Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,045 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AVDULI 4,665,836.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) AVDULI Lushnje 233,292 2019-05-20 2019-05-21 31821290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Rehabilitim i objektit hangar ne pronesi te bashkise dhe kthimi i tyre ne banesa sociale,PV marrje perfund.dorez.dt.28.03.2019,Akt Kolaudimi dt.31.07.2017,certif.clirim.garanc.28.03.19
Bashkia Lushnje (0922) AVDULI Lushnje 585,640 2017-11-02 2017-11-03 75421290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rehabilitim obj hangar ne pronesi te bashkise dhe kthimi i tyre ne banesa me qellim strehimin e shtres ne nevoje,fat.35390293 dt.04.08.17,akt kolaudimi dt.31.07.17,prok.85 dt.27.04.17,kontr.5261 dt.5.6.17
Bashkia Lushnje (0922) AVDULI Lushnje 1,264,716 2017-07-10 2017-07-12 49421290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rehabilitim i obj. hangar ne pronesi te bashkise lushnje dhe kthimi i tyre ne banesa sociale,fat.nr.35390288 dt.03.07.2017,ur.prok.nr.85 dt.27.04.2017,kontr.nr.5261 dt.05.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) AVDULI Lushnje 2,582,188 2017-06-19 2017-06-21 46621290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 obj.Rehabilitim i obj.hangar ne pronesi te bashkise lushnje dhe kthimi i tyre ne banesa sociale per strehimin e shtresave ne nevoje,fat.nr.35390285 dt.13.06.2017,kontr.nr.5261 dt.05.06.2017
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave