Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,726 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AVDOLLI-SHPK 15,329,684.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) AVDOLLI - SHPK Korēe 766,485 2019-01-15 2019-01-16 2121220012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE 5 PERQIND GARANCI OBJEKTI:SHTESE PER VARREZA PUBLIKE FAZA E PARE KONTRATE DT 13.06.2016, SIT.PERF.DT 07.10.2016, AKT KOLAUDIMI DT 16.10.2016, CERT.MARR.DOREZIM DT 22.10.2018, URDHER NR.144 PROT DT 09.01.2019
Bashkia Korce (1515) AVDOLLI - SHPK Korēe 2,303,450 2016-12-28 2016-12-30 136321220012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2122001 BASHKIA KORCE MIRREMBSAJTJE VARREZA PUBLIKE FAT 398 DT 22.12.2016 SITUACION PERFUNDIMTAR KONTRATE 30.09.2016
Bashkia Korce (1515) AVDOLLI - SHPK Korēe 5,202,361 2016-12-28 2016-12-30 135721220012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2122001 BASHKIA KORCE MIRREMBSAJTJE VARREZA PUBLIKE FAT 398 DT 22.12.2016 SITUACION PERFUNDIMTAR KONTRATE 13.06.2016
Bashkia Korce (1515) AVDOLLI - SHPK Korēe 7,057,388 2016-08-26 2016-08-26 86421220012016 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2122001 BASHKIA KORCE SHTESE VARREZA PUBLIKE FAZA E PARE FAT 110 DATE 13.08.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave