Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,726 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALDOGJEVORI 849,352.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) ALDO GJEVORI Korēe 91,002 2019-04-25 2019-04-26 48821220012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE TARIFE PERMBARIMORE PER VENDIMIN NR.(82 2016 1371) 837 DT 07.10.2016,VENDIM I GJYK.ADM.TE APLEIT NR.4116 DT 16.11.18, PADITESE V.KONGOLI,FAT.NR.9 DT 04.04.19,URDHER NR.267 DT 05.04.19 UB 35895
Bashkia Korce (1515) ALDO GJEVORI Korēe 600,000 2019-03-27 2019-03-28 34421220012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE VEN.GJYQI NDAJ V.KONGOLI,VENDIM I GJYK.ADM.TE SHK.SE PARE DURRES NR.(82 2016 1371) 837 DT 07.10.2016,SHK.PERMB.NR.239/1 REGJ DT 30.01.2019,GJ.AUDITI NR.39 PROT DT 01.02.2019, URDHER NR.224 DT 26.03.2019 UB35636
Bashkia Korce (1515) ALDO GJEVORI Korēe 100,000 2019-03-20 2019-03-21 31921220012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2122001 BASHKIA KORCE PAGESE VENDIM GJYQI NDAJ V.KONGOLI, VENDIM I GJYK.ADM.TE SHK.SE PARE DURRES NR.(82 2016 1371) 837 DT 07.10.2016, SHK.PERMB.NR.239/1 REGJ DT 30.01.2019, GJ.AUDITI NR.39 PROT DT DT 01.02.2019, URDHER NR.198 DT 19.03.2019
Bashkia Korce (1515) ALDO GJEVORI Korēe 58,350 2019-03-07 2019-03-08 26621220012019 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE VENDIM GJYQI NDAJ V.KONGOLI,VENDIM I GJYKATES ADM.TE SHK.SE PARE DURRES NR.(82 2016 1371) 837 DT 07.10.16,SHK.PERMB.NR.239/1 REGJ DT 30.01.19,GJ.AUDITI NR.39 DT 01.02.19,URDHER NR.119 DT 25.02.19, UB 35469
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave