Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 4,500 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,228,600.00 69 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 700 2018-12-17 2018-12-18 120821220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.17545 DT 12.12.2018, URDHER NR.802 DT 17.12.2018, UB 34858 DT 17.12.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 1,400 2018-12-17 2018-12-18 120721220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.17546 DT 12.12.2018, URDHER NR.801 DT 17.12.2018, UB 34859 DT 17.12.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 20,000 2018-11-23 2018-11-26 115521220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.15891 DT 08.11.2018, URDHER NR.742 DT 14.11.2018, UB 34672 DT 23.11.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 1,400 2018-11-23 2018-11-26 115421220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.15889 DT 08.11.2018, URDHER NR.743 DT 14.11.2018, UB 34673 DT 23.11.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 58,800 2018-11-01 2018-11-02 111021220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.14940 DT 23.10.2018, URDHER NR.705 DT 29.10.2018, UB 34493 DT 01.11.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,000 2018-11-01 2018-11-02 111121220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.15162 DT 26.10.2018, URDHER NR.709 DT 30.10.2018, UB 34492 DT 01.11.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 2,100 2018-10-23 2018-10-24 103521220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.14691 DT 18.10.2018, URDHER NR.671 DT 22.10.2018, UB 34426 DT 23.10.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 5,700 2018-09-18 2018-09-19 89021220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.12718 DT 11.09.2018, URDHER NR.557 DT 17.09.2018, UB 34095 DT 18.09.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 4,200 2018-07-09 2018-07-10 62021220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.9548, 9545 DT 05.07.2018, URDHER NR.408 DT 05.07.2018, UB 33668 DT 09.07.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 31,500 2018-06-27 2018-06-28 56921220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI NR.KERKESE 8480 DT 13.06.2018, URDHER NR.375 DT 22.06.2018, UB 33593 DT 27.06.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 9,100 2018-03-20 2018-03-21 19521220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE REGJISTRIMI KERKESE NR.4025, 4022 DT 15.03.2018 URDHER NR.171 DT 15.03.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 12,050 2018-03-15 2018-03-16 18121220012018 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.3763, 3835 DT 08/12.03.2018, URDHER NR.155, 159 DT 13.03.2018 UB 32739 DT 15.03.2018
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 5,400 2017-11-30 2017-12-01 109521220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.18682 DT 17.11.2017, URDHER NR.816 DT 30.11.2017 UB 31851 DT 30.11.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 4,200 2017-11-08 2017-11-09 101221220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.17850 DT 03.11.2017, URDHER NR.743 DT 07.11.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 21,000 2017-10-30 2017-10-31 97321220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.16972 DT 18.10.2017, NR. 17401 DT 26.10.2017 URDHER NR.714, 717 DT 27.10.2017 UB 31600 DT 30.10.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 700 2017-10-20 2017-10-23 95321220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.16806 DT 16.10.2017, URDHER NR.692 DT 18.10.2017 UB 31552
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,000 2017-09-27 2017-09-28 88221220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.15699 DT 26.09.2017, URDHER NR.629 DT 26.09.2017 UB 31394 27.09.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 30,700 2017-09-26 2017-09-27 87821220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.15426, 15427, 15428, 15438, 15435, 15440 DT 20.09.2017 URDHER NR.623 DT 25.09.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,000 2017-09-19 2017-09-20 84621220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.15175 DT 14.09.2017, URDHER NR.594 DT 18.09.2017 UB 31330 19.09.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 5,600 2017-07-13 2017-07-14 60821220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.12135, 12136 DT 07.07.2017 URDHER NR.415 DT 11.07.2017 UB 31005 13.07.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 700 2017-07-04 2017-07-05 57021220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.11602 DT 28.06.2017 URDHER NR.394 DT 29.06.2017 UB 30904 04.07.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 4,000 2017-07-04 2017-07-05 57721220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.11769 DT 30.06.2017 URDHER NR.398 DT 30.06.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 31,500 2017-06-21 2017-06-23 54221220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.11160, 11161, 11162, 11163, 11130 DT 16.06.2017 URDHER NR.372 DT 19.06.2017 UB 30871 21.06.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 700 2017-06-19 2017-06-20 52621220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.10776 DT 12.06.2017 URDHER NR.357 DT 14.06.2017 UB 30839 19.06.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 34,000 2017-06-05 2017-06-06 48421220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.10093 DT 31.05.2017 NR.10243, 10241 DT 01.06.2017 URDHER NR.315 DT 02.06.2017 NR.325 DT 05.06.2017 UB 30740 DT 05.06.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,700 2017-05-23 2017-05-24 42721220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.9101, 9102 DT 18.05.2017 URDHER NR.286 DT 22.05.2017 UB 30666 DT 22.05.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,000 2017-05-18 2017-05-19 41721220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.8876 DT 16.05.2017 URDHER NR.269 DT 17.05.2017 UB 30625 DT 18.05.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 9,700 2017-05-05 2017-05-08 36921220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.7511, 7452 DT 27.04.2017 URDHER NR.226 DT 27.04.2017 UB 30496 DT 05.05.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 36,000 2017-05-05 2017-05-08 37521220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.7808, 7800 DT 03.05.2017 URDHER NR.239 DT 04.05.2017 UB 30495 DT 05.05.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 25,200 2017-04-26 2017-04-27 34721220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.6953, 6974 DT 21.04.2017 URDHER NR.214 DT 25.04.2017 UB 30433
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 12,600 2017-04-26 2017-04-27 34821220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI KERKESE NR.7066, 7068, 7064 DT 24.04.2017 URDHER NR.216 DT 25.04.2017 UB 30434
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,000 2017-04-19 2017-04-21 32221220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE REGJISTRIMI KERKESE NR.6599 DT 14.04.2017 URDHER NR.197 DT 18.04.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,000 2017-04-13 2017-04-14 30321220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI PER REGJISTRIM FILLESTAR PASURIE KERKESE NR.6151 DT 07.04.2017 URDHER NR.185 DT 13.04.2017 UB 30326
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 28,000 2017-04-07 2017-04-11 28721220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI PER REGJISTRIM FILLESTAR TE PASURIVE KERKESE NR.5917, 5916, 5915, 5918 DT 04.04.2017 UB 30281
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 1,700 2017-02-06 2017-02-07 8021220012017 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2122001-BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI NDA Z.V.R.P.P. KORCE LIK.KERK.REGJ.NR.1468 DT.01.02.2017, URDHER NR.39 DT.02.02.2017 URDHER BLERJE NR.29942 DT.06.02.2017
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 7,000 2016-12-23 2016-12-27 134321220012016 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2122001 BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI KERK NR22856 DT 21.12.16 URDHER 707 DATE 23.12.16
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 5,400 2016-12-09 2016-12-09 125021220012016 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2122001 BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI URDHER NR.648 DT.05.12.2016,KERKESE DT.05.12.2016 , U.B.NR.29331 DT.09.12.2016
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 700 2016-11-09 2016-11-09 113021220012016 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2122001 BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI KERKESE NR20233 DT 03.11.2016
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 1,400 2016-10-18 2016-10-18 103321220012016 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2122001 BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI KERK.19184 DATE 14.10.2016
Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 1,400 2016-10-10 2016-10-11 100421220012016 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2122001 BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI KERK.18787 DATE 07.10.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave