rikonstr.i rruges Dervish Gina,certif.garancise dt.11.05.2018,PV marrje perfundimtare ne dorezim dt.11.05.2018,Akt Kolaudimi dt.15.01.2017
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 7,763,332 2017-11-02 2017-11-03 75621290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr. i rruges Dervish Gina,fat.nr.44101605 dt.05.05.2017,ur.prok.nr.135 dt.14.07.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 430,226 2017-04-12 2017-04-14 25621290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci obj.Rehabilitim i linjes dergimit ujesjellesit qendra e banuar Dushk,certf.clirimit te garancise dt.01.02.2017,PV marrje perf. ne dorezim dt.01.02.2017,akt kolaudim dt.20.11.2014
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 6,674,871 2017-03-07 2017-03-08 12821290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik rikonstr. i rruges Dervish Gina fat.nr.44101705 dt.02.03.2017,ur.prok.nr.135 dt.14.07.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,419,796 2017-02-17 2017-02-22 8121290012017 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci per objektin Shtese kati dhe rikonstruksion shkolla 9 vj Riza Ibraliu,Zhame,trashguar nga nj.adm.Dushk,certf.e clirimit te garancise dt.01.02.2017,PV perf. dt.01.02.2017,kontr.nr.289 dt.24.09.14
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 2,575,910 2016-11-25 2016-11-30 82221290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.2 i punimeve Rikonstr. i rruges Dervish Gina,fat.nr.38221017 dt.21.11.2016,ur.prok.nr.135 dt.14.07.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 4,040,069 2016-10-26 2016-10-28 75521290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 Rikonstruksion i rruges Dervish Gina,fat.nr.38221083 dt.18.10.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 116,582 2016-06-09 2016-06-10 34521290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci punimesh sist.asf.bllok banimi lgj.Gafurr Muco,certif.e clirimit te garancise dt.07.12.2012
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 118,866 2016-05-23 2016-05-26 29021290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci punimesh objekti:Ndertim muri mbajtes,certif.e clirimit te garancise dt.04.12.2012,kontr.nr.1294/1 dt.03.05.2011&kontr.nr.3675 dt.08.11.2011
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,423,647 2016-05-23 2016-05-26 28921290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion perf. objekti:Ndertim muri mbajtes,fat.nr.88913702 dt.05.09.2011,kontr.nr.1294/1 dt.03.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 475,000 2016-04-08 2016-04-12 16821290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion perfundimtar.ndertim muri mbajtes fat.nr.88913702 dt.05.09.2011,kontr.nr.997 dt.10.02.2011
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave