Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,726 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ARENAMK 2,350,624.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) ARENA MK Korēe 766,849 2019-03-06 2019-03-08 25921220012019. Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE:RIGJALLERIM I VL.HIST.KULT.E TURISTIKE TE ZONES SE ZHVILL.RAJ.NR.3,U.P NR.91 DT 01.11.17, FTESE OFERTE,P.V DT 03.11.17, AKT-MAREV.DT 30.05.17,VENDIM NR.50 DT 25.05.17,KONT.DT 06.11.17,FAT.NR.2 DT 21.11.2018
Bashkia Korce (1515) ARENA MK Korēe 797,775 2018-05-21 2018-05-22 43921220012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE OBJEKTI: RIKONS.I RRUGEVE RURALE DHE INFORMALE, U.P NR.29 DT 04.05.2017, FTESE PER OFERTE, P.V REFUZIMI DHE NJOFTIM PER SHORT DT 08.05.2017, P.V DT 09.05.2017, KONTRATE DT 09.05.2017, FAT.NR.43 DT 25.10.17
Bashkia Korce (1515) ARENA MK Korēe 705,600 2018-05-21 2018-05-22 43821220012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE OBJEKTI: REHABILITIM I ZONAVE INFORMALE, U.P NR.31 DT 08.05.2017, FTESE PER OFERTE, P.V REFUZIMI DHE HEDHJE SHORTI DT 10.05.2017, P.V DHE RELACION DT 11.05.2017,KONTRATE DT 11.05.2017, FAT.NR.46 DT 06.11.17
Bashkia Korce (1515) ARENA MK Korēe 45,600 2018-04-19 2018-04-20 30521220012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE OBJEKTI: NDERTIM SHKOLLE E RE NE FSHATIN KAMENICE U.P NR.64 DT 20.09.2016, FTESE OFERTE DT 20.09.2016, P.V DT 21.09.2016, KONTRATE DT 22.09.2016, FAT.NR.02 DT 07.11.2017 UB 32946 DT 19.04.2018
Bashkia Korce (1515) ARENA MK Korēe 21,600 2017-04-05 2017-04-06 27621220012017 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE OBJEKTI MEREMETE, LYERJE DHE PUNIME ELEKTRIKE NE BASHKI DHE RAJONE U.P 42 DT 27.06.2016 P.V DT 28.06.2016 FAT.15.11.2016 UB 30261
Bashkia Korce (1515) ARENA MK Korēe 13,200 2017-03-02 2017-03-03 17121220012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE (2122001) MBIKQYRJE OBJEKTI RIKONS.I LULISHTES PARA QENDRES PER RUAJTJEN DHE PROMOVIMIN E KULTURES U.P 41 DT 27.06.2016 P.V 28.06.2016 KONTRATE 01.07.2016 FAT.27 DT 30.11.2016 UB 30058
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave