Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,045 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ARENAMK 343,579.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 60,000 2019-05-16 2019-05-20 31621290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh obj. Nderhyrje Polifunksionale ne lagjen Xhevdet Nepravishta, fat.nr.70246423 dt.24.12.2018, urdher.nr.110/1 dt.04.06.2018, kontr.nr.3900 dt.04.06.2018
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 48,567 2018-03-27 2018-03-30 18421290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Rikualifikimi urban i hapesires sportive,fat.nr.50865070 dt.30.08.2017,urdher nr.148/2 dt.17.07.2017,kontr.nr.6289/1 dt.17.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 50,694 2018-03-27 2018-03-30 18621290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Sistemim asfaltim i rruges Bubullime Imshte,fat.nr.50865133 dt.08.02.2018,urdher nr.40/1 dt.31.01.2018,kontr.nr.456/1 dt.31.01.2018
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 35,469 2018-03-27 2018-03-30 18521290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Xibrake,fat.nr.50865137 dt.27.02.2018,urdher nr.175/1 dt.06.09.2017,kontr.nr.4795 dt.13.09.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 42,727 2018-03-27 2018-03-30 18721290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh per obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Halilaj,fat.nr.50865080 dt.22.10.2017,urdher nr.155/1 dt.27.07.2017,kontr.nr.6551 dt.28.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 12,000 2018-03-15 2018-03-21 16821290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh:Rikonstr. i fasades se godines se Bashkise Lushnje,fat.nr.37260949 dt.08.06.2017,ur.prok.nr.29 dt.19.05.2017,kontr.nr.4965 dt.29.05.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 17,898 2018-03-15 2018-03-21 17021290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh:Rehabilitim i obj.hangar dhe kthimi ne banesa sociale,fat.nr.50865069 dt.30.08.2017,urdheri i kryetarit nr.156/1 dt.27.07.2017,kontr.nr.6550/1 dt.28.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 52,920 2017-06-21 2017-06-23 46821290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik.mbikeqyrje punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Allkaj,fat.nr.37260931 dt.27.03.2017,ur.prok.nr.75 dt.30.11.2016,kontr.nr.14724 dt.09.12.2016
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 13,200 2017-06-21 2017-06-23 46921290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik.mbikeqyrje punimesh obj.Rikontr.i rruges Ll.Bozo,P.I.Zegali,E.Berati,I.Vrioni,fat.nr.37260880 dt.13.12.2016,ur.prok.nr.49 dt.04.07.2016,kontr.nr.9804 dt.27.07.2016
Bashkia Lushnje (0922) ARENA MK Lushnje 10,104 2017-05-16 2017-05-18 36321290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim obj Rikonstr i rruges pedonale Abaz Bej Lushnja,fat.nr.372602859 dt.14.11.2016,ur.prok.nr.73 dt.03.11.20016,kontr.nr.13703 dt.09.11.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave