Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,650 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
SOTIRAQLLAMBIPLASARI 1,459,200.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korēe 369,600 2016-09-05 2016-09-06 88421220012016 Karburant dhe vaj - Pjese kembimi, goma dhe bateri - Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2122001 BASHKIA KORCE RIPARIM E MIRREMBAJTJE MAKINA FAT 227-228-229-230-231-232-233 DATE 06.07.2016
Bashkia Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korēe 765,600 2016-02-12 2016-02-12 11421220012016 Pjese kembimi, goma dhe bateri - Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit BASHKIA KORCE PJESE KEMBIMI MIREMBAJTJE MJETI FAT.1137, 1138, 1139, 1140,1141,1148,1158 DT 02.12.16 DT 16.12.15
Bashkia Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korēe 324,000 2015-10-15 2015-10-15 75621220012015 Pjese kembimi, goma dhe bateri - Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit BASHKIA KORCE PJESE KEMBIMI, MIREMBAJTJE MJETI FAT.2057,2058,2059,2060,2061,2062,2063 DT 14.09.2015 - 16.09.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave