Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,650 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
R.S.&M 5,392,837.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) R. S. & M Korēe 1,900,000 2017-09-13 2017-09-14 82421220012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE (2122001) VIJEZIMI I RRUGEVE U.P NR.29 DT 01.06.2017, MIRATIM PROCEDURE,RAP.PERMBLEDHES,FORM.NJOFTIM FITUESI DT 21.06.2017,KONTRATE DT 10.07.2017 PREVENTIV, SIT.DT 21.07.2017 FAT.NR.90 DT 24.07.2017 (LIK.PJESOR PERF.) UB 30997
Bashkia Korce (1515) R. S. & M Korēe 1,266,099 2017-08-23 2017-08-24 77621220012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE (2122001) VIJEZIMI I RRUGEVE U.P NR.29 DT 01.06.2017,MIRATIM PROCEDURE,RAP.PERMBLEDHES,FORM.NJOFTIM FITUESI DT 21.06.2017, KONTRATE DT 10.07.2017, FAT.NR.90 DT 24.07.2017 (LIKUJDIM PJESOR) PREVENTIV, SIT.PERFUNDIMTAR UB 30997
Bashkia Korce (1515) R. S. & M Korēe 111,337 2016-04-21 2016-04-22 38721220012016 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KORCE LIKUJDIM 5% GARANCI PUNIMESH "VIJEZIM I RRUGEVE"
Bashkia Korce (1515) R. S. & M Korēe 1,165,401 2015-09-09 2015-09-10 63021220012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE VIJEZIMI I RRUGEVE TE QYTETIT FAT.157
Bashkia Korce (1515) R. S. & M Korēe 950,000 2015-08-19 2015-08-19 55621220012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE VIJEZIMI I RRUGEVE FAT.157 DT 22.07.15
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave