Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3,305 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

  • Si i shpenzon parate administrate publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AVDULI 4,432,544.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) AVDULI Lushnje 585,640 2017-11-02 2017-11-03 75421290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rehabilitim obj hangar ne pronesi te bashkise dhe kthimi i tyre ne banesa me qellim strehimin e shtres ne nevoje,fat.35390293 dt.04.08.17,akt kolaudimi dt.31.07.17,prok.85 dt.27.04.17,kontr.5261 dt.5.6.17
Bashkia Lushnje (0922) AVDULI Lushnje 1,264,716 2017-07-10 2017-07-12 49421290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rehabilitim i obj. hangar ne pronesi te bashkise lushnje dhe kthimi i tyre ne banesa sociale,fat.nr.35390288 dt.03.07.2017,ur.prok.nr.85 dt.27.04.2017,kontr.nr.5261 dt.05.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) AVDULI Lushnje 2,582,188 2017-06-19 2017-06-21 46621290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 obj.Rehabilitim i obj.hangar ne pronesi te bashkise lushnje dhe kthimi i tyre ne banesa sociale per strehimin e shtresave ne nevoje,fat.nr.35390285 dt.13.06.2017,kontr.nr.5261 dt.05.06.2017
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave