Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3,305 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

  • Si i shpenzon parate administrate publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
"I.B.N" 5,447,539.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) "I.B.N" Lushnje 747,377 2018-04-04 2018-04-13 209121290012018. Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh objekti Sistemim asfaltim seg.rrugor Uan Gogu Cajupi,certif.clirimit te garancise dt.13.03.2018,PV marrje perf. ne dorezim dt.13.03.2018, akt kolaudimi dt.04.09.2008
Bashkia Lushnje (0922) "I.B.N" Lushnje 1,375,162 2017-06-01 2017-06-05 40221290012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik.sistemim asfaltim seg.rrugor.Uan Gogu Cajupi,fat.nr.42568951dt.03.03.2009,ur.prok.nr.337 dt.03.04.2008,kontr.nr.1463/7 dt.04.07.2008
Bashkia Lushnje (0922) "I.B.N" Lushnje 475,000 2016-05-24 2016-05-27 30821290012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sist.asf.seg.rrugor Uan Gogu-Cajupi,fat.nr.42568951 dt.03.03.2009,kontr.nr.1463/7 dt.04.07.2008
Bashkia Lushnje (0922) "I.B.N" Lushnje 2,850,000 2015-12-01 2015-12-09 72421290012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LU. per sa xhirojme diference lik.sistemim,asfaltim seg.rrugor Uan Gogu-Cajupi ,fat.nr.42568951 dt.03.03.2009,kontr.nr.1463/7 dt.04.07.2008
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave