Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 6,343 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
PRINCBALLIU 2,823,610.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) PRINC BALLIU Korēe 130,243 2016-12-09 2016-12-12 125721220012016 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2122001 BASHKIA KORCE KTHIM 5 % GARANCI MEREMTIME DHE LYERJE TE OBJEKTEVE SHKOLLORE URDHER 628 DT.24.11.2016 AKT KOLAUDIMI 05.10.2015, SIT.PERF.DT.21.10.2015,CERT.MARRJE NE DOREZIM DT.21.11.2016 KONTRATE DT.01.09.2015
Bashkia Korce (1515) PRINC BALLIU Korēe 137,760 2016-06-13 2016-06-13 60021220012016 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA KORCE SHKALLE EMERGJENCE PER SHTEPINE E FOSHNJES FAT.126 DT 13.05.16
Bashkia Korce (1515) PRINC BALLIU Korēe 81,000 2016-05-12 2016-05-13 44821220012016 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2122001 BASHKIA KORCE MATERIALE HIDRAULIKE FAT 92 DATE 25.04.2016
Bashkia Korce (1515) PRINC BALLIU Korēe 2,474,607 2015-11-11 2015-11-12 86021220012015 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA KORCE MEREMETIME DHE LYERJE PER OBJEKTET SHKOLLORE TE NJ.ADMINISTRATIVE FAT.250, 353 DT 15.09.2015 & 21.10.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave