Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 4,500 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,168,450.00 7 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Korce (1515) Veritas Baliff`s Service Korçe 100,000 2018-12-26 2018-12-28 125121220012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE GJOBE ADMINISTRATIVE NE ZBATIM TE URDH.TE EKZEK.NR.590 PROT DT 17.10.2011, VENDIM NR.04 DT 18.08.2010, GJ.AUDITI NR.3287 DT 13.07.2018, SHKRESE PERMB.0072-11 REGJ, URDHER NR.739 DT 14.11.2018,UB 35028
Bashkia Korce (1515) Veritas Baliff`s Service Korçe 100,000 2018-10-16 2018-10-17 100621220012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE GJOBE ADMINISTRATIVE SIPAS URDH.EKZEK. TE GJYK.SE RRETHIT GJYQ.KORCE NR.590 DT 17.10.2011, VENDIM NR.04 DT 18.08.2010, GJ.AUDITI DT 13.07.2018, SHK.PERMB.NR.0072-11 REGJ, URDHER NR.636 DT 12.10.2018, UB 34345
Bashkia Korce (1515) Lotaria Kombëtare Korçe 315,725 2018-10-16 2018-10-17 100521220012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE VENDIM GJYQI GJYK.ADM.SHK.SE PARE NR.124 DT 10.03.2015, VENDIM GJYK.APELIT ADM.TR NR.2424 DT 30.05.2017, AKT.MAREV.DT 25.09.2017, GJ.AUDITI DT 14.05.2018, URDHER NR.637 DT 12.10.2018, UB 34346 DT 16.10.2018
Bashkia Korce (1515) Veritas Baliff`s Service Korçe 200,000 2018-09-25 2018-09-26 93021220012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE GJOBE ADMINISTRATIVE NE ZBATIM TE URDH.TE EKZEK.NR.590 PROT DT 17.10.2011 TE GJYK.SE RRETHIT GJYQ. KORCE,SHK.PERMB.NR.17 PROT DT 31.01.2017,GJ.AUDITI NR.3287 DT 13.07.2017,URDHER NR.582 DT 24.09.2018,UB 34191
Bashkia Korce (1515) Lotaria Kombëtare Korçe 315,725 2018-05-25 2018-05-28 40221220012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE VENDIM I GJYKATES SE APELIT ADMINISTRATIVE TIRANE NR.2424 DT 30.05.2017, AKT-MAREVESHJE DT 25.09.2017, GJURME AUDITI NR.2837 PROT DT 14.05.2018, URDHER NR.290 DT 14.05.2018, UB 33322 DT 25.05.2018
Bashkia Korce (1515) Veritas Baliff`s Service Korçe 100,000 2017-07-20 2017-07-21 65221220012017 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE GJOBE ADMINISTRATIVE URDH.EKZEKUTIMI NR.590 PROT DT 17.10.2011 VENDIM NR.4 DT 18.08.2010 SHKRESE PERMBARUESI NR.17 PROT DT 31.01.2017 GJURME AUDITI 13.07.2017 URDHER NR.444 DT 19.07.2017 UB 31057 20.07.2017
Bashkia Korce (1515) Veritas Baliff`s Service Korçe 37,000 2017-04-07 2017-04-11 28621220012017 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE E TARIFES SE SHERBIMIT PERMBARIMOR URDH.EKZEKUTIMI NR.590 PROT DT 17.10.2011 SHKRESE PERMB.NR.17 PROT DT 31.01.2017 FAT.6 DT 04.04.2017 UB 30282
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave