Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,045 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BOSHNJAKU.B 26,146,413.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,108,114 2018-06-18 2018-06-20 40221290012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik clirim garanci punimesh per obj.Rikonstr.i rruges Dervish Gina,certif.garancise dt.11.05.2018,PV marrje perfundimtare ne dorezim dt.11.05.2018,Akt Kolaudimi dt.15.01.2017
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 7,763,332 2017-11-02 2017-11-03 75621290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr. i rruges Dervish Gina,fat.nr.44101605 dt.05.05.2017,ur.prok.nr.135 dt.14.07.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 430,226 2017-04-12 2017-04-14 25621290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci obj.Rehabilitim i linjes dergimit ujesjellesit qendra e banuar Dushk,certf.clirimit te garancise dt.01.02.2017,PV marrje perf. ne dorezim dt.01.02.2017,akt kolaudim dt.20.11.2014
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 6,674,871 2017-03-07 2017-03-08 12821290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik rikonstr. i rruges Dervish Gina fat.nr.44101705 dt.02.03.2017,ur.prok.nr.135 dt.14.07.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,419,796 2017-02-17 2017-02-22 8121290012017 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci per objektin Shtese kati dhe rikonstruksion shkolla 9 vj Riza Ibraliu,Zhame,trashguar nga nj.adm.Dushk,certf.e clirimit te garancise dt.01.02.2017,PV perf. dt.01.02.2017,kontr.nr.289 dt.24.09.14
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 2,575,910 2016-11-25 2016-11-30 82221290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.2 i punimeve Rikonstr. i rruges Dervish Gina,fat.nr.38221017 dt.21.11.2016,ur.prok.nr.135 dt.14.07.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 4,040,069 2016-10-26 2016-10-28 75521290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 Rikonstruksion i rruges Dervish Gina,fat.nr.38221083 dt.18.10.2016,kontr.nr.11670 dt.19.09.2016
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 116,582 2016-06-09 2016-06-10 34521290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci punimesh sist.asf.bllok banimi lgj.Gafurr Muco,certif.e clirimit te garancise dt.07.12.2012
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 118,866 2016-05-23 2016-05-26 29021290012016 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 5% garanci punimesh objekti:Ndertim muri mbajtes,certif.e clirimit te garancise dt.04.12.2012,kontr.nr.1294/1 dt.03.05.2011&kontr.nr.3675 dt.08.11.2011
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,423,647 2016-05-23 2016-05-26 28921290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion perf. objekti:Ndertim muri mbajtes,fat.nr.88913702 dt.05.09.2011,kontr.nr.1294/1 dt.03.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 475,000 2016-04-08 2016-04-12 16821290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion perfundimtar.ndertim muri mbajtes fat.nr.88913702 dt.05.09.2011,kontr.nr.997 dt.10.02.2011
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave