Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 6,322 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
"MRM" 55,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) "MRM" Korēe 10,000 2018-05-15 2018-05-16 39921220012018 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE (2122001) NJOFTIM NE TV, P.V 1, 2 DT 19/21.03.2018, MIRATIM PROC.RAP.PERMBLEDHES DT 21.03.2018, FAT.NR.9 DT 04.04.2018, URDHER NR.286 DT 14.05.2018, UB 33166 DT 15.05.2018
Bashkia Korce (1515) "MRM" Korēe 9,000 2017-11-13 2017-11-14 104021220012017 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE (2122001) SHPENZIME PER PUBLIKIM NJOFTIMI NE TV URDHER NR.533 DT 08.09.2017, RAPORT PERMBLEDHES DT 26.09.2017, KONTRATE DT 27.09.2017, FAT.NR.6 DT 06.10.2017, URDHER NR.770 DT 10.11.2017 UB 31703 DT 13.11.2017
Bashkia Korce (1515) "MRM" Korēe 2,000 2016-08-23 2016-08-23 85221220012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 2122001 BASHKIA KORCE TRANSMETIM NJOFTIMI ME OBJEKT NJOFTIM PER SHPALLJE PROCEDURE RESTAURIMI I OBJEKTEVE TE PAZARIT KORCE LOTI 2 FAT 208 DATE 14.07.2016
Bashkia Korce (1515) "MRM" Korēe 34,000 2015-05-15 2015-05-18 29321220012015 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE NJOFTIM NE TV TRANSMETIM SPOTI PER NJESINE KREATIVE DHE PAGESEN E TAKSAVE VENDORE FAT 121 DATE 21.04.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave