Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,045 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AFT 1,843,188.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) AFT Lushnje 395,712 2016-04-08 2016-04-11 17021290012016 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant fat.nr.15 seria 24564965 dt.23.03.2016,shtese kontr.nr.262 dt.11.01.2016
Bashkia Lushnje (0922) AFT Lushnje 321,356 2016-04-04 2016-04-05 13421290012016 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LU per sa lik karburant,fat.nr.04 dt.19.01.2016 seria 24564954,kontr.nr.129 dt.22.05.2015,transf.nga nj.adm.Dushk
Bashkia Lushnje (0922) AFT Lushnje 500,000 2015-12-31 2015-12-31 86321290012015 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.blerje karburant,fat.nr.86 dt.30.12.2015 seria 21250486,kontr.nr.129 dt.22.05.2015 Transferuar nga Nj.Adm.Dushk
Bashkia Lushnje (0922) AFT Lushnje 307,480 2015-12-29 2015-12-30 85321290012015 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.blerje karburant,fat.nr82 dt.07.12.2015 seria 21250482,kontr.nr.129 dt.22.05.2015 Transferuar nga Nj.Adm.Dushk
Bashkia Lushnje (0922) AFT Lushnje 318,640 2015-11-25 2015-11-26 70621290012015 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.blerje karburant,fat.nr.76 dt.20.11.2015 seria 21250476,kontr.nr.129 dt.22.05.2015 transferuar nga Nj.Adm.Dushk
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave