Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,379 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,780,920.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 2,975,850 2017-08-22 2017-08-23 76921220012017 Shpenzime te tjera personeli BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE E SHPERBLIMIT PER KOMISIONERET E ZAZ, QV DHE GNV PER KZAZ NR.72 PER ZGJEDHJET PARLAMENTARE TE VITIT 2017 URDHER NR.513 DT 21.08.2017 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 1,850,470 2015-07-24 2015-07-24 48721220012015 Shpenzime te tjera personeli BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE PER KONISIONERET E KZAZ;GNV;KQV NR.71 PER ZGJEDHJET VENDORE LISTPAGESES
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 2,954,600 2015-07-22 2015-07-23 47921220012015 Shpenzime te tjera personeli 2122001 BASHKIA KORCE L.PAGESA PER KOMISIONERET E KZAZ-SE,GNV-SE,KQV-VE NR.72 PER ZGJEDHJET VENDORE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave