Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 6,322 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBAFIRE 577,200.00 2 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) ALBAFIRE Korēe 159,600 2018-12-27 2019-01-07 128821220012018 Pajisje per perdorim policor BASHKIA KORCE(2122001) BL.AKSES.PER ARMEN ME INJEKSION,NEOPARALIZ.TE KAFSHEVE U.P NR.65,67 NJOF.ANULL.PROC.PROK.DT 7/12.11.2018,U.P NR.68 DT 12.11.2018,FTESE OFERTE,P.V LLOG.F.LIMIT DT 12.11.18,P.V DT 14.11.18,FAT.NR.48,F.H 121 DT 26.11.18
Bashkia Korce (1515) ALBAFIRE Korēe 417,600 2018-12-26 2018-12-28 126821220012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per policine BASHKIA KORCE (2122001) BLERJE ARME ME INJEKSION,NEOPARALIZUESE TE KAFSHEVE U.P NR.64 DT 5.11.18,ANULLIM DT 07.11.2018,U.P NR.66 DT 08.11.2018, FTESE PER OFERTE,P.V LLOG.F.LIMIT DT 08.11.18,P.V VLERES.DT 12.11.18,FAT.NR.47,F.H DT 23.11.18,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave