Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,045 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AURORAKONSTRUKSION 68,592,924.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 1,728,054 2019-03-13 2019-03-26 15021290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci obj.sist.asf.rruga Halilaj Bubullime,certifikate e garancise se difekteve dt.17.01.2019,PV marrje perfund.ne dorezim dt.17.01.2019,Akt Kolaudim dt.30.07.2017,kontr.nr.5463 dt.12.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 950,000 2019-03-13 2019-03-19 14921290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik obj.sist.asf.rruga Halilaj Bubullime, lik.perfund.i fat.nr.29842588 dt.30.06.2017,ur.prok.nr.71 dt.11.04.2017,kontr.nr.5463 dt.12.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 3,800,000 2018-10-16 2018-10-26 66321290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sistemim asfaltim i rruges Halilaj,Bubullime,pjes.fat.nr.29842588 dt.30.06.2017,ur.prok.nr.71 dt.11.04.2017,kontr.nr.5463 dt.12.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 14,250,000 2018-06-18 2018-06-26 40621290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Sistemim asfaltim rruga Halilaj Bubullime,fat.nr.29842588 dt.30.06.2017,ur.prok.nr.71 dt.11.04.2017,kontr.nr.5463 dt.12.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 13,833,020 2018-04-12 2018-04-23 22621290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situac.perf.per obj.Sist.Asf.rruga Halilaj Bubullime,fat.nr.29842588 dt.30.06.2017,akt kolaudimi dt.30.07.2017,certif.marrje perkoh.dt.30.07.2017,ur.prok.nr.71 dt.11.04.2017,kontr.nr.5463 dt.12.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 15,031,850 2017-09-11 2017-09-19 65421290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr. i shkolles 9 vj. Kongresi i Lushnjes,fat.nr.29842567 dt.20.01.2017,ur.prok.nr.75 dt.19.05.2017,kontr.nr.9997 dt.02.08.2017
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 9,500,000 2017-06-08 2017-06-16 41121290012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik.Rikonstruksion i shk 9 vjecare Kongresi i Lushnjes,pjes.fat.nr.29842567 dt.20.01.2017,ur.prok.nr.75 dt.19.05.2016,kontr.nr.9997 dt.02.08.2016
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 9,500,000 2016-11-15 2016-11-22 80621290012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 Rikonstr i shk 9 vj Kongresi i Lushnjes,fat.nr.91 dt.31.10.2016 seri 29842540,ur.prok.nr.75 dt.19.05.2016,kontr.nr.9997 dt.02.08.2016,akt marr nr.2865 dhe prokure nr.2866 dt.14.06.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave