Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3,305 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ARENAMK 283,579.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 48,567 2018-03-27 2018-03-30 18421290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Rikualifikimi urban i hapesires sportive,fat.nr.50865070 dt.30.08.2017,urdher nr.148/2 dt.17.07.2017,kontr.nr.6289/1 dt.17.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 50,694 2018-03-27 2018-03-30 18621290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Sistemim asfaltim i rruges Bubullime Imshte,fat.nr.50865133 dt.08.02.2018,urdher nr.40/1 dt.31.01.2018,kontr.nr.456/1 dt.31.01.2018
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 35,469 2018-03-27 2018-03-30 18521290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Xibrake,fat.nr.50865137 dt.27.02.2018,urdher nr.175/1 dt.06.09.2017,kontr.nr.4795 dt.13.09.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 42,727 2018-03-27 2018-03-30 18721290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Halilaj,fat.nr.50865080 dt.22.10.2017,urdher nr.155/1 dt.27.07.2017,kontr.nr.6551 dt.28.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 12,000 2018-03-15 2018-03-21 16821290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh:Rikonstr. i fasades se godines se Bashkise Lushnje,fat.nr.37260949 dt.08.06.2017,ur.prok.nr.29 dt.19.05.2017,kontr.nr.4965 dt.29.05.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 17,898 2018-03-15 2018-03-21 17021290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh:Rehabilitim i obj.hangar dhe kthimi ne banesa sociale,fat.nr.50865069 dt.30.08.2017,urdheri i kryetarit nr.156/1 dt.27.07.2017,kontr.nr.6550/1 dt.28.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 52,920 2017-06-21 2017-06-23 46821290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik.mbikeqyrje punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Allkaj,fat.nr.37260931 dt.27.03.2017,ur.prok.nr.75 dt.30.11.2016,kontr.nr.14724 dt.09.12.2016
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 13,200 2017-06-21 2017-06-23 46921290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik.mbikeqyrje punimesh obj.Rikontr.i rruges Ll.Bozo,P.I.Zegali,E.Berati,I.Vrioni,fat.nr.37260880 dt.13.12.2016,ur.prok.nr.49 dt.04.07.2016,kontr.nr.9804 dt.27.07.2016
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 10,104 2017-05-16 2017-05-18 36321290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim obj Rikonstr i rruges pedonale Abaz Bej Lushnja,fat.nr.372602859 dt.14.11.2016,ur.prok.nr.73 dt.03.11.20016,kontr.nr.13703 dt.09.11.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave